90/ فقط با کسر امتياز از پرسپوليس اميدوار مي‌شويم
شماره خبر : 138299
خالد شفيعي به عنوان مدافع تراکتور عملکرد بي‌نقصي داشت و وظايف محوله‌اش در امور دفاعي را مقابل فولاد تمام و کمال انجام داد. به عنوان عضوي از مجموعه تراکتور با وي در خصوص اتفاقات اين ديدار صحبت کرديم و از وضعيت کنوني اين تيم جويا شديم که ماحصل اين گفت‌وگو پيش روي شماست.

فقط با کسر امتياز از پرسپوليس اميدوار مي‌شويم

خالد شفيعي: بهتر است استقلال به عنوان سومي رضايت دهد

يک جو شانس کم آورديم

شکست تيم دايي را تمرين مي‌کنيم

خالد شفيعي به عنوان مدافع تراکتور عملکرد بي‌نقصي داشت و وظايف محوله‌اش در امور دفاعي را مقابل فولاد تمام و کمال انجام داد. به عنوان عضوي از مجموعه تراکتور با وي در خصوص اتفاقات اين ديدار صحبت کرديم و از وضعيت کنوني اين تيم جويا شديم که ماحصل اين گفت‌وگو پيش روي شماست.

90: در جريان ديدار با فولاد از اوت‌هاي دستي بلندي که مي‌اندازي خبر چنداني نبود. تاکتيک تيم تغيير کرده يا اتفاقي افتاده که ما از آن بي‌خبريم؟

راستش بايد پيش بيايد تا اوت بيندازم. يکي دو تا انداختم اما در کل آره اوت دستي‌ها‌يم در اين ديدار نسبت به ديدارهاي قبلي کمتر بود و اين اتفاق هم ناخودآگاه رخ داد نه اين که قصد و نيتي در کار باشد يا برنامه تاکتيکي داشته باشيم.

90: درست در شرايطي که تراکتور به برد احتياج داشت به تساوي رضايت داديد؟

آره خب. بايد اعتراف کنم که غير از فرصت‌هايي که از دست دقت چرخ تاکتيکي تيم هم انگار درست نمي‌چرخيد و يک حلقه مفقوده در کار تيم خودش را نشان مي‌داد.

90: احساس خودت چيه، تراکتور چي کم داشت که نتوانست پيروز ميدان باشد؟

تراکتور براي اين که پيروز باشد به اندازه کافي انگيزه داشت. مهره‌هايش هم به اندازه کافي کارايي داشتند که بتوانند در اهواز بر حريف غلبه کنند اما يک جو شانس هم بايد چاشني کارمان مي‌شد که فکر کنم به اندازه همين يک جو شانس را کم آورديم.

90: فاصله امتيازات شما با پرسپوليس زياد شده و از سوي ديگر هم استقلال منتظر يک لغزش شماست تا به نايب قهرماني برسد. با اين اوضاع دورنماي اتفاقات ليگ برتر را چگونه مي‌بينيد؟

در مورد پرسپوليس حق با شماست. اگر واقعاً از اين تيم کسر امتياز شود آن وقت مي‌توان حتي به قهرماني هم اميدوار بود ولي در شرايط کنوني کار ديگري از دستمان برنمي‌آيد مگر اين که تلاش کنيم تا بيشترين امتياز را در بازي‌هاي آينده به دست آ‌وريم و بقيه‌اش هم با خداست.

90: و اما استقلال؟

اما استقلال. در مورد استقلال حق با شماست. آنها منتظر کوچک‌ترين لغزش ما هستند تا به عنوان نايب قهرماني برسند و يک صعود بي‌دردسر به ليگ قهرمانان آسيا داشته باشند. در اين شرايط بايد نهايت دقت را داشته باشيم تا حاصل تلاش‌هايمان تا امروز به راحتي از دست نرود. در مورد استقلال خطر اين تيم را بيخ گوش خودمان احساس مي‌کنيم و اميدواريم که مجال قدرتنمايي به حريف را ندهيم. الان رقابت ما با پرسپوليس حسابش با رقابت تراکتور با استقلال جداست. در مورد پرسپوليس غير از تلاش ما خوش‌بيني و چاشني شانس آن هم به ميزان قابل توجه نياز است تا به عنوان قهرمان رقابت‌هاي ليگ برتر اين دوره انتخاب شويم ولي در مورد استقلال مقام نايب قهرماني در مشت ماست و سرنوشت‌مان را خودمان رقم خواهيم زد. اين يک دورنماي مثبت و اميدوارانه را پيش روي ما قرار مي‌دهد و ما را به آينده خوشبين‌تر مي‌کند.

در مورد استقلال کافيست اراده کنيم داشته‌هايمان را نگه داريم و مشت‌مان باز نشود. آن وقت اين تيم در کسب عنوان نايب قهرماني و صعود بي‌دردسر به ليگ قهرمانان آسيا ناکام خواهد ماند. به جاي استقلالي‌ها بودم به عنوان سومي رضايت مي‌دادم.

90: خب بحث جام‌‌حذفي و قهرماني در اين رقابت‌ها هم مطرح است، چقدر به اين مسئله اميدواريد. آيا واقعاً تيم دايي را مي‌توان شکست داد؟

تيم دايي مقابل پرسپوليس نشان داد شکننده است و اگر مقابلش محکم بايستي قدرت مانور و عملکرد چنداني نخواهد داشت. جام‌حذفي جام روحيه و شخصيت تيمي است تيم‌هاي شگفتي‌ساز هميشه تا يک سطح واحد بالا مي‌آيند و در ادامه قافيه را مي‌بازند. چون جام‌‌‌‌حذفي جام روحيه و خودباوري است. در مورد تراکتور ترديدي ندارم که قهرماني جام‌حذفي را به دست خواهيم آورد.

90: اين که هفته آخر ليگ به مصاف نفت تهران مي‌ر‌ويد و چند روز بعد در فينال جام‌حذفي مجددا مقابل اين تيم حاضر مي‌شويد نکته منفي است يا مثبت؟

بستگي دارد از چه دريچه‌اي به اين اتفاق نگاه کني. اگر از اين ديد نگاه کني که نقاط ضعف و قوت شما در مقابل حريف عيان مي‌شود خب اين شرايط مشابه براي رقيب شما هم وجود دارد. در کل معتقدم خيلي تاثيري در سرنوشت قهرماني جام‌‌حذفي ندارد و اگر قرار باشد تيمي در فينال اين رقابت‌ها موفق شود اين اتفاق بي برو برگرد رخ خواهد داد. از نظر من که ما هفته آخر ليگ شکست دادن تيم دايي را تمرين مي‌کنيم و در روز فينال حاصل اين تمرين را در زمين اجرا خواهيم کرد.

90: اگر حرف خاصي مانده بفرماييد؟

نه، آرزوي سالي خوب براي هواداران تراکتور و در کل علاقه‌مندان فوتبال دارم و اميدوارم در سال جديد اتفاقات بهتري براي فوتبال ايران رخ دهد.

 

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:55 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن