90/ گلريزان پرسپوليس اشتباه نيست!
شماره خبر : 138266
اگرچه خيلي ها به پرسپوليس و طاهري خرده گرفته اند که چرا شماره حساب به هواداران داده تا پول ژوزه مانوئل را جور کند و اين پرونده را ببندد اما به نظر نمي رسد اين کار کار بدي باشد

محمد سررشته داري

اگرچه خيلي ها به پرسپوليس و طاهري خرده گرفته اند که چرا شماره حساب به هواداران داده تا پول ژوزه مانوئل را جور کند و اين پرونده را ببندد اما به نظر نمي رسد اين کار کار بدي باشد.

مي توان نوشت اين روش گدايي است و پرسپوليس دستش را به سمت هواداران دراز کرده تا شب عيدي بتواند پول بيشتري براي پرونده خطرناک ژوزه جور کند اما اين کلمات کلمات خوبي نيستند مخصوصا وقتي که همه درها به روي پرسپوليس بسته است و از سال 92 مجلس بدون آگاهي درست به حکم اينکه دستور داده پرسپوليس و استقلال بايد خصوصي شوند، قانوني مصوب کرده که دولت هم نمي تواند به پرسپوليس کمک کند و اين دقيقا حرفي بود که هفته قبل سلطاني فر هم در موردش حرف زد و اعلام کرد که نمي تواند به اين دو تيم کمک مالي کند.

بماند که اگر قرار نباشد دولت به اين دو تيم کمک مالي کند اصلا معلوم نيست چرا مالکيت آن را نگه داشته است اما به هر حال اين تيم امروز براي حل دوازده پرونده اي که اسدي آن را اعلام کرد نياز مبرم به پول دارد و به اين ترتيب راهي جز اين براي طاهري باقي نمانده است.

در واقع طاهري به جاي آنکه دست روي دست بگذارد و منتظر اتفاقات پيش رو  باشد و يا اينکه به جان رويانيان و مديران قبلي مدام غرلند کند و هر روز در مورد بدهي ها حرف بزند در حال امتحان کردن راه هاي مختلف است. اوبراي جلب نظر هواداران از همه ظرفيت موجود باشگاه استفاده کرده و از تلويزيون تا پيشکسوتاني مثل علي پروين و علي کريمي هم کمک گرفته است و حتي در فضاي مجازي هم اين کمک کردن را تبليغ مي کند.

اين کار البته پيش از اين جواب نداده بود و معمولا باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال از اين راه نتوانسته اند پول زيادي جمع کنند و از اين بدتر اينکه در اساسنامه هايشان هم اجازه ندارند از مردم کمک بگيرند آن هم به صورت مستقيم اما طاهري اين کار را انجام داده و در حال کوشش براي عبور از دوازده پرونده پيش رو است که تنها يکي از آنها همين پرونده مانوئل است که نزديک به ده ميليارد تومان مي شود.

نگاهي به استقلال و افتخاري و اينکه استقلال عملا هيچ کار مفيدي براي درآمد زايي انجام نمي دهد و در مورد پرونده عادل شيحي  هم که مبلغ زيادي نبود«47 هزار دلار» به بن بست رسيدمي توان به طاهري نمره بيست داد که قبل از رسيدن به موعد در حال تلاش براي رفع اين مشکل است.

در واقع مديريت يعني برنامه ريزي و طاهري اين کار را خوب انجام داده است.

بي گمان کمک مردم آنقدري نيست که همه مشکلات پرسپوليس را برطرف کند اما واقعيت اين است که وقتي پرسپوليس با اين همه ملي پوش کارش به اعتصابي مثل اعتصاب استقلال نمي رسد يعني کارها درست و روتين جلو مي رود و مي توان اميدوار بود که اين مورد هم حل خواهد شد.

اين کار اخير طاهري را نمي توان زشت دانست، به هر حال پرسپوليس روي دوش هوادارانش باشگاه بزرگي شده و حالا هم بايد با کمک آنها از گذرگاه هاي سخت عبور کند. اين اصلا بد نيست که هواداران يک تيم به موقع بتوانند کمک کنند و باشگاه خودشان را نجات بدهند.

اين اگرچه فرهنگ جديدي براي ما است اما واقعيت اين است که در کشور هاي ديگر هم هواداران با خريد لباس و کلاه و شال و ... به باشگاه هاي خود کمک مي کنند اما اينجا چون باز هم به لطف مجلس قانون کپي رايت معنايي ندارد و هواداران نمي توانند از اين مسير ها به باشگاه خود کمک کنند، در نتيجه پرسپوليس روش کمک مستقيم را انتخاب کرده که اصلا بد نيست.

کاش نمايندگان مجلس به جاي قطع درآمد دولتي پرسپوليس فکري کنند و کپي رايت و حق پخش تلويزيوني را حل کنند تا باشگاه ها اينگونه به کمک مستقيم مردم نيازي نداشته باشند.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن