90/ پيام مشترک استقلال و ذوب‌آهن به تيم‌ملي
شماره خبر : 138343
مغلوب کردن دو تيم ازبکستاني که هر دو از مهره‌هاي خوبي هم سود مي‌بردند و البته با امکانات بالايي هم در رقابت‌هاي آسيايي شرکت کردند ، کار بزرگي بود که توسط دو تيم خوب فوتبال ايران يعني استقلال و ذوب‌آهن حاصل شد.

پيام مشترک استقلال و ذوب‌آهن به تيم‌ملي

ازبکستان هرگز حريف شما نيست

مغلوب کردن دو تيم ازبکستاني که هر دو از مهره‌هاي خوبي هم سود مي‌بردند و البته با امکانات بالايي هم در رقابت‌هاي آسيايي شرکت کردند ، کار بزرگي بود که توسط دو تيم خوب فوتبال ايران يعني استقلال و ذوب‌آهن حاصل شد. جالب اين که تعداد ملي‌پوشان استقلال و ذوب‌آهن روي هم قابل قياس با ملي‌پوشان دو تيم ازبکستاني نيست و اين نشان مي‌دهد که فوتبال ايران در چه سطحي قرار دارد و ازبکستان کجاي فوتبال آسيا به سر مي‌برد.

با اين حال نمي‌خواهيم براساس چنين قياس هايي به قضاوت در باره فوتبال دو کشور بپردازيم چرا که توانمندي هاي فوتبال ملي ايران و قدرت برتر اين فوتبال نسبت به ازبکستان هم  چهار سال پيش در راه صعود به جام‌جهاني برزيل  ثابت  شد و هم در مسابقه دور رفت قهرماني جام‌جهاني 2018 نشان داديم که نمي‌توان تيم‌ملي اين کشور را حريف دندان گردي براي تيم‌ملي ايران به حساب آورد.

حالا هم که استقلال و ذوب‌آهن در تهران و تاشکند يک پيروزي مشابه برابر دو تيم قدرتمند پر از ملي‌‌‌پوش ازبکي به دست آوردند مي‌توان با صراحت گفت که ازبکستان هرگز حريف فوتبال ما نبوده و نخواهد بود.

***

در رقابت‌هاي ابتدايي جام‌جهاني غير از ازبکستان ،‌تيم هاي قطر،‌ کره جنوبي و  چين هم حضور دارند که خوشبختانه اوضاع تيم‌ملي کشورمان به مراتب بهتر از هر سه تيم ياد  شده است. البته اگر رقابت هاي باشگاهي هم براي تعيين قدرت تيم هاي ملي ملاک خوبي باشد بايد گفت که فوتبال ما اين شانس را دارد که در مسابقات باشگاهي فعلاً با تيم هاي ازبکي و قطري هم گروه و هم رقابت باشد که عبور از سد آنان در اين مسابقات مي‌تواند تيم‌ملي را هم در مسابقات رو در رو  صاحب  شانس و پيروزي نمايد. امروز که ازبکستان به رغم همه تبليغات و  سروصداهايش از دور رقابت با ما خارج شد ، فقط بايد منتظر رقابت با تيم هاي قطري باشيم که تا قبل از رقابت هاي ديشب هنوز در اين رابطه مقابل هيچ تيم قطري محک   نخورديم  و حالا هم آرزو مي‌کنيم که هم استقلال خوزستان و هم پرسپوليس حريفان قطري خود را مغلوب کرده باشند (اين سطور قبل از بازي هاي ديشب به رشته تحرير در آمده است).

***

سال ها بود که فوتبال ايران به رغم درخشش در سطوح ملي ، کمتر مجال قدرت نمايي در رقابت هاي باشگاهي آسيا را پيدا مي‌کرد در واقع شرايط به گونه اي بود که هر چقدر تيم‌ملي داراي موقعيت خوب و ممتاز مي‌شد باشگاه‌هاي ما از قافله رقابت با مدعيان آسيايي خارج مي‌شدند. خوشبختانه اين عقب ماندگي يکي دو سالي است که به مدد داشتن تيم هاي قدرتمند در عرصه باشگاهي تا حدودي جبران شده و حالا امسال قرار است باشگاه‌هاي ما به تبعيت از تيم‌ملي عملکردي قهرمانانه در آسيا داشته باشند که اين اتفاق دور از ذهن نيست.

پرسپوليس متاثر از حضور 7 الي 8 ملي‌‌‌پوش  در ترکيب خود کاملاً تحت تاثير موقعيت  و نتايج تيم‌ملي بازي مي‌کند  و چنين فضايي براي ذوب‌آهن،  استقلال تهران و استقلال خوزستان هم ايجاد شده که واقعاً جاي تقديردارد.

 

 

 

 

ارسال در: پنجشنبه 3 فروردين ساعت 12:06 (1396/1/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن