اميدوارم فردا استقلال را متوقف کنيم
شماره خبر : 138477
سرمربي گسترش فولاد گفت: . کي‌روش نقش پررنگي در موفقيت تيم ملي داشته و از تاج مي خواهم همين امروز قرارداد او را تمديد کند.

فراز کمالوند در نشست خبري قبل از ديدار گسترش و استقلال گفت: ابتدا فرا رسيدن سال جديد را به اصحاب رسانه تبريک مي‌گويم.

وي درباره بازي فردا گفت: همانطور که قبلا هم گفتم هدفگذاري باشگاه اين است که جزو 6 تيم بالاي جدول باشيم. روند ما در هفته هاي اخير روند رو به رشدي بوده است. صرفنظر از بازي با صبا که اگر برده بوديم پنجم جدول بوديم، روند به رو رشد بوده و مجموعه عوامل باشگاه از عملکردمان راضي هستند و من هم از عملکرد بچه ها رضايت نسبي دارم. اميدوارم به بالاي 40 امتياز برسيم. از اين پس 3 بازي خانگي داريم و اميدوارم به اين مقدار امتياز برسيم. اگر برسيم قطعا بين 5 تيم برتر خواهيم ايستاد اما نيم نگاهي هم به کسب سهميه داريم هرچند که اين هدفگذاري نبوده است.

کمالوند گفت: دنبال ساختن پشتوانه جواني براي تيم هستيم و الان به شدت ميانگين سني تيم را پايين آورده‌ايم تا علاوه بر هويت تيمي، يک تيم جوان را هم بسازيم و اولويت سوم‌مان کسب سهميه است. از روزي که آمديم مثل تراکتورسازي هدف سه ساله داشتيم و در تراکتورسازي اين موضوع محقق شد و اميدوارم اين سيستم آهسته و پيوسته گسترش فولاد موجب شود طي يکي دو فصل آينده به يک قدرت جدي تبديل شويم.

وي افزود: الان ديگر تيم‌ها مقابل ما خودشان را از پيش برنده نمي‌داند که اين يعني هويت تيمي پيدا کرده‌ايم. جلوي استقلال مساوي کرديم و برابر پرسپوليس هم يک بر صفر باختيم و سعي‌مان اين است که فصل آينده تيم را به يک قدرت ويژه تبديل کنيم.

سرمربي گسترش فولاد گفت: فکر مي‌کنم تنها تيم شهرستاني بدون تماشاگر هستيم. بقيه تيم‌ها ميزباني مي‌کنند اما قبول کنيد بدون تماشاگر اين امتيازات را جمع کرديم و اگر 5 هزار تماشاگر داشتيم الان در کورس بوديم. نمي خواهم بگويم چرا و دليلش را مي‌دانم. وقتي براي تراکتور 10 هزار تا مي‌آيد ديگر تيم ما که جاي خودش را دارد. يک زماني با 70 هزار تا پرسپوليس را در يادگار برديم. امسال خيلي از اين موضوع لطمه خورديم. الان تيم‌هاي بالاي سر ما پتانسيل تماشاگر دارند.

وي درباره فراز و نشيب گسترش گفت: امسال فقط 2 بازي خارج از خانه باختيم. به نظرم روندمان خوب بوده است. پارسال بيرون خانه 8 بازي شکست خورديم. از کارم تعريف نمي کنم اما بهترين جمله را درباره ما برانکو گفت که سازماندهي خوبي داريم. قبول دارم بايد از الان به بعد گام برداريم براي رسيدن به رتبه هاي بالاتر که سال هاي آينده محقق مي‌شود.

کمالوند يادآور شد: يک روز به اهواز مي رفتيم و 2 بازيکن را از فرودگاه برگردانديم. پرواز ما 2 ساعت تاخير داشت که 2 بازيکن براي ديدن دوست خود فرودگاه را ترک کردند که من فهميدم و در اين مورد سوال کردم که خالقي‌فر گفت در پرسپوليس هم وقتي تاخير داشت در اختيار خودمان بوديم که در پاسخ به وي گفتم اينجا گسترش است. بعد از بازي به بچه ها گفتم موهايم سفيد شده است ولي پير نشده‌ام و از هيچ چيز نمي‌ترسم. چند بازيکنم را هم در اهواز نداشتم. شجاعيان را به خاطر يک مصاحبه کنار گذاشتم. يا وقتي با تراکتور بازي داشتيم کوروش را در درون دروازه گذاشتم.

وي تاکيد کرد: منصوريان دوست خوب من در هفته دوم زکي پور را بازي داد که پنالتي داد و 5 بازي از او استفاده نکرد اما الان ترس بازيکنان جوان ما مثل ملکي ريخته است. به جوان بازي دادن مثل ميدان دادن به مربي است که اگر زمانش نباشد هر دو را مي‌سوزانند. بايد اين جو شکسته شود و ترس ريخته شود. روز اول که مربي تراکتور شدم خودم جلوي 80 هزار نفر ترسيدم.

کمالوند گفت: اميدوارم فردا استقلال را متوقف کنيم و خودمان را در جدول بالا ببريم.

کمالوند افزود: اگر اجازه دهيد درباره تيم ملي صحبت کنم. تبريک ويژه مي گويم به تاج چون تيم ملي ما در آستانه دومين جام جهاني است. کي‌روش نقش پررنگي در اين موفقيت داشته و از تاج مي خواهم همين امروز قرارداد او را تمديد کند. کارهاي کي‌روش خيلي دل و جگر مي خواهد. آدم تيم ملي را مي بيند ذوق مي کند، آن هم بازي يک مشت بچه 22 ساله البته وقتي يک مربي با کلاس جهاني مي‌آوريم اين توقع مي هم رود. تيم گل نخورده و الان همه‌اش شده است بچه 22-23 ساله. کي روش کار بزرگي کرده و بزرگترين مربي است که به آسيا آمده است.

وي درباره اينکه از گسترش بازيکني به تيم ملي دعوت نشد گفت: به کي روش اعتقاد کامل دارم. داريوش و ابراهيم زاده بايد تلاش بيشتري کنند و يک مقدار هم نقي زاده شانس دارد.

کمالوند درباره بازي فردا گفت: بازي فردا بسيار سخت است. استقلال در 10 بازي اخير بيشترين امتياز را گرفته است. از سوي ديگر هواداران اگر به اين تيم علاقه دارند در دل نگه دارند و بيايند ما را تشويق کنند. در تيم ما نيز همه بايد با جان و دل بازي کنند.

کمالوند درباره مسائل جوي گفت: اين موضوع دست ما نيست و بازي و تمرين در سرما سخت است. تنها راه اين است که ورزشگاه ها را در تبريز سرپوشيده کنيم. سيستم هيتينگ هم ميتينگ شد اما چاره‌اي نيست!

وي در پايان گفت: اولويت اول و هزارم من گسترش است و تا روزي که نگويند برو بيرون تکان نمي‌خورم. تا روزي که مربيگري مي‌کنم به تراکتور بر نمي گردم. بهترين و اصلح ترين مربي براي اين تيم قلعه نويي است. ضمن اينکه ميانگين سني گسترش را براي سال آينده 4 سال کم مي‌‌کنم.

ارسال در: چهارشنبه 16 فروردين ساعت 18:47 (1396/1/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن