90/ مازندراني‌ها بي‌خيال ليگ‌‌برتر شوند
شماره خبر : 138006
سال هاست مازندراني ها تلاش مي‌کنند يک تيم در سطح اول فوتبال داشته باشند ولي موفق به اين کار نمي‌شوند. استان مازندران پس از سقوط شموشک به دسته اول و در ادامه منحل شدن اين تيم نماينده‌اي در ليگ‌‌برتر نداشته و تيم هايشان در ليگ هاي دسته اول ، ‌دوم و حتي سوم بالا و پايين مي‌شوند.

علي مسعودي

سال هاست مازندراني ها تلاش مي‌کنند يک تيم در سطح اول فوتبال داشته باشند ولي موفق به اين کار نمي‌شوند. استان مازندران پس از سقوط شموشک به دسته اول و در ادامه منحل شدن اين تيم نماينده‌اي در ليگ‌‌برتر نداشته و تيم هايشان در ليگ هاي دسته اول ، ‌دوم و حتي سوم بالا و پايين مي‌شوند. هر سال کلي بازيکن مازندراني به فوتبال معرفي مي‌شوند و به تيم هاي ليگ‌‌برتري مي‌پيوندند اما تيم هايشان موفق نمي‌شوند سهميه بگيرند. اين که چرا مازندران استعداد دارد ولي از داشتن يک تيم در سطح اول محروم است بخش اصلي اش به مديريت برمي‌گردد.

در گذشته خيلي ها ايراد مي‌گرفتند چون مازندراني‌ها سرمايه‌گذار ندارند و هزينه نمي‌کنند  به اين دليل نمي‌توانند به ليگ‌‌برتر برسند.

 

آيا دوستان براي بخور بخور مي‌روند؟‌

اما پس از سال ها انتظار يک سرمايه‌گذار از دل خود مازندران (بابل) پيدا شد و گوني گوني !  پول به فوتبال آورد تا هم خودش را مطرح کند و هم به ليگ‌‌برتر برسد.

خونه‌ به خونه بابل که نمي‌خواست به يکباره از ليگ‌‌برتر سر در بياورد با خريد امتياز در ليگ يک پا به رقابت هاي فوتبال  گذاشت. البته اين تيم ابتدا در کشتي فعاليت مي‌کرد اما  به سمت رشته اي روي آورد تا بيشتر ديده شود .

در هر حال خونه‌ به خونه چند سالي است بدجوري در ليگ دسته اول هزينه مي‌کند تا شايد به آرزوهايش برسد اما هر سال چند مربي و بازيکن به سمت بابل مي‌روند و پول هاي کلان مي‌گيرند و بدون اين که کاري کنند و به خانه هايشان برمي‌گردند.

متاسفانه هر چه خونه‌ به خونه بيشتر هزينه مي‌کند جواب نمي‌دهد و فقط دلالان و عده اي از بازيکنان پا به سن گذاشته و بيرون مانده جيب هايشان را پر مي‌کنند و ... اگر همين مسئولان خونه‌ به خونه هزينه هايي که در چند سال اخير براي رسيدن به ليگ‌‌برتر کردند، صرف خريد تيم مي‌‌کردند مي‌توانستند  دو يا سه تيم در ليگ‌‌برتر بخرند  و در استان بين شهرها پخش کنند.

خيلي خوب و مفيد است که سرمايه‌گذاران بخش خصوصي بيايند و در فوتبال هزينه کنند و نگذارند پول بيت‌المال  به جيب دلالان و عده اي از مربيان که خودشان هم به جاي مربيگري دلالي مي‌کنند ،‌برود. اما اگر بخش خصوصي بخواهد بي‌برنامه و بي‌هدف کار کند حتي مي‌تواند بيشتر به فوتبال ضرر بزند تا سود برساند.

به طور مثال هزينه هاي زياد  و ريخت و پاش هاي بي‌هدف باعث مي‌شود هر کسي که سمت تيم مي‌رود به فکر پول باشد و برايش مهم نباشد مسئولان باشگاه سهميه مي‌خواهند يا نمي‌خواهند! ضرر ديگر نيز اين است که استعدادهاي فوتبال مازندران پشت خط بازيکنان پا به سن گذاشته و بي‌کيفيت مي‌مانند و در نهايت به پاي آنها مي‌سوزند و به جايي نمي‌رسند.

 

نساجي بي پول هم مثل پولدار کار مي‌کند!

در مازندران تيم بي‌پول هم شرايط تيم پولدار را دارد و هر چه تلاش مي‌کند به سطح اول فوتبال برسد ، نمي‌تواند . نساجي مازندران برخلاف خونه‌ به خونه  بي‌پول است و از همان ابتدا نيز در ورزش فوتبال فعاليت مي‌کرد.

اين  تيم سال هاست سرمايه گذار درست و حسابي ندارد و تنها مهدي پرهام است که کم و بيش هزينه مي‌کند ولي به هدفي که هواداران دارند نمي‌رسد.

نساجي هر سال در ليگ دسته اول خوب استارت مي‌زند ولي رفته رفته حواشي و مشکلات مالي به سراغش مي‌آيد و از رسيدن به ليگ‌‌برتر باز مي‌ماند.

رفت و آمد مربيان و بازيکنان  نيز در اين تيم دست کمي از خونه‌ به خونه ندارد و هر سال چندين و چند جا به جايي در  اين تيم بي‌پول صورت مي‌گيرد . فقط فرق بين تيم پولدار و بي‌پول مازندران در  اين است که در تيم پولدار دلالان و ديگر آقايان به پول خوبي مي رسند ولي در نساجي به پول خاصي نمي‌رسند و مي‌روند به سمت شکايت تا شايد به طلب شان برسند که البته بايد خوابش را ببينند!

به هر حال تيمداري در مازندران طوري است که چه پول داشته باشي و چه نداشته باشي به جايي نمي‌رسي چون بايد مديريت بلد باشي تا موفق شوي.

 

ارسال در: جمعه 6 اسفند ساعت 06:34 (1395/12/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن