90/ آسايکلووير، آمفوتريسين يا مبندازول؟
شماره خبر : 132783
تشخيص به موقع موجب "درمان" و دِرنگ در آن باعث پيچيدگي و "حاد" شدنِ بيماري خواهد شد. "عفونت" يا ميکروب نيز در صورتِ تعلل در درمان، در بدن بيمار ريشه کرده و کار را براي پزشک و بيمار "دشوار" مي کند.

 

مصطفي فراغت-نويسنده مهمان

تشخيص به موقع موجب "درمان" و دِرنگ در آن باعث پيچيدگي و "حاد" شدنِ بيماري خواهد شد. "عفونت" يا ميکروب نيز  در صورتِ تعلل در درمان،  در بدن بيمار ريشه کرده و کار را براي پزشک و  بيمار "دشوار" مي کند. مشکلِ اساسي اين روزهاي کشور نيز يافتن "سرچشمه" هاي عفونت است!  سال هاي اخير، روند درمان به گونه اي بوده که غالبا يا با اشتباه همراه شده و يا آن که به قدري با تاخير همراه بوده که کار از کار گذشته است.

 به عبارت ديگر، در کشوري تنفس مي کنيم که عفونت ها يا دير "بهبود" مي يابند يا آن که به هيچ عنوان "خوب" نمي شوند! در نتيحه وقتي دير آگاه شويم، نتيجه اي که به بار خواهد آمد چيزي جز "ويراني و مرگ" نخواهد بود.

حال سئوالي که بايد پرسيده شود آن است، که به راستي براي تشخيص به موقع آلودگي هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي و يا فرهنگي چه بايد کرد؟ چِه بايد کرد که "عباس کيارستمي" ها به دليل  تشخيص هاي نادرست از دست نروند؟ چِه بايد کرد تا خالقِ آثارِي چون "خانه دوست کجاست"، "زندگي و ديگر هيچ"، "باد ما را خواهد برد" و "طعم گيلاس"، مظلومانه از اين دنيا نروند؟ چه راهي را بايد بر مي گزيديم تا "پيکان"سينماي کشور، که حلقه اتصال ما به سينماي جهان نيز بود، تداومِ حضور داشت؟ اصلا هُنر به کنار، چه روشي بايد  پيش مي گرفتيم تا امروز شاهد رژه "فيش هاي حقوقي" چند صد ميليوني روبروي چشمان بسته شده کارگران، نمي بوديم؟ مديراني که با فيش هاي پر زرق و برق خود که نشاني از ساده زيستي در آن يافت نمي شود، آبرويِ سي و چند ساله انقلاب را نشانه رفته اند.

  پس اين جا هُنرِ پزشکانِ حاذق و سيستم هاي نظارتي، به عنوان متوليان اَمر درمان و بازرسي، چه مي شود؟ تا چه زماني بايد شاهد فنايِ مظلومانه "بزرگان" و ظُهورِ  وقيحانه مديرانِ "فرصت طلب" بود؟ تا کي بايد شکاف غير قابل ترميمِ طبقه فقير با غني و مديران با کارگران شلاق خورده را شاهد بود؟ اگر قراردادهايي "ميلياردي" ورزشکاران و  "دلاليسم"  در "ورزش" و  "بيکاري" و "اعتياد"  در اجتماع و ديگر کاستي هايِ عيان  کشور نيز "عارضه" باشند، به نظر شما کدام " آنتي بيوتيک" ي  مي تواند ريشه اين "بدخيم" ي هاي موجود را بخشکاند؟

 

ارسال در: يکشنبه 20 تير ساعت 23:53 (1395/4/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن