واکنش اينفانتينو به قضاوت جنجالي بازي بارسلونا - پاري‌سن‌‌ژرمن
شماره خبر : 138254
بازگشت تيم فوتبال بارسلونا در ديدار برابر پاري‌سن‌ژرمن که باخت 4 بر صفرش در دور رفت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا را با پيروزي 6 بر يک در دور برگشت جبران کرد، با وجود تاريخي بودنش با جنجال‌هاي زيادي درباره قضاوت داوري آن، دنيز آيتکين همراه بوده و واکنش‌هاي فراواني را به همراه داشته است

واکنش اينفانتينو به قضاوت جنجالي بازي بارسلونا - پاري‌سن‌‌ژرمن

بازگشت تيم فوتبال بارسلونا در ديدار برابر پاري‌سن‌ژرمن که باخت 4 بر صفرش در دور رفت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا را با پيروزي 6 بر يک در دور برگشت جبران کرد، با وجود تاريخي بودنش با جنجال‌هاي زيادي درباره قضاوت داوري آن، دنيز آيتکين همراه بوده و واکنش‌هاي فراواني را به همراه داشته است.

جاني اينفانتينو، رئيس فيفا هم به اين اتفاق واکنش نشان داده اما ترجيح داده قضاوت اين بازي را ارزيابي نکند.

اينفانتينو در يک نشست اعضاي مديران اجرايي فيفا در لندن، راجع به بازي بارسا - پاري‌سن‌ژرمن گفت: چيزي که شما ديديد يک بازي باورنکردني بود. اين نشان مي‌دهد که فوتبال يک بازي فوق‌العاده است.

رئيس فيفا در پاسخ به سؤالي درباره قضاوت بازي هم اظهار داشت: چه برخي از تصميمات اتخاذ شده در آن بازي عادلانه بوده‌ باشند يا نه، ما بايد ارزيابي عملکرد داوري اين بازي را برعهده داوران بگذاريم.

نهاد قانون‌گذار فوتبال جهان (IFAB) سال گذشته پذيرفت که به صورت آزمايشي از تکنولوژي کمک داوران ويدئويي، استفاده کند به طوري که به داوران اجازه داده مي‌شد براي حصول اطمينان از درستي تصميمات‌شان در چهار مورد، از دستياراني که خارج از زمين فيلم بازي را بازبيني مي‌کنند، کمک بگيرد. آن چهار مورد عبارتند از: به ثمر رسيدن گل، خطاهاي پنالتي، اخراج‌ها و تشخيص اشتباه بازيکن خطاکار.

اينفانتينو هم يکي از حاميان استفاده از اين تکنولوژي بوده است و بازي چهارشنبه شب بارسا - PSG را نمونه‌اي بارز از مواردي که نشان مي‌دهد قضاوت در فوتبال به تکنولوژي نياز دارد، دانست.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن