چه کسي به خانواده کي‌روش توهين کرد؟
شماره خبر : 138382
سرمربي پرتغالي تيم ملي در نشست خبري بعد از بازي با قطر اتهام‌هاي سنگيني را متوجه سرمربي تيم حريف کرد، اتهامي که بايد با پي‌گيري رسانه‌ها منجر به محروميت کادرفني قطر شود.

کارلوس کي روش بعد از پيروزي ارزشمند تيم ملي برابر قطر مدعي شد فوساتي و کادرفني تيم ملي قطر به خانواده و به خصوص مادرش  توهين کرده اند و  در شان اين کشور نيست که مربي اي با چنين مشخصاتي داشته باشد، اين  در حالي بود که فوساتي نيز بلافاصله سرمربي تيم ايران را به هنرپيشه‌گي متهم کرد و با تکذيب اتهام وي از کي روش خواست به هاليوو د برود. 


 ماجراي درگيري فوساتي با کي روش يک روز قبل از بازي ايران و قطر آغاز شده بود، جايي که فوساتي در يک اظهار نظر حساب شده براي مقابله با جنگ رواني احتمالي کي روش  اعلام کرد که مربي ايران درباره تيم او و بازيکنانش حرف زده اما او  حق ندارد در مورد بازيکنان دو ميليتي تيم ملي قطر صحبت و اين کار را محکوم  کند چرا که او هم در پرتغال و هم در ايران از بازيکنان چند مليتي استفاده کرده است. اين صحبت ها در حالي قبل از اين بازي انجام شد که کي روش حتي در بازي رفت در تهران نيز  کوچکترين صحبتي در مورد بازيکنان تيم ملي قطر به زبان نياورده و استخدام خارجي ها را قانوني خوانده بود.

بازي ايران برابر قطر تحت تاثير جنجال هاي پيش از بازي آغاز شد و در همان ابتداي بازي هم کاملا مشخص بود که فوساتي قصد دارد با در نظر داشتن اتفاقات مسابقه رفت در تهران به وجود آوردن جنگ رواني حريف قدرتمند خود را تحت فشار قرار بدهد. او اگرچه پيش از سوت آغاز کي روش را در آغوش گرفت اما  نقشه ديگري داشت. استارت اين موضوع  در دقايق ابتدايي بازي  رخ داد. جايي که بازيکنان تيم ملي چند خطا در ميانه ميدان روي بازيکنان قطر انجام دادند که فوساتي با اعتراض هاي شديد به داور سعي داشت او را تحت فشار قرار بدهد .کي روش در چند صحنه اول بازي نسبت به اين اتفاق واکنشي نشان نداد اما بعد از خطاي سردار آزمون در ميانه زمين روي بازيکن قطر و اعتراض شديد فوساتي، او به سمت نيمکت قطر رفت و  با يک پانتوميم جالب و البته اعصاب خردکن از فوساتي خواست که ساکت شود و به تصميم داور بازي احترام بگذارد.


اما  متعاقب اين کشمکش  دستيار اول فوساتي ادگاردو رودريگوئز  از جاي خود بلند شد و با کلماتي زشت به کي روش و خانواده اش توهين کرد. او اين کار را بارها انجام داد و احتمالا قصدش ايجاد جوي براي اخراج سرمربي ايران بود .جالب اين که نزديکان کادرفني تيم ملي قطر  هم که پشت نيمکت تيم ملي نشسته بودند اين توهين را ادامه دادند تا بتوانند سرمربي ايران را به هم بريزند اما کي روش حرفه اي تر از اين حرف ها بازي را تا پايان ادامه داد و با پيروزي زمين را ترک کرد اما به درستي موضوع توهين به خانواده و مادرش را در نشست مطبوعاتي علني کرد. مسئله اي که بازتاب وسيعي در رسانه ها داشته  و از سوي کميته انضباطي فيفا پي گيري خواهد شد.


قطري ها که تجربه بازي رفت در تهران را پشت سر گذاشته بودند قصد داشتند از همان روش به ايران ضربه بزنند اما کي روش خونسردتر لحظه اي از جلد خود به عنوان سرمربي ايران بيرون نيامد . او نود دقيقه با آرامش کنار زمين را در کنترل خود داشت و بعد از سوت پايان با زانو زدن کنار زمين پاسخ مستقيمي به کادر قطر داد . کادري که ادعاي قبل از بازي و متهم کردن سرمربي ايران برايش گران تمام خواهد شد.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن