90/ خلاء سروش تراکتور را آزار مي‌دهد
شماره خبر : 138330
سروش رفيعي بدون ترديد يکي از بهترين بازيکنان فوتبال ايران در دو سه سال گذشته بوده است.

خلاء سروش تراکتور را آزار مي‌دهد

سروش رفيعي بدون ترديد يکي از بهترين بازيکنان فوتبال ايران در دو سه سال گذشته بوده است. هافبک تکنيکي و سرعتي که در فولاد، تراکتورسازي و حالا پرسپوليس بسيار دلنواز بازي مي کند و نقش زيادي در حرکات هجومي تيمش دارد. او تا زماني که در تراکتورسازي بود، تمام توانش را براي موفقيت اين تيم گذاشت و حالا که از اين تيم به پرسپوليس رفته، تيم امير قلعه نوعي را با مشکلات زيادي مواجه کرده است. پايين آمدن آمار گل هاي زده تراکتورسازي و تغييرات کاملا مشهود در سبک بازي به خوبي تاثيرگذاري رفيعي را نشان مي دهد. از سوي ديگر رفيعي در پستي ديگر براي پرسپوليس همان تاثيرگذاري دارد و با حضور خود توانسته حملات پرسپوليس را بابرنامه تر کند. در ادامه به واکاوي تاثيرات رفتن رفيعي از تراکتورسازي اشاره شده است؛ چند تغيير مهم در سبک بازي اين تيم که بدون سروش کاملا مشخص است.

 

 

تراکتور ديگر مالک توپ نيست

در نيم فصل اول که سروش رفيعي در ترکيب تيم تراکتورسازي حضور داشت، مالکيت توپ  و فوتبال مالکانه تيم تبريزي سرآمد و در ليگ بهترين بود. او در نقش يک گوش راست وقتي پابه توپ و يا بدون توپ به داخل ساختار دفاعي حريفان مي زد، مي توانست تيم را در موقعيت خوبي قرار دهد. نقش بازيسازي چيزي است که رفيعي در تراکتورسازي به خوبي انجام داد و با رفتن او از تراکتور آمارها نشان مي دهد که اين تيم در بحث کنترل بازي ها به مشکل خورده است.

 

 

فضاسازي براي ايرانپوريان

بازي کردن رفيعي در پست گوش راست باعث شده بود اکثر حملات تراکتورسازي در نيم فصل اول از سمت راست پايه ريزي شود. جايي که رفيعي يک خط جلوتر از محمد ايرانپوريان حضور داشت. اگر يادمان باشد ايرانپوريان در نيم فصل اول بهترين مدافع راست ليگ برتر بود و توانست پاس هاي گل کليدي را ارسال کند. اگرچه ايرانپوريان همچنان بازيکن توانمندي در اين پست است اما با رفتن رفيعي دايره حرکتي او نيز دچار مشکل شده است. رفيعي با نفوذ هايي که از سمت راست به سمت وسط داشت ، فضايي ايجاد مي کرد تا محمد ايرانپوريان بتواند با تنوع زياد فرصت براي بازيسازي و ارسال پاي هاي عمقي پيدا کند. اگر نگاهي به گل هاي زده تراکتورسازي در نيم فصل اول بيندازيم به خوبي متوجه مي شويم که بيشتر اين گل ها از جناح راست پايه ريزي شده است. حالا با رفتن رفيعي ايرانپوريان نيز در جناح راست تقريبا تنها شده و نمي تواند مانند گذشته کاري از پيش ببرد.

 

 

جايگزين هاي متفاوت

تيم امير قلعه نوعي تا همين چند هفته قبل هم بهترين خط حمله ليگ را در اختيار داشت اما بيشتر گل هاي زده اين تيم در نيم فصل اول و در زماني زده شده که رفيعي حضور داشته است. تراکتوري که در دو بازي گذشته گلي وارد دروازه حريفان نکرده، با رفتن سروش آمار گلزني اش پايين آمده است. از سوي ديگر بازيکنان جايگزيني که براي رفيعي وجود دارند، قابليت هايشان با او متفاوت است. تا زماني که اميد عاليشاه در نقش گوش راست تراکتورسازي بازي مي کرد و حالا که معمولا شهرام گودرزي در اين پست به ميدان مي رود، با توجه به اينکه آنها سرعتي هستند و در فضاي خالي حرکت مي کنند، نمي توانند مانند رفيعي در بازيسازي نقش داشته باشند. رفيعي اگرچه حالا در پرسپوليس گوش راست نيست و در وسط زمين بازي مي کند اما همان قابليت ها را به اجرا مي گذارد و برتري عددي خوبي براي پرسپوليسي ها ايجاد مي کند.

حال اين سئوال پيش مي آيد که آيا اگر رفيعي اکنون در تراکتورسازي حضور داشت هم اين تيم با چنين شرايطي مواجه مي شد؟ آيا اختلاف در صدرجدول به 10 امتياز مي رسيد؟

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن