گاردين لندن: ميزباني جام‌جهاني بدون ايران امکان‌پذير نيست
شماره خبر : 138276
چندي پيش رئيس جديد يوفا الکساندر چوين در مورد کانديداتوري آمريکا براي بازي‌هاي جام‌جهاني 2026 به صراحت عنوان کرد اين کشور يا بايد قيد جام‌جهاني را بزند و يا قيد اعمال تحريم‌ها عليه شش کشوري را بزند که سفر اتباعش به آمريکا منع شده است.

 

اينفانتينو رئيس فيفا: آمريکا بايد بين ادامه تحريم‌ها و ميزباني جام‌جهاني انتخاب کند

 


چندي پيش رئيس جديد يوفا الکساندر چوين در مورد کانديداتوري آمريکا براي بازي‌هاي جام‌جهاني 2026 به صراحت عنوان کرد اين کشور يا بايد قيد جام‌جهاني را بزند و يا قيد اعمال تحريم‌ها عليه شش کشوري را بزند که سفر اتباعش به آمريکا منع شده است. ما هم ضمن انعکاس اين مطلب به نکته فوق اشاره داشتيم که آمريکا به خاطر اين تصميم نابخردانه ترامپ زير سئوال رفته و اين احتمال وجود دارد که بايدها و نبايدهاي فوتبال منجر به تغيير رويکرد سياسي کاخ سفيد شود.

در اين راستا بد نيست بدانيد که ايفانتينو هم در راستاي همين مباحث مصاحبه کرده و در جمع خبرنگاران اذعان داشت: اين يک مسئله ساده است که بازي‌هاي جام‌جهاني بايد در کشوري برگزار شود که تمامي افراد حاضر در اين رقابت بتوانند به کشور متبوع سفر کنند. يعني آمريکا اگر مي‌خواهد ميزبان جام‌جهاني باشد ابتدا بايد ممنوعيت ورود اتباع اين شش کشور را لغو کند تا اگر هر يک از اين کشورها به جام‌جهاني صعود کردند از بازيکنان گرفته تا مسئولان، کادر فني داوران و حتي تماشاگران متعلق به آنها بتوانند آزادانه به آمريکا سفر کنند.

اينفانتينو در ادامه حرف‌هايش مي‌افزايد: من براي ترامپ به عنوان رئيس‌جمهور آمريکا احترام قائل هستم و به موضع‌گيري‌هايش هم احترام مي‌گذارم ولي اين يک مسئله ساده است که يا بايد حل شود و يا بايد آمريکا قيد ميزباني جام‌جهاني 2026 را بزند.

روزنامه گاردين لندن در حاشيه نقل خبرهاي فوق مي‌افزايد: در ميان اين شش کشوري که اجازه سفر به آمريکا را ندارند ايران شجرنامه بلندبالايي در فوتبال دارد که چندين دوره در اين رقابت‌ها شرکت داشته و حالا هم در رديف تيم‌هاي صاحب شانس براي حضور در جام‌جهاني 2018 است. نويسنده گاردين لندن در ادامه اين موضوع به رويارويي ايران و آمريکا در جام‌جهاني 1998 اشاره کرد و مي‌نويسد بين کلينتون رئيس‌جمهور وقت آمريکا در خصوص ديداري که با پيروزي دو بر يک ايران در مقابل آمريکا ختم شد گفت: اميدوارم اين بازي مقدمه‌اي شود غربت بين مردم دو کشور را از بين ببرد.

و در نهايت هم نويسنده با جمع‌بندي ‌اين اتفاقات نتيجه مي‌گيرد ميزباني جام‌جهاني بدون در نظر گرفتن ايران امکان‌پذير نيست.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن