90/ يوونتوس - پورتو: خطر غرور براي بيانکونري
شماره خبر : 138350
«دوستان ما اينجا در آستانه‌يِ جنون قرار داريم، ما در ايتاليا در آستانه‌يِ جنونيم.» مکس آلگري خيلي سخت خارج از زمين عصباني مي‌شود، اما وقايعِ بعد از بازيِ يوونتوس و ميلان در هفته ِ گذشته و بحث و جدل‌هايي که در ادامه‌اش شد صبر و تحملِ او را لبريز کرد

يوونتوس -  پورتو: خطر غرور براي بيانکونري

«دوستان ما اينجا در آستانه‌يِ جنون قرار داريم، ما در ايتاليا در آستانه‌يِ جنونيم.» مکس آلگري خيلي سخت خارج از زمين عصباني مي‌شود، اما وقايعِ بعد از بازيِ يوونتوس و ميلان در هفته ِ گذشته و بحث و جدل‌هايي که در ادامه‌اش شد صبر و تحملِ او را لبريز کرد.

در سرتاسرِ ايتاليا هواداران و منتقدان به يوونتوس حمله کرده‌اند تا جايگاه بانويِ پير به عنوانِ منفورترين تيمِ اين سرزمين بيش از پيش مستحکم شود. هوادارانِ ناپولي حتي در جريانِ بازيِ تيمشان مقابلِ کروتونه در استاديو سن پائولو پلاکاردي بالا برده بودند که رويش نوشته بود "پنالتي برايِ يووه".

يوونتوس مقابل ميلان با پنالتيِ ثانيه‌هايِ پاياني به پيروزي رسيد، پنالتي‌اي که از منظرِ هوادارانِ روسونري نا عدالتي در حقِ تيم جوانشان بود. درسته که قطعا مهمترين تصميمِ اين شب به سودِ يوونتوس گرفته شد، اما مي‌توان اين بحث را هم مطرح کرد که گلِ کارلوس باکا هم آفسايد بود و يووه در نهايت لايقِ کسب سه امتياز بود، چون نمايشي بهتر از ميلان داشت. در واقع يووه در اين شب همانقدر لايق پيروزي بود که پاري‌‌سن ژرمن لايق شکست سنگين مقابلِ بارسلونا، بدونِ در نظر گرفتنِ تصميماتِ داوري.

شايد يک روز بالاخره تکنولوژي به صورت کامل وارد داوري شود و صلح و آرامش را با خودش به سريِ آ بياورد، تا آن روز اما بيانکونري نبايد حواسش را متوجه جنجال‌هايِ حاضر کند و بايد تمام تمرکزش را برايِ بازيِ برگشتِ امشب مقابلِ پورتو حفظ کند.

پورتو در ليگِ پرتغال تنها دو امتياز با صدر جدول فاصله دارد و بعد از شکست مقابلِ يووه در بازيِ رفت، در سه بازيِ بعديش 12 گل زد و حتي يک گل هم دريافت نکرد. پورتويِ رويِ فرم تيمي است که قادر به رقم زدنِ بازگشتي بزرگ در خورِ چمپيونز ليگ است. اما جوابِ نه چندانِ پرشورِ نونو، مربي‌ِ پورتو، به اين سوال که آيا تيمش مي‌تواند از بازگشتِ بارسلونا الهام بگيرد يا نه، خيلي اميدوارکننده نبود: «اين يک بازيِ متفاوته، مقابل يک حريف متفاوت».

پورتو با داشتنِ دروازه‌باني به بزرگيِ ايکر کاسياس، و يکي از بهترين مهاجمينِ حال حاضر فوتبالِ اروپا، يعني آندره سيلوا که وقتي در بازيِ رفت به خاطر اخراجِ الکس تلس مجبور شد زمين را ترک کند اشک را به چشمِ هوادارانش آورد، تيم سرسختي است و شکست دادنش کار ساده‌اي نيست. در ضمن کساني که اين فصل بازي‌هايِ يوونتوس را دنبال کرده‌اند مي‌دانند چطور اين تيم گاهي در بازي‌هايِ بزرگ با غروري بيش از حد به زمين مي‌رود و به شدت مي‌لغزد. نکته‌يِ کليدي براي بيانکونري اين است که نبايد فقط با اتکا با دو گلي که در بازيِ رفت زده‌اند و خط دفاعي که مستحکم‌ترين در چمپيونز ليگ است بازي را دنبال کنند، چون اين خط دفاعي اين فصل نشان داده قابليتِ اشتباهاتِ بزرگ را هم دارد.

اگر پورتو قرار باشد برايِ يووه دردسري جدي درست کند بايد رو به بازيِ سريع و مستقيم بياورد. از اين جهت است که آلگري هنوز تصميم نهايي برايِ ترکيبِ اصلي‌اش نگرفته. سوال مهم اينجاست که چه کسي بايد کنارِ کلوديو مارکيزيو در مرکزِ خط مياني بازي کند. ميرالم پيانيچِ خلاق که به آزاد شدنِ پائولو ديبالا هم کمک مي‌کند؟ يا سامي خديرايي که استحکام دفاعيِ بيشتري به خط مياني مي‌دهد؟

نقشي که پيانيچ در بازي رفت برايِ يوونتوس بازي کرد اهميت زيادي داشت، چون در غيابِ لئوناردو بونوچي خلاقيت و بازيسازي را در عقبِ زمين برايِ تيمش حفظ کرد. اما با بازگشتِ بونوچي شايد پيانيچ در اين بازي رويِ نيمکت بنشيند. سوالِ بعدي اينجاست که اگر آلگري از همان سيستمِ 1-3-2-4 استفاده کند، آيا باز هم ماريو مانزوکيچ به عنوانِ بال چپ به زمين خواهد فرستاد يا نه؟ اگر خديرا به جاي پيانيچ کنارِ مارکيزيو بازي کند، آيا باز هم به بعد دفاعيِ بازيِ مانزوکيچ نياز هست؟ آيا بهتر نيست مارکو پياتسايِ تکنيکي و سرعتي جايِ هموطنِ کرواتش را در ترکيبِ اصلي بگيرد؟

پياتسا در بازيِ رفت يک گل عالي زد و گوشه‌هايي از پتانسيلِ بالايش را به نمايش گذاشت. با اينکه او همچنان به بلوغ نرسيده و در مقاطعي از بازي‌ها به يک باره گم مي‌شود، اما اتفاقا همين بيشتر بازي رسيدن بهش، آن هم در شب‌هايِ اروپايي، مي‌تواند تداوم لازم را زودتر به فوتبالش اضافه کند.

در هر صورت انتخابِ آلگري هر کسي باشد، بيانکونري امشب بايد با سري افتاده و بدونِ غرور بيش از حد بازي کند. اين بزرگ‌ترين بازيِ آن‌ها، تا اين مقطع از فصل است و فقط و فقط پيروزي مي‌تواند برايشان قابلِ قبول باشد.

 

ارسال در: پنجشنبه 3 فروردين ساعت 12:20 (1396/1/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن