راز نيم فصل دوم دو سرمربي چيست؟
شماره خبر : 138464
تيم فوتبال استقلال در شرايطي جايگاه تراکتورسازي در رده دوم جدول رده‌بندي را از آن خود کرد که تيم امير قلعه‌نويي در نيم فصل دوم افت کرد و تيم منصوريان به اوج رسيد.

مهر- با عبور کردن استقلال از تراکتورسازي در جدول رده بندي ليگ برتر، فاز جديدي از رقابت اين دو تيم آغاز شد. رقابت بر سر تصاحب (لااقل) عنوان نايب قهرماني فصل و کسب سهميه مستقيم آسيا براي فصل آينده و حتي در صورت قطعي شدن کسر امتياز از پرسپوليس، رقابتي جديد و فوق العاده جدي براي کسب عنوان قهرماني.

استقلال و تراکتورسازي از ديرباز رقابتي تنگاتنگ و سنتي با يکديگر داشتند و همواره بازي‌هاي اين دو با جذابيت‌ها و حواشي فراواني همراه بود. تا جايي که مي‌توان گفت ديدارهاي دو تيم در سال‌هاي اخير از دربي هم حساس تر بوده است. در وصف حساسيت هاي بالاي بازي هاي اين دو تيم همين بس که تنها باري که در تاريخ فوتبال ايران براي انجام يک ديدار از دو داور اضافه استفاده شد، ديدار رفت دو تيم در ورزشگاه آزادي بود.

رقابت سنتي آبي پوشان تهران و سرخ پوشان تبريز در ليگ شانزدهم ابعاد تازه‌اي هم به خود گرفته است. اين رقابت با چاشني رقابت نه چندان نا محسوس بين نيمکت‌هاي دو تيم داغ تر از پيش هم شد. سرمربيان سابق و فعلي آبي‌هاي تهران در نقش مردان اول نيمکت دو تيم استقلال و تراکتورسازي، رقابتي جداگانه هم با هم دارند. رقابتي که جدال سنتي سرخابي‌هاي تهران و تبريز را داغ تر از پيش کرده و بر جذابيت و حواشي آن افزوده است.

تراکتورسازي با امير قلعه نويي فصل را خوب و حتي رويايي شروع کرد. اين تيم پا به پاي پرسپوليس امتياز گرفت تا از اين دو تيم با عنوان شانس‌هاي اصلي قهرماني ياد شود. تراکتورسازي با امير قلعه نويي در نيم فصل اول مثل پرسپوليس سر به آسمان مي‌ساييد و اين در حالي بود که استقلال با غرق شدن در دريايي از مشکلات به تنها چيزي که در ابتداي فصل فکر نمي‌کرد، رقابت با تيم‌هاي بالاي جدولي بود.

در نيم فصل نخست دو تيم شرايطي کاملا متفاوت داشتند. قلعه نويي در شرايطي آرماني به سر مي برد و منصوريان تنها به فکر بقاي خود روي نيمکت داغ آبي‌هاي تهران بود. دو تيم در تعطيلات نيم فصل با شوکي عجيب و کاملا مشابه مواجه شدند و با حکم کميته انضباطي فيفا از نقل و انتقالات نيم فصل محروم شدند. 

با شروع نيم فصل دوم، تراکتورسازي از شرايط آرماني‌اش فاصله گرفت. اما شرايط استقلال با منصوريان تغيير کرد و فوتبال روي خوش خود را به اين تيم نشان داد. در حالي که امير قلعه نويي نتوانست آنطور که بايد و شايد با بحران ايجاد شده در تراکتورسازي کنار آيد، منصوريان از اين تهديد در استقلال فرصت ساخت و از توفيق اجباري محروميت از نقل و انتقالات نهايت استفاده را برد تا جوانان اين تيم تبديل به ستاره شوند.

شرايط دو تيم با همين روند آنقدر پيش رفت تا در پايان هفته بيست و پنجم استقلال با منصوريان نه تنها فاصله عميق ايجاد شده امتيازي با تراکتورسازي را جبران کرد، بلکه حتي توانست در جدول از اين تيم عبور کرده و جاي سرخ پوشان تبريز را در رده دوم جدول بگيرد.

 سرمربي کنوني آبي پوشان، قبل از رسيدن به نيمکت داغ اين تيم دو فصل گذشته بعنوان سرمربي تيم نفت تهران در ليگ برتر حضور يافت و تقريبا مي‌توان گفت وي مشابه همين عملکرد را در نفت تهران هم داشت. نفت طي دو فصل اخير حضورش در ليگ برتر با منصوريان آغاز چندان خوبي نداشت و رفته رفته بهتر و بهتر شد. اما اوج عملکرد تيم نفت با منصوريان در دو فصل گذشته، در نيم فصل هاي دوم بود. درست مثل استقلال در ليگ شانزدهم.

اين اتفاق در حالي براي تيم هاي منصوريان در سه فصل اخير مي‌افتد که امير قلعه نويي در دو فصل آخر کاري‌اش در استقلال درست شرايطي را تجربه کرد که مشابه آن را در ليگ شانزدهم با تراکتورسازي تجربه مي‌کند. نيم فصل اول هايي خوب و رويايي و هفته‌هاي زياد ايستادن در رده‌هاي بالايي جدول و سپس در هفته‌هاي پاياني از دست دادن موقعيت خود در صدر جدول.

به اين ترتيب مي‌توان گفت نه اوج گرفتن استقلال (با منصوريان) در نيم فصل دوم مي‌تواند اتفاقي باشد و نه افت کردن تراکتورسازي (با ا مير قلعه نويي) در همين نيم فصل. در واقع اين اتفاق، اصلا اتفاقي نيست و عادت هايي است که سرمربيان دو تيم در سال‌هاي اخير کاري شان از خود نشان داده‌اند.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن