جلال طالبي با اين تيم صعود مي کنيم
شماره خبر : 138540
از نظر کي‌روش تيم‌هاي اروپايي نظم و انضباط بهتري دارند و بازيکنان در چنين شرايط بهتر کار مي‌کنند. جوان‌هاي خوبي درتيم ملي و در باشگاه‌ها پرورش يافته‌اند که مي‌توانند در تيم‌هاي بزرگتر هم بازي کنند اما اين موضوع بستگي به تلاش و هدف خودشان دارد.

 سرمربي سابق تيم‌ملي فوتبال ايران معتقد است تيم ملي فعلي مي‌تواند با افزايش قدرت مالکيت توپ و به کار بستن تدابير و برنامه‌هاي خوب توسط کي‌روش، از گروه خود در جام جهاني ???? روسيه صعود کند.

 جلال طالبي درباره فرا رسيدن سالگرد پيروزي تيم ملي ايران مقابل آمريکا در جام جهاني ???? و اينکه چرا بعد از گذشت ?? سال کماکان مردم از اين برد ياد مي‌کنند و ايران هنوز چنين موفقيتي را تجربه نکرده است اظهار کرد: فکر مي کنم در درجه اول به اين خاطر  است که ما مقابل کشوري به پيروزي رسيديم که از نظر سياسي مشکلات زيادي داشتيم و همانطور که مي‌دانيد اکنون هم تنش‌هايي ميان دو کشور وجود دارد. حساسيت‌ها ميان دو تيم بسيار بالا بود. همه فکر مي‌کردند بازيکنان دو تيم رفتار خصمانه‌اي را از خود نشان دهند. اوضاع و جو آن دوران اهميت اين بازي را بالا برد و به همين دليل هم در ياد مردم مانده بود. اگر باز هم در جام جهاني پيش رو به پيروزي برسيم، بازي ايران و آمريکا در خاطر مردم مي‌ماند.

او اضافه کرد: به دليل حساسيت‌ها اين ديدار را بازي قرن ناميدند و اين بازي، مادر بازي ها بود. عکاسان و خبرنگاران بسياري در ورزشگاه حضور داشتند و بعد از بازي فينال ميان فرانسه و برزيل، ديدار ايران و آمريکا به دومين ديدار پر تماشاگري تبديل شد که از طرف بيننده‌ها مشاهده شده بود. اين بازي باعث غرور ملي و شادي ملت شد. فکر مي‌کنم هر چند سال هم بگذرد، با فرا رسيدن سالگرد بازي،‌ همه به آن مي‌پردازند.

سرمربي تيم ملي فوتبال در جام‌جهاني ?? فرانسه، درباره صعود شاگردان کي‌روش به جام جهاني روسيه بدون گل خورده و به عنوان تيم صدرنشين خاطرنشان کرد: تيم ملي ما خوشبختانه با اقتدار راهي جام جهاني شد و اکنون بازيکناني دارد که از نظر فني کمترين تفاوت را با هم دارند. اختلاف کم بازيکنان، بزرگترين حسن تيم ما است. ما تعداد زيادي بازيکن جوان، خوش آتيه و خوش فکر داريم که به تيم‌مان کمک مي‌کنند. از ابتدا هم مشخص بود که از اين گروه به جام جهاني مي‌رويم اما کسب صعود به جام جهاني آن هم در شرايطي که گلي را دريافت نکرديم و هنوز دو بازي ديگر باقي مانده، تا حدودي دور از انتظار بود. کادرفني تيم ملي در اين موفقيت نقش بسيار موثري داشتند.

طالبي در واکنش به اظهارنظر خداداد عزيزي مبني بر اينکه وجه تمايز تيم فعلي، خط دفاعي مستحکم آن است که نسبت به تمامي دوره‌ها بهتر عمل کرده و مي‌تواند در جام‌جهاني بهترين عملکرد را داشته باشد، گفت: اين نظر خداداد است. تيم ما هم در جام جهاني ??، خوب بود و در فرانسه توانستيم از نظر دفاعي خوب کار کنيم. اين نظر خداداد است و به آن احترام مي‌گذارم. چيزي که ما تا جام جهاني به آن نياز داريم اين است که از نظر مالکيت توپ به وضعيت مناسبي برسيم چرا که در اين صورت انرژي و نيروي بيشتري از تيم‌مان تلف مي‌شود. همچنين همانند گذشته نيازمند طرح و استراتژي خوب از سوي کي‌روش براي پوشاندن فضاهاي درون زمين هستيم.

او درباره هدف و توقع تيم ملي و مردم براي صعود به دور دوم جام جهاني براي نخستين بار تاکيد کرد: هيچ چيزي غير ممکن نيست. اين موضوع بستگي به هم‌گروه‌هاي ايران هم دارد. همانطور که پيش از اين کره‌جنوبي و ژاپن توانستند به دور دوم صعود کنند، ما هم مي‌توانيم. اين موضوع مي‌تواند در حد توان ما باشد اما نبايد شانس و رقباي تيم ملي را هم ناديده بگيريم. صعود به دور بعد کار راحتي نيست اما مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم.

سرمربي سابق تيم ملي فوتبال درباره علاقه بازيکنان جوان براي حضور در تيم‌هاي اروپايي و نگرش مثبت کي‌روش نسبت به بازيکنان شاغل در ليگ‌هاي خارج اتز ايران گفت: بازي در کشورهاي خارجي يک اتفاق جديد براي بازيکنان جوان است. آن‌ها ماجراجو و جوياي حادثه‌هاي جديد هستند و ممکن است اين نقل و انتقال به بهبود کيفيت بازيکنان هم کمک کند. اصولا جوانان مايل به کسب تجربه هستند اما در سال‌هاي اخير بازيکنان ما به تيم‌هايي رفتند که جزو تيم‌هاي درجه يک و دوم اروپايي نبودند و شايد آن ها را درجه سه بدانيم. اين تيم ها شايد از نظر فني و مالي در وضعيتي بهتري نسبت به تيم‌هاي داخل ايران نباشند اما بازي در خارج از کشور معمولا به فوتباليبست‌هاي ما از نظر فکري کمک مي‌کند.

طالبي ادامه داد: از نظر کي‌روش تيم‌هاي اروپايي نظم و انضباط بهتري دارند و بازيکنان در چنين شرايط بهتر کار مي‌کنند. جوان‌هاي خوبي درتيم ملي و در باشگاه‌ها پرورش يافته‌اند که مي‌توانند در تيم‌هاي بزرگتر هم بازي کنند اما اين موضوع بستگي به تلاش و هدف خودشان دارد.

سرمربي سابق تيم ملي فوتبال ايران درباره بازي‌هاي تدارکاتي احتمالي تيم ملي مقابل روسيه و استراليا گفت: هر چقدر بازي تدارکاتي برگزار کنيم، اتفاق خوبي است. بازي با ميزبان جام‌جهاني  و استراليا مي‌تواند براي تيم ملي مثمرثمر باشد. ما بايد بعد از قرعه‌کشي جام‌جهاني، بايد متناسب با رقباي خودمان، بازي‌هاي تدرکاتي خوبي را هماهنگ کنيم. نبايد ترس از باخت در بازي هاي تدارکاتي داشته باشيم. بايد با تيم‌هاي بزرگ بازي کنيم. براي بازي خوب بايد هزينه کنيم.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن