90/ پرسپوليس حرفه‌اي، فقط همين!
شماره خبر : 138275
صدرنشيني پرسپوليس در ليگ شانزدهم و شانس بالاي اين تيم براي قهرمان شدن باعث اظهارنظرهاي فني و متفاوتي درباره عملکرد برانکو و تيمش شده است.

 

نه کوبنده، نه غيرقابل مهار و نه قدرتمند و بي‌مانند


صدرنشيني پرسپوليس در ليگ شانزدهم و شانس بالاي اين تيم براي قهرمان شدن باعث اظهارنظرهاي فني و متفاوتي درباره عملکرد برانکو و تيمش شده است.

حالا و به واسطه اين جايگاه رفيع که به دست آمدنش مديون يک کارگروهي از مديريت تا تدارکاتچي تيم است، خيلي‌ها از هر فرصتي براي تعريف و تمجيد کردن از پرسپوليس استفاده مي‌کنند و حتي در اين راه القاب دهان پرکن و غيرقابل باوري در مورد پرسپوليس اين روزها شنيده مي‌شود.

عده‌اي اين تيم‌‌ پرقدرت‌ترين تيم تاريخ باشگاه مي‌دانند. عده ديگري بر اين باورند که پرسپوليس هرگز قابل مهار نيست و بالاخره عده‌اي هم پيدا شده که مدعي‌اند هيچ تيمي قادر به خلق حماسه‌هايي که اين روزها از سوي پرسپوليسي‌ها در حال انجام است نمي‌تواند باشد و اين بخشي از مجموعه تعاريف و تمجيدهايي است که اغلب کارشناسان و دوستداران و رسانه‌هاي فوتبالي در مورد برانکو و تيمش بيان مي‌کنند.

اما آيا واقعاً پرسپوليس فعلي را مي‌توان بهترين تيم تاريخ اين باشگاه دانست؟

آيا درباره ويژگي‌ها و محسنات صدرنشين ليگ برتر کمي غلو نشده و در اين باره حق مطلب ادا شده است.

***

پرسپوليس قبل از اين که براي همه القابي که بهش داده‌اند شايستگي داشته باشد مي‌تواند ادعاي حرفه‌اي بودن و به مفهوم واقعي کلمه يک تيم حرفه‌اي به تمام معنا باشد. در اين تيم که حالا به سوي باشگاه شدن گام‌هاي بلندي برمي دارد تقسيم وظايف به نحو احسن انجام مي‌شود و مي‌بينيم که طبق مصوبات هيات مديره و در راس آنها مرد ممتازي چون جعفر کاشاني است که طاهري در مقام مديرعامل اجازه نمي‌دهد آب توي دل هيچ کدام از مربيان و بازيکنان تيمش تکان بخورد. پرسپوليس که فصل گذشته بازي‌هاي چشم‌نوازي به معرض نمايش مي‌گذاشت حالا به رغم صدرنشيني قاطعانه‌ترش در هر ميداني، آنچه که باعث برتري‌هايش مي‌شود نه قدرت تيمي و تاکتيکي که حاکم بودن تفکرات حرفه‌اي‌گري در اين تيم است.

در همين مسئله اخير که در مورد رضائيان به وجود آمد، صرفنظر از خوب بودن يا غلط بودن تصميم برانکو مي‌بينيم که کليه اجزاي باشگاه به درستي تصميم مي‌گيرد موضوع را به سرمربي خود سپرده و ديگران هم دخالتي در امور نخواهند کرد. پرسپوليس به لحاظ فني هم بسيار پخته و حرفه‌اي عمل مي‌کند و حتي در بازي‌هايي که از حريف خود کمتر حمله مي‌کند و کمتر صاحب موقعيت گل مي‌شود مي‌تواند به پيروزي برسد و اين تفاوت مهم و عمده‌اي است که بين پرسپوليس و ديگر مدعيان ايجاد شده و منجر به صدرنشيني اين تيم گرديده است.

***

پرسپوليس پس از سال‌ها فوتبال ما را صاحب تيمي کرده که علاوه بر حرفه‌اي اداره شدن به لحاظ فني هم بسيار حرفه‌اي عمل مي‌کند. نکته قابل بحث هم همين است که مي‌بينيم استقلال خوزستان، ذوب‌آهن و يکي دو تيم اگر در مصاف با پرسپوليس چهره يک تيم مغلوب را ندارند اما در نهايت تسليم تفکرات حرفه‌اي تيمي مي‌شوند که بازيکنانش ياد گرفته‌اند چگونه بايد در سخت‌ترين شرايط هم سه امتياز لازم را بگيرند. کاري که ديديم در مسابقات برون مرزي اين تيم هم به نوعي تکرار شد. الهلال عربستان هر چند مغلوب پرسپوليس نشد و مقابل اين تيم تن به تساوي داد اما در طول مسابقه مقهور تفکرات حرفه‌اي پرسپوليسي‌ها بود. الوحده امارات که به رغم قدرت بالاي بازيکنانش و تاکتيک قابل قبولي که داشت چاره‌اي جز بالا بردن دست‌ها مقابل پرسپوليس را پيدا نکرد. فوتبال ما بايد قدر اين پرسپوليس را بيشتر و بهتر از هر زمان ديگري بداند.

 

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن