نقدي بر آينده مورينيو در منچستريونايتد
شماره خبر : 138327
چلسي تقريبا قهرماني در ليگ برتر را قطعي کرده اما ديوانه‌سري فعلِي و نکته غير قابل پيش‌بيني، ماندن مشکوک سرمربي يکي از همان 2 تيم هميشه در کورس قهرماني در اواسط و اواخر دهه 90 و آينده پرافتخارترين تيم انگليس با جانشين لوئيس فن‌خال است

نقدي بر آينده مورينيو در منچستريونايتد

 موفق اما نه باثبات

چلسي تقريبا قهرماني در ليگ برتر را قطعي کرده اما ديوانه‌سري فعلِي و نکته غير قابل پيش‌بيني، ماندن مشکوک سرمربي يکي از همان 2 تيم هميشه در کورس قهرماني در اواسط و اواخر دهه 90 و آينده پرافتخارترين تيم انگليس با جانشين لوئيس فن‌خال است.

 

 عصر جديد

مورينيو در منچستريونايتد موفق مي‌شود؟ با توجه به فلسفه منچستريونايتد، نه و با توجه به وضعيت فعلي، احتمالا! فلسفه تهاجمي‌ترين و پرامتيازترين تيم تاريخ ليگ‌برتر بر مبناي هجوم بنا شده است. درعصر فرگوسن، تيم به جاي شيوه فعلي مبتني بر حفظ توپ، خيلي سريع تغيير فاز مي‌داد و فقط به وقت اضطرار فوتبال واکنشي به نمايش مي‌گذاشت مورينيو اما درجهت مخالف، نقشه‌هايش را براساس برنامه‌هاي رقيب مي‌چيند و اين موضوع با توجه به فلسفه نهادينه شده در باشگاه سرخ پوش از زمان مربيگري سرمت بازبي فقيد، باشگاه را دچار آشفتگي تاکتيکي مي‌کند. مورينيو عاشق بازي دفاعي است؛ هر چند در حال حاضر با اين مهره تهاجمي‌ترين روي خودش را نشان داده است.

 

روزهاي بي‌خاطره

تيم فعلي جوانان خوبي دارد.صرفنظر از آنچه در آينده خواهيم ديد، مک‌نير، مارسيال، ديپاي، لينگارد، کامرون جکسون و پريرا، بازيکناني بودند که يا توسط فن‌خال خريداري شدند يا به دستور او از چشمه لايزال آکادمي باشگاه به تيم اصلي فراخوانده شده‌اند. پس ميراث عظيمي براي مورينيو آماده است. فراموش نکنيد در حال حاضر 19 بازيکن زير 23 سال در تيم شياطين سرخ حضور دارند. برخلاف فن‌خال، ساختار مورينيو از آنجايي که برمبناي بازي پرفشار و تدافعي است، تنها در بازه زماني حضور خودش در يک تيم (عمدتا حداکثر 3 فصل) جواب مي‌دهد و چلسي،اينتر و رئال‌مادريد پس از جدايي او، نشاني از فوتبال مورينيويي نداشتند.

 

 موفق، موفق

آ قاي خاص تيمي را از فن‌خال تحويل گرفت که از ميانگين سني 25 سال برخوردار است؛ مطلوب‌ترين سن براي پروژه قهرماني‌سازي مورينيو در عرض 3 سال.سرمربي پرتغالي با ميانگين سني 26 سال، پورتو را قهرمان اروپا کرد، با چلسي داراي ميانگين 27 سال سن، 2 فصل متوالي قهرمان انگليس شد، اينتر او ميانگين 27 سال سن را داشت و در دومين فصل مربيگري‌اش در رئال‌مادريد، برنابئو، تيمي 26 ساله را در ميدان مي‌ديد. از طرفي، بازيکن مطلوب نظر مورينيو در تيم فعلي کم نيستند.آيا تفاوت مورينيو و فن‌خال، به نفع منچستريونايتد خواهد بود يا به ضرر اين تيم؟ اين تفاوت در گفته‌هاي چند سال قبل فن‌خال نمود يافت: او اعتقاد بيشتري به دفاع دارد. فلسفه من اين است که هميشه بايد حمله کنيم. معتقدم ما بايد مردم را سرگرم کنيم. فلسفه ژوزه، روي برد به هر قيمتي بنا شده و اين تفاوت ماست.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن