بارسلونا رئال مادريد بعدي مي شود؟
شماره خبر : 138107
خيلي از زماني که بارسلونا هميشه به قدرت آکادمي و بازيکنان جوان خود مي نازيد و رئال مادريد خانه فوق ستاره هاي جهان نام برده مي شد نگذشته است. اين روز ها اما همه چيز در حال عوض شدن است

فوق ستاره ها در راه

 

خيلي از زماني که بارسلونا هميشه به قدرت آکادمي و بازيکنان جوان خود مي نازيد و رئال مادريد خانه فوق ستاره هاي جهان نام برده مي شد نگذشته است. اين روز ها اما همه چيز در حال عوض شدن است.

در فصل نقل و انتقالات تابستاني، بارسلونا با خريد هايي مثل پاکو آلکاسر با 30 ميليون يورو و فرستادن مونير الحدادي به صورت قرضي فعاليت هايي داشت. در حالي که خيلي از هواداران براي ديدن بازي سرجي سامپر هيجان زيادي داشتند، باشگاه کاتالان آندره گومس را با 35 ميليون يورو (به علاوه پاداش ها) به خدمت گرفت.

مونير و سامپر هر دو با سبک و سياق بارسلونا آشنا بودند و هيچ شباهتي به کسي که جانشين آنها شد نداشتند. مانند رئال مادريد در گذشته که کارترا(پول) جاي کانترا(آکادمي) را گرفته بود.

مادريد بازيکن سابق خود يعني آلوارو موراتا را به برنابئو بازگرداند، در حالي که بازيکناني مثل لوکاس وازکز، ناچو، مارکو آسنسيو و ديگراني مثل ماريانو در اين فصل در ترکيب اصلي تيم حضور داشتند.

از آنجايي که زيدان مي خواهد ستاره سالاري را در تيمش برانداز کند، تمامي بازيکنان رئال مادريد به جز فابيو کونترائو در اين فصل براي تيم خود گلزني کرده اند.

اما در آن سمت اين ليونل مسي، لوئيس سوارس و نيمار هستند که بارسلونا را بارها و بارها نجات داده و حتي زماني که خط هافبک به تيم خيانت کرد هم بار آن را به دوش کشيدند. از نظر فلسفه تيمي، رئال مادريد در حال حاضر از رقيب خود جلوتر است.

در حالي که زيدان در کنفرانس هاي خود از تاثير گذاري و هيجانات صحبت مي کند، لوئيس انريکه تيز و برنده شده و با خبرنگاران جوري دشمني مي کند که همه را به ياد دوران حضور مورينيو در برنابئو مي اندازد.

البته تشابه هاي ديگري هم ميان اين دو وجود دارد، همانطور که تيم لوئيس انريکه در مراسم بهترين هاي فيفا شرکت نکرد، بازيکنان مادريد هم در مراسم توپ طلاي سال 2012 غايب بودند.

به جاي اينکه خود را به خاطر عملکرد بد سرزنش کنند، داوران هميشه در اين فصل توسط بازيکنان بارسلونا مورد انتقاد قرار گرفته اند. مانند قربانيان کارتي که قبلا براي رئال مادريد مورينيو بازي مي کردند.

رئال در زمان حضور سرمربي فعلي منچستريونايتد در ضد حملات زهرآگين تر از هر تيمي بود، اما گاها براي نداشتن برنامه حمله مقابل تيم هايي با لايه هاي دفاعي بالا مورد انتقاد قرار مي گرفت. مشکلي که اکنون بارسلونا با آن دست و پنجه نرم مي کند.

جداي از اينها، هيئت مديره بارسا خيلي ها از جمله مسي و سوارس براي انتقاد از تاخير در مذاکرات تمديد ستاره آرژانتيني و مسئله انتقال دني آلوس را در نيوکمپ ناراحت کرده اند. آلوس هفته گذشته اعلام کرده بود که مديران اين باشگاه طرز برخورد درست با بازيکنان را بلد نيستند.در گذشته مادريد با اين مشکلات در موضوع ايکر کاسياس مواجه بود. با اينکه کاسياس اسطوره بزرگ باشگاه قلمداد مي شد، اما خداحافظي در حد و شان او انجام نشد. البته اکنون به نظر مي رسد همه چيز در مادريد روندي هارمونيک پيدا کرده و آبي و اناري ها در سطح مديريتي خود به چنين مشکلاتي خورده اند.

با اينکه خيلي از هواداران بارسا دوست ندارند چنين چيزهايي را ببيند، اما باشگاه آنها در حال بدل شدن به چيزي بدتر از آن رئال مادريد است. البته هر اتفاقي هم که بيافتد کاتالان ها مي توانند بخشي از ارزش هاي خود را در تابستان پيش رو باز يابند.

هيدينک، گزينه‌ جديد جانشيني رانيري

سران باشگاه لسترسيتي براي جانشيني کلوديو رانيري اخراج شده، گاس هيدينک، سرمربي مشهور هلندي را مد نظر دارند. تا اواسط هفته آينده که زمان معرفي سرمربي جديد لسترسيتي معرفي شده، شکسپير، دستيار رانيري هدايت تيم بحران‌زده را در اختيار خواهد داشت.هيدينک در حال حاضر بدون تيم است.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن