:‌منتظر تصميم قطعي فدراسيون فوتبال ايران هستم
شماره خبر : 138101
نشريه «کوريره دا مانيا»ي پرتغال در گفت‌و‌گو با کارلوس کي‌روش، از سرمربي تيم ملي ايران در خصوص موضوعاتي همچون رابطه‌اش با فدراسيون فوتبال ايران، تمايلش براي بازگشت به فوتبال باشگاهي، قهرماني تيم ملي کشورش در يورو 2016، رأي ندادن به رونالدو به عنوان شايسته‌ترين گزينه براي بردن توپ طلاي سال 2016 و رابطه‌اش با رسانه‌هاي ايراني سؤالاتي پرسيده است

کي‌روش در گفت و گو با نشريه کوريره دامانيا  پرتغال :‌منتظر تصميم قطعي فدراسيون فوتبال ايران هستم

خوشبختانه چند پيشنهاد خوب دارم

نشريه «کوريره دا مانيا»ي پرتغال در گفت‌و‌گو با کارلوس کي‌روش، از سرمربي تيم ملي ايران در خصوص موضوعاتي همچون رابطه‌اش با فدراسيون فوتبال ايران، تمايلش براي بازگشت به فوتبال باشگاهي، قهرماني تيم ملي کشورش در يورو 2016، رأي ندادن به رونالدو به عنوان شايسته‌ترين گزينه براي بردن توپ طلاي سال 2016 و رابطه‌اش با رسانه‌هاي ايراني سؤالاتي پرسيده است.

* گفته مي‌شود  سرانجام به فعاليت‌تان به عنوان سرمربي تيم ملي  ايران  ادامه داديد. الان وضعيت‌تان چطور است؟

وعده‌هايي داده مي‌شود اما هر ماه اين وعده‌ها عملي نمي‌شود. فعلاً گزينه‌اي وجود ندارد مگر اينکه شرايط لازم مهيا شود. ما در پروسه صعود به مرحله نهايي جام جهاني هستيم اما هنوز داريم در زمين چمني تمرين مي‌کنيم که تنها 60 متر مربع مساحت دارد. اميدوارم فدراسيون در اين خصوص به من جوابي بدهد تا تکليف خودم را بدانم.

 

*پيشنهاد يا پيشنهادهايي داشته‌ايد؟ از کجا؟

نمي‌توانم بگويم. خوشبختانه تا الان تلفن همراهم براي دريافت پيشنهاد مربيگري در تيم‌هاي ملي و باشگاهي زنگ خورده است.

 

*با تجربه مربيگري در تيم‌هايي مانند رئال مادريد و منچستريونايتد که دو باشگاه از برترين باشگاه‌هاي دنيا هستند، آيا از دست رسانه‌ها خسته شده‌ايد؟

خير. در ايران 80 ميليون نفر زندگي مي‌کنند. در تهران به تنهايي 14 ميليون نفر زندگي مي‌کنند و 17 روزنامه ورزشي منتشر مي‌شود. اگر جايي باشد که من بيش از هر مکان ديگري زير ذره‌بين رسانه‌ها قرار گرفته باشم، آنجا ايران است.

 

*از قهرماني پرتغال در يورو 2016 غافلگير نشديد؟

بازي به بازي، وضعيت تيم ملي پرتغال بهتر مي‌شد و با وجود جو منفي که عليه‌اش شکل گرفته بود توانست به پيشروي‌اش ادامه دهد. در فينال مصدوميت رونالدو و خروجش از ترکيب اتفاق سرنوشت‌سازي بود چون تأثير فوق‌العاده‌اي روي تيم ما گذاشت و ساير بازيکنان را متحد‌تر کرد. پرتغال آن بازي را تنها و تنها به خاطر جوي که در تيم بعد از آن اتفاق شکل گرفت، برد.

 

*اعطاي جايزه بهترين بازيکن فيفا در سال 2016 به رونالدو منصفانه بود؟

امسال بدون شک حق رونالدو بود چون هيچ بازيکني همسطح او بازي نکرد.

 

*اما شما او را به عنوان گزينه‌ اول‌تان براي بردن اين  جايزه انتخاب نکرديد...

رأيي که من دادم تنها نظر شخصي خودم نبود بلکه نظر کل مربيان ليگ دسته اول فوتبال ايران بود. درست است که من به عنوان سرمربي تيم ملي ايران رأي دادم اما اين رأي، رأي کارلوس کي‌روش نبود. حالا همه دارند اين موضوع را بزرگ جلوه مي‌دهند. اگر برويم و آراي کاپيتان تيم‌هاي ملي پرتغال و آرژانتين را ببينيم خواهيم ديد که هر يک از آنها به سه هم‌تيمي خودشان ر‌اي داده‌اند.

 

*پروسه حقوقي شکايت‌تان از بانک BES (امارات) چگونه پيش مي‌رود؟

من به تلاش براي گرفتن حقم و مسترد شدن پولم ادامه مي‌‌دهم. پولي در يک بانک گم مي‌شود و پليس به جاي دفاع از فرد زيان ديده، از سارقان حمايت مي‌کند. در اين کشور بي‌عدالتي وجود دارد. چنين اتفاقاتي جدي‌تر از آن هستند که بتوان آنها را ناديده گرفت. به جز من خيلي‌ها ديگر هم متضرر شده‌اند. يک نفر بايد پاسخگوي اين بي‌عدالتي باشد.

 

ارسال در: پنجشنبه 12 اسفند ساعت 06:09 (1395/12/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن