90/ جدال شکست خورده ها در نقش جهان
شماره خبر : 138168
امروز داربي اصفهان در حالي برگزار مي‌شود که اين مسابقه براي هر دو تيم اهميت بسيار زيادي دارد. اوضاع هر دو تيم اصفهاني چندان مساعد نيست و شکست در داربي مي‌تواند کار مربيان را سخت تر و شايد هم خطرناک‌تر کند.

علي مسعودي

امروز داربي اصفهان در حالي برگزار مي‌شود که اين مسابقه براي هر دو تيم اهميت بسيار زيادي دارد. اوضاع هر دو تيم اصفهاني چندان مساعد نيست و شکست در داربي مي‌تواند کار مربيان را سخت تر و شايد هم خطرناک‌تر کند.  تا حدود زيادي هر دو مربي روي لبه تيغ قرار گرفته اند که شايد آخرين حضورشان در تيم هايشان باشد. البته هنوز مجتبي حسيني تاريخ اعتبار دارد ولي تاريخ مصرف عبداله ويسي در سپاهان به روزهاي آخرش رسيده و خوب مي‌داند که شکست در داربي ساک به دوشش خواهد کرد. او اين فصل بازي هاي حساسي را واگذار کرده و شانس کمي براي کسب سهميه نيز دارد. طرفداران سپاهان به حضور سپاهان در آسيا و قهرماني ها پياپي عادت کرده‌اند که اگر اين فصل هم بدون سهميه بمانند اعتبارشان زير سئوال خواهد رفت. گرچه ويسي در سپاهان دست به جوانگرايي زده ولي خود او و سپاهاني ها مي‌دانند تيمي که سال ها مدعي اصلي قهرماني بوده و کلي هم جام گرفته با جوانگرايي چندان سازگار نخواهد بود.

 

ذوب‌آهن به دنبال حفظ چهارمي

شرايط ذوب‌آهن کمي متفاوت است و حداقل در ليگ‌‌برتر وضعيت بهتري نسبت به سپاهان دارد.

اين تيم تلاش مي‌کند با قرار گرفتن در مکان سوم جدول حداقل سهميه دو ، سه سال اخيرش را حفظ کند. ذوب‌آهن دو سال پياپي با قهرماني در جام‌حذفي به سهميه رسيد ولي امسال خبري از جام‌حذفي نيست و فقط مقام سومي مي‌تواند اين تيم را  به خواسته‌اش برساند.در حال حاضر ذوب‌آهن دو رقيب سرسخت دارد که تراکتور سازي و استقلال هستند. ناگفته نماند يک شانس بزرگي که نماينده اصفهان دارد تراکتور سازي به فينال جام‌حذفي صعود کرده و اگر اين تيم قهرمان شود تيم چهارم جدول را صاحب سهميه خواهد کرد. به شرطي که شاگردان مجتبي حسيني همين مکان سومي را حفظ کنند و به اميد قهرماني تراکتور سازي بنشينند. آنها مدت هاست در ليگ‌‌برتر نتيجه نگرفته‌اند و در آسيا هم از دو مسابقه تنها يک پيروزي به دست آورده‌اند.

اگر ذوب‌آهن در اين مسابقه نيز امتياز از دست دهد ادامه سر‌مربيگري حسيني نيز به خطر خواهد افتاد.

 

آمار به سود سپاهان

داربي اصفهان برخلاف سال هاي گذشته که هميشه در فولاد شهر برگزار مي‌شد و ذوب‌آهن ميزبان بود اين بار در نقش جهان به ميزباني سپاهان انجام مي‌شود. قطعاً اين بازي هواداران بيشتري را به ورزشگاه خواهد کشاند. طرفداران هر دو تيم بهانه اي براي نرفتن به استاديوم ندارند و بايد نشان دهند داربي اصفهان نيز مي‌تواند  مثل داربي تهران پرتماشاگر باشد. داربي امروز شصتمين تقابل تيم هاي اصفهاني است که تا قبل از اين مسابقه 20 بار سپاهان به برتري رسيده و 17 مرتبه نيز ذوب‌آهن پيروز ميدان شده است. البته در رقابت هاي ليگ‌‌برتر دو تيم 31 بار روبروي هم قرار گرفته اند که سهم برد سپاهان 13 و ذوب‌آهن نيز ده پيروزي بوده است. اين که داربي شصتم را کدام تيم خواهد برد امروز مشخص مي‌شود.

 

 

 

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن