90/ پرسپوليس و امتياز هميشگي
شماره خبر : 138362
پرسپوليس به چنان مرحله‌اي از اعتبار و شهرت رسيده که قبل از هر مسابقه مهمي به بيشترين ميزان توجه در بين کارشناسان و اهالي رسانه را به سوي خود جلب مي‌کند.

 

پرسپوليس و امتياز هميشگي

 

تيمي که همه را مي‌ترساند

پرسپوليس به چنان مرحله‌اي از اعتبار و شهرت رسيده که قبل از هر مسابقه مهمي به بيشترين ميزان توجه در بين کارشناسان و اهالي رسانه را به سوي خود جلب مي‌کند. اين يک امتياز خاص و ويژه است که به خصوص امسال و در ليگ قهرمانان بيش از هر زمان ديگري به چشم آمده و باعث ارتقاء جايگاه پرسپوليسي‌ها شده و انصافا از زماني که برانکو در اين تيم قبول مسئوليت نموده، امتياز فوق بيشتر عيان شده است.

شايد تعداد بالاي ملي‌پوشان در اين تيم و شايد هم اسم و رسم پرسپوليس باعث به وجود آمدن اين شرايط شده اما هر چي باشد هيچ کس نمي‌تواند منکر بازيکنان تکنيکي و ممتازي باشد که در ترکيب پرسپوليس وجود دارد و در سخت‌ترين شرايط هم اين بازيکنان خاص هستند که به بازي پرسپوليس نظم و اعتبار خاصي مي‌بخشند. ديشب هم در ورزشگاه السد قطر و در جريان بازي تيم‌هاي الريان پرسپوليس ديديم که عملکرد تيم قطري بيش از هر چيزي تحت‌تاثير نام و آوازه پرسپوليس بود و به رغم اين که آنها به لحاظ تاکتيکي تيمي پيشرفته هستند اما مرعوب اسم و شهرت بازيکنان خوب پرسپوليس بودند.

****

پرسپوليس هر چقدر در کارهاي تهاجمي يک تيم فوق‌العاده است و عملکرد دفاعي‌اش در کار گروهي عالي است اما به لحاظ فردي در خط دفاع خود داراي ضعف‌هاي مشهودي است که قطعا در آينده دردسرهايي براي برانکو و شاگردانش ايجاد خواهد شد.

صدالبته کم‌تجربگي بازيکناني نظير محرمي و ربيع‌خواه در دو جناح خط دفاعي عاملي براي ضعف‌هاي فردي موردنظر است. انتظار مي‌رود برانکو در آينده‌اي نه چندان دور تصميماتي منطقي در اين مورد اتخاذ کند. اما هر چه باشد اين روزها همه تيم‌هاي بزرگ و کوچک آسيايي با شنيدن نام پرسپوليس دچار ترس و وحشت مي‌شوند و اگر پرسپوليسي‌ها قدر نام و اعتبار خود را بدانند مي‌توانند از اين ويژگي در سخت‌ترين بازي‌ها هم به نحواحسن استفاده نمايند. ديروز هم تيم الريان که بسيار هم متمول و باانگيزه و پرمهره است بيش از هر چيزي مقهور نام و اعتبار پرسپوليس شده بود و اين واقعيتي است که نه فقط در بازي ديروز که در اغلب مسابقات پرسپوليس به طور محسوسي به چشم مي‌آيد. متاسفانه گاهي‌اوقات پرسپوليس نمي‌تواند به نحواحسن از اين امتياز کم‌نظير نهايت استفاده را ببرد. براي مثال در نيمه اول بازي ديروز با اين که تيم برانکو مهمان بود و در خانه حريف بازي مي‌کرد اما به دفعات صاحب موقعيت براي به ثمر رساندن گل شد، موقعيت‌هايي که بيش از هر چيزي به دليل ترس الرياني‌ها از پرسپوليس نصيب اين تيم شده بود.

***

کمال کاميابي‌نيا، مهدي طارمي، سيدجلال حسيني، فرشاد احمدزاده وحيد اميري و البته محسن مسلمان از خوب‌هاي بازي ديروز بودند که هميشه موفق شده‌اند برتري قابل بحث پرسپوليس برابر حريفان داخلي و خارجي را مديريت کنند. اينها ملي‌پوشان پرسپوليس و يا به عبارتي بازيکنان نزديک به تيم ملي اين تيم هستند که هر روز بهتر از ديروز در خدمت خود و فوتبال ايران انجام وظيفه مي‌کنند و به همين دليل پرسپوليس بايد قدر اين بازيکنان طراز اول را بيش از هر زمان ديگري بداند.

 

ارسال در: پنجشنبه 3 فروردين ساعت 12:30 (1396/1/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن