نگاهي به خريدهاي پر سر و صداي استقلال
شماره خبر : 138564
مهم ترين پرسش هواداران استقلال در اين روزها اين است که اين نام ها استقلال را به قهرماني رهنمون مي کنند يا حاشيه را ميهمان سفره اين تيم خواهد کرد؟!

 ايرج طالع 

فصل گذشته ليگ برتر لااقل هشت هفته زمان برد تا استقلال تهران در ميانه خط دفاعي به بالانس برسد. شيفت هاي مختلفي تست شد تا در نهايت پادواني با رابسون به هماهنگي و تعادل برسند. حالا اين فصل اين خط يک مهمان آشنا دارد پژمان منتظري پا به سن گذاشته آمده تا به اين خط اضافه شود. بايد ببينيم اين فصل ترکيب استقلال در خط دفاعي چگونه ترسيم مي شود و رهبر خط دفاعي چه بازيکني خواهد بود. در ذهن نگارنده اگر منتظري رهبر خط دفاعي باشد متحمل ترين شيفت او پادواني خواهد بود. حالا اين سوال بوجود مي آيد:

پادواني فصل قبل رهبر خط دفاعي بود. آيا او خواهد توانست چند گام جلوتر ضربات اول را بزند و منتظري پوشش دهنده باشد؟
اصلا به اين شيوه بازي با سبک بازي پادواني همخواني دارد ؟

يک مشکل عمده اين فصل منصوريان بازيکنان پا به سن گذاشته و نامدار هستند که نه ظرفيت نيمکت نشيني را خواهند داشت و در داخل ترکيب هم به ترکيب فصل گذشته استقلال سکته وارد مي کنند. مثلا اگر منتظري و رابسون شيفت شوند ميانگين قدي در دفاع مياني دچار افت مي شود و حريفان رو به ارسال و نواختن ضربات سر خواهند آورد.

عمده مشکل ديگر از بازي خارج شدن منتظري در بازي زميني است. توپ هاي درعمق مقابل اين مدافع مياني خطرناک خواهد بود. پژمان اگر به راست خط دفاعي برود ترافيک بوجود مي آيد و خريد بدون مصرف؟ در هر صورت شيفت نمودن ميانه خط دفاعي استقلال کار راحتي نخواهد بود. منصوريان بايد در ديدارهاي دوستانه با ترکيب هاي مختلف بازيکنان خود را تست بزند تا به ايده آل برسد.

در جناح راست دفاعي حيدري با سن بالا در سيستم ?-?-?-? شايد آن توان حرکتي در طول طي ?? دقيقه را نداشته باشد. مصدوميتهاي وريا غفوري هم وجود داشته. در جناح چپ دفاعي استقلال فصل گذشته با چالشي مواجه بود . شايد بهترين نمايش اين جناح با حضور مگوويان در بازي رفت با العين امارات باشد.

داده هاي اين بازيکن در اين بازي بيانگر کيفيت مناسب دفاعي بود . همين بازيکن در بازي برگشت با العين با يک جابجايي پست تبديل به بازيکن صدمه رسان به نتيجه بازي شد. ايراد همين جاست بايد بخوبي از پتانسيل بازيکنان استفاده شود . کادر فني از توانايي بازيکنان بخوبي آگاه باشد.

جي پي اس در استقلال بهانه اي شد تا برخي انتقاد ها فراموش شود. فصل گذشته بالانس مناسبي بين فاز دفاعي و تهاجمي استقلال وجود نداشت و هرچقدر در فاز تهاجمي اين تيم موفق عمل کرد در فاز دفاعي دچار چالش هايي بود براي رسيدن به پاسخ سوالات لااقل بايد پنج هفته از ليگ برتر را استقلال پاس کند تا ببينيم در فصل نقل انتقالات خريدها منطقي بوده يا فقط جذب نام در استقلال عملياتي شده؟! پرسش هواداران حالا اين است که اين نام ها استقلال را به قهرماني رهنمون مي کنند يا حاشيه را ميهمان سفره اين تيم خواهد کرد؟!

ارسال در: دوشنبه 12 تير ساعت 11:57 (1396/4/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن