90/ قله پرسپوليس – مانع مشترک نمايندگان تبريز
شماره خبر : 138269
بالاخره بعد از بيست و چهار هفته، بعد از 11 بازي خانگي، ماشين‌سازي موفق شد در تبريز حريفش را شکست دهد. ماشين‌سازي قعرنشين که اينبار ميزبان نفت آبادان بود، در همان لحظات ابتدايي بازي به گل رسيد و تا پايان توانست تک گل زده خود را حفظ کند و براي اولين بار در تاريخ ليگ برتر به يک پيروزي خانگي برسد.

اولين برد ماشين و تساوي بي‌موقع تراکتور

 

بالاخره بعد از بيست و چهار هفته، بعد از 11 بازي خانگي، ماشين‌سازي موفق شد در تبريز حريفش را شکست دهد. ماشين‌سازي قعرنشين که اينبار ميزبان نفت آبادان بود، در همان لحظات ابتدايي بازي به گل رسيد و تا پايان توانست تک گل زده خود را حفظ کند و براي اولين بار در تاريخ ليگ برتر به يک پيروزي خانگي برسد. ماشين‌سازان تنها تيم در ليگ شانزدهم بودند که تا به اينجاي فصل برد خانگي نداشتند. حالا شاگردان فرهاد کاظمي بعد از دو برد خارج از خانه، توانستند اولين برد خانگي را هم در کارنامه‌شان ثبت کنند. بردي که راه نتيجه‌گيري در بازي‌هاي خانگي آينده را هموارتر کرد و فشار اولين 3 امتياز را از دوش سبزپوشان تبريز برداشت. در 11 بازي قبلي در خانه، 4 تساوي و 7 شکست نتيجه کار ماشين‌سازان بود. نتايج ضعيفي که منجر شد سبزهاي تبريزي به قعر جدول رده‌بندي تکيه بزنند. با اين 3 امتياز، ماشين سازي 16 امتيازي شد و با توجه به اين که با ديگر قعرنشينان بازي رو در رو دارد، اندک اميدهايي براي ماندگاري در ليگ برتر پيدا کرده است.

ماشين‌سازي در هفته‌هاي پيش رو ابتدا به استقبال بازي با پيکان مي‌رود و ديداري را در تهران برگزار مي‌کند که خيلي‌ها اميدوارند ماشين مقابل اين تيم امتياز بگيرد. ماشين‌سازي در بازي بعدي به استقبال پديده مي‌رود اگر ماشين بعد از پيروزي مقابل صنعت نفت آبادان موفق به امتياز گرفتن از پيکان شود. آن وقت مي‌تواند به استقبال پرشورها از اين ديدار در يادگار امام اميدوار باشد و شاهد آشتي هواداران قديمي ماشين با اين تيم شود ديداري که متعاقب آن ديدار با پرسپوليس از راه مي‌رسد و ماشين‌سازي در خانه خودش با اين تيم ديدار خواهد کرد.

در واقع ديدار با پرسپوليس در يادگار امام (ره) نقطه عطف نتايج پيش روي اين تيم به حساب مي‌آيد و اين ديدار مي‌تواند نقش تعيين‌کننده‌اي در عاقبت ماشين‌سازي در ليگ شانزدهم ايفا کند چرا که قطعا بعد از اين ديدار تکليف ماشين‌سازي تا حد زيادي مشخص مي‌شود و معلوم مي‌شود که اميدواري به صعود تا پايان کار تداوم دارد يا ماشين همين جا بايد از رقابت‌هاي ليگ برتر در فصل آينده قطع اميد کند و به فکر بازي‌هاي پيش روي تيمش در ليگ دسته اول باشد.

ديدار دشوار ماشين‌سازي با ذوب‌آهن در اصفهان يکي از دو ديدار دشوار پيش روي ماشين‌سازي است که بازي با پرسپوليس را کامل خواهد کرد.

اگر ماشين‌سازي از اين دو مانع بلند به سلامت بگذرد بازي با سياه‌جامگان در تبريز و ديدار با سايپا در تهران مي‌تواند لحظات نفس‌گيري در سقوط و ماندن اين تيم ايفا کند و نتايج اين دو بازي با يکي از تيم‌هاي رده مياني و يک پايين جدولي مي‌تواند در اوج حساسيت رقم بخورد يا نه ماشين‌سازي در اين دو ديدار به ميدان برود که فقط به ميدان رفته باشد و امتياز دهد که دوستان سود ببرند.

 

مساوي بي‌موقع تراکتور و دورنماي قله پرسپوليس

ديروز در شرايطي که تراکتور مي‌توانست با يک پيروزي شيرين همچنان تعقيب کننده جدي پرسپوليس در صدر جدول باشد مقابل فولاد به تساوي رسيد يا بهتر بگوييم تن به تساوي داد تا آه از نهاد هواداران اين تيم بلند شود.

در روزي که تراکتور سر و شکل هميشگي را نداشت و به خصوص خبري از فوتبال هجومي و رو به جلوي اين تيم تبريزي در ديدارهاي خارج از خانه نبود به برداشت يک امتياز از غدير اهواز قناعت کرد و با تقسيم امتيازاتش با فولاد به تبريز برگشت.

در مورد بازي ديروز نبايد سياه‌نمايي کرد اما يک نکته بود که بدجوري توي ذوق مي‌زد و در اين تساوي کسل کننده به چشم آمد بازيکنان مسني بودند که بارها در درگيري‌هاي تن به تن به جوانان حريف باج دادند و در هفته‌هاي پاياني ليگ ثابت کردند تراکتور حسابي به بنزين سبز نياز دارد و اگر اين بنزين در اسرع وقت به کالبد اين تيم تزريق نشود اين بدن خسته و رنجور فصل آينده کالبد نيمه جاني خواهد بود که بايد براي سقوط و بقا مبارزه کند نه تيم سرافرازي که به واقع نماينده فوتبال آذري‌زبان ها باشد و بتواند قدرت فوتبال منطقه را به رخ بکشد.

نکته بعدي در خصوص اشتباهات يک سري بازيکنان مثل محمد ابراهيمي و اصرار بيش از حد آنها بر تکروي بود که مثل يک سکته کاري در تاکتيک اين تيم عمل کرد سکته‌اي که با اخراج بي مورد کياني به تراژدي اهواز بدل شد. تراژدي که باعث شد امير قلعه‌نوعي هم اعتراف کند شرايط دشواري است و تراکتور را با اين همه مشکل ياراي رقابت با پرسپوليس نيست و پرسپوليس هم تبديل به قله دست نيافتني تراکتور شود و هم نقطه عطف نگه داشتن نماينده بعدي آذري‌زبان ها در جمع تيم‌هاي ليگ برتري باشد.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن