90/ صدرنشيني استقلال واقعيتي که دل فوتبال ايران را شاد کرد
شماره خبر : 138346
وقتي استقلال با شروعي معمولي و متوسط فصل فعلي را آغاز کرد کمتر کسي تصور مي‌کرد تيم منصوريان در ادامه راه بتواند به شرايطي نزديک شود که علاوه بر مدعي بودن در ليگ‌‌برتر در رقابت هاي ليگ آسيا هم در قامت يک قهرمان ظاهر شود

صدرنشيني استقلال

واقعيتي که دل فوتبال ايران را شاد کرد

وقتي استقلال با شروعي معمولي و متوسط فصل فعلي را آغاز کرد کمتر کسي تصور مي‌کرد تيم منصوريان در ادامه راه بتواند به شرايطي نزديک شود که علاوه بر  مدعي بودن در ليگ‌‌برتر در رقابت هاي ليگ آسيا هم در قامت يک قهرمان ظاهر شود، اما استقلال به مدد  نيروي جواني خودو جسارتي که از اين رهگذر نصيب اين تيم شد  يکي پس از ديگري کارهاي مهمي را در پرونده خود به ثبت رساند. اکنون  که دور رفت رقابت هاي گروه A ليگ قهرمانان آسيا به پايان رسيد  و مي‌بينيم که نام استقلال در صدر جدول گروه مي‌درخشد بيش از هر زماني به حقانيت منصوريان و شاگردان او پي مي‌بريم  و مي‌توانيم اميدوار باشيم که اين حرکت قهرمانانه تا پايان مسابقات غرب آسيا ادامه پيدا خواهد کرد و چه بسا که استقلال به عنوان يکي از دو مدعي اصلي گروه راهي مرحله نيمه نهايي مسابقات ليگ قهرمانان شود. افتخاري که طي اين چند سال به ندرت براي تيم هاي ايراني اتفاق افتاده و مي‌تواند در آستانه بازي هاي مرحله برگشت قهرماني جام‌جهاني باعث افزايش روحيه ملي پوشان کشورمان شود.

***

صدرنشيني استقلال تنها يک اتفاق نيست که به اعتقاد ما بخشي از واقعيت هاي مهمي است که فوتبال ما را درگير نموده است . تيمي که تعداد بالايي ملي‌‌‌پوش در ترکيب خود ندارد و بيش از هر چيزي به  تعصب بازيکنانش و هوش و ذکاوت کادر فني اش متکي است  وگرنه استقلال به لحاظ مالي و برخورداري از امکانات در حدي نيست که بتوان اين عوامل را نشانه قدرت اين تيم دانست. استقلال هر چه هست و هر چه دارد بايد مديون  فعل خواستن و سخت کوشي بازيکنانش و قدرت کم نظير رهبري منصوريان و دستيارانش باشد که در کنار اين دو عامل مهم به خوبي توانسته اند از تجربيات گرانبهاي بهتاش فريبا و نصرا... عبداللهي استفاده ببرند.

بدون شک وقتي استقلال مي‌تواند از سه بازي که فقط يکي را ميزبان بوده صاحب شش امتياز شود  اين توانايي را دارد که در دور برگشت هم با احتساب همين شرايط 6 امتياز ديگر کسب کند و قدرتمندانه راهي مرحله حذفي رقابت ها شود. اما  آيا مديران استقلال و آنهايي که وظيفه شأن ارائه سرويس هاي مناسب به اين تيم خوب است چنين اجازه اي به منصوريان و شاگردانش مي‌دهند يا اين که خواسته يا ناخواسته به مانند سدي برابر خواسته ها و توانايي هاي فني  بالاي اين تيم عمل  خواهند کرد؟‌

***

استقلال ، حالا و به مدد  ارائه بازي هاي خوب خود در ليگ قهرمانان مي‌تواند تعداد ملي پوشان خود را به حد بالا و تقريبا استاندارد برساند. واقعاً حيف است تيمي  که مي‌تواند در مرحله رفت بالاتر از رقباي ازبکستاني ، عربستاني و اماراتي خود قرار گرفته براي تشکيل يک تيم‌ملي پرقدرت صاحب سهم و جايگاهي معتبر نباشد.

واقعيت اين است که تيم منصوريان در خطوط سه گانه مي‌تواند نمايندگاني شايسته در تيم‌ملي ايران داشته باشد و هر چي به پايان فصل هم نزديک تر مي‌شويم  بيشتر از هر زماني قادر خواهد بود نقش سازنده در پيشرفت هاي خيره کننده فوتبال ايران در سطح آسيا و بين‌المللي‌-  داشته باشد.

 

 

ارسال در: پنجشنبه 3 فروردين ساعت 12:17 (1396/1/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن