گل‌محمدي: بازيکنان جوان تراکتورسازي به امان خدا رها شده بودند
شماره خبر : 139029
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تأکيد کرد، سرخپوشان تبريزي مقابل هيچ تيمي از پيش بازنده نيستند.

 يحيي گل‌محمدي در نشست خبري پيش از بازي استقلال تهران - تراکتورسازي، اظهار داشت: ابتدا روز خبرنگار را به خبرنگاران تبريک مي‌گويم. شرايطي که تيم تراکتورسازي دارد و از دو پنجره نقل‌وانتقالات محروم است، براي اولين بار در فوتبال ايران تجربه شد. ما اولين تيمي هستيم که اين مشکلات را مي‌گذرانيم. عدم پشتوانه‌سازي يکي ديگر از مشکلات ما بود. باشگاه تراکتورسازي از نيم‌فصل سال گذشته مي‌دانست که از پنجره نقل‌وانتقالات بعدي محروم است، اما هيچ کاري براي بازيکنان جوان انجام نشد. آنها به امان خدا رها شده بودند. بازيکنان جواني که امسال به تيم ما اضافه شدند، از نظر تاکتيکي و جسماني مشکلات زيادي دارند. نيمي از بازيکنان ما جوان هستند که بي‌توجهي، مشکلات زيادي را براي آنها به وجود آورده است.

مشکلات زيادي داريم اما مقابل هيچ تيمي از پيش بازنده نيستيم
وي در ادامه افزود: در کنار اين مسائلي که عنوان کردم بحث مصدوميت سينا عشوري، هادي محمدي و عارف آغاسي نيز از ديگر مشکلات ما بود که باعث شده دست ما خالي‌تر باشد. ما در دو بازي گذشته بدشانس نيز بوديم و علي‌رغم اينکه مي‌توانستيم حداقل يک امتياز کسب کنيم، اما هر دو بازي را واگذار کرديم. با وجود همه مشکلاتي که به آنها اشاره کردم ما مقابل هيچ تيمي از پيش بازنده نيستيم و اين موضوع را در دو بازي گذشته نشان داديم و سربلند از ميدان بيرون آمديم.

چيزي که به ما کمک مي‌کند سخت تلاش کردن و بيشتر انرژي گذاشتن است
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي همچنين خاطر نشان کرد: از بچه‌هاي خودمان مي‌خواهم که با شجاعت بيشتري بازي کنند و به اينکه مقابل استقلال و تماشاگرانش بازي خواهند کرد فکر نکرده و دنبال بازي جوانمردانه باشند. مسلماً بازي سختي داريم، استقلال مهره‌هاي خوبي جذب کرده و براي ليست 18 نفره خود مشکل دارد چه برسد به انتخاب 11 نفر، اما چيزي که ما داريم اراده قوي است و بايد با انرژي و اراده بالا بازي کنيم. جدا از مشکلاتي که داريم دنبال انجام بازي تماشاگرپسند هستيم. به آينده هم اميدواريم هرچند که نيم‌فصل سختي را در پيش داريم. چيزي که اکنون به ما کمک مي‌کند، سخت تلاش کردن و بيشتر انرژي گذاشتن است.

مي‌توانيم در بازي مقابل استقلال امتياز بگيريم
گل‌محمدي در پاسخ  به اين پرسش که «چه برنامه‌اي براي خروج تراکتورسازي از بحران پيش آمده داريد؟»، عنوان کرد: اگر از لحاظ فني بخواهيم حرف بزنيم، تمام تلاش خود را براي ارزيابي حريف انجام داده‌ايم و تمرينات خوبي را هم پشت سر گذاشته‌ايم. در صورت داشتن تمرکز و توجه به نقاط ضعف و قوت استقلال مي‌توانيم در بازي فردا امتياز کسب کنيم و با دست پر به تبريز بازگرديم.

نتايج گذشته تأثيري در بازي فرداي ما مقابل استقلال ندارد
«تراکتورسازي هميشه در ديدار مقابل استقلال در ورزشگاه آزادي حتي در روزهايي که با مشکلات زيادي دست به گريبان بوده، به نتايج خوبي رسيده است. اين مسئله باعث مي‌شود که در بازي فردا کاستي‌هاي تراکتورسازي برطرف شود؟»، وي در پاسخ به طرح اين موضوع از سوي يکي از خبرنگاران گفت: فکر نمي‌کنم نتايج گذشته روي ديدار آينده ما مقابل استقلال تأثيرگذار باشد. وقتي بازيکن در هيجان ورزشگاه وارد ميدان مي‌شود به نتايجي که سال‌هاي گذشته مقابل استقلال کسب کرده توجهي نمي‌کند و در شرايطي قرار مي‌گيرد که جديد است و نتايج گذشته تأثيري بر عملکردش ندارد.

تهديد AFC براي باشگاه تراکتورسازي مشکل‌ساز نمي‌شود
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در مورد اينکه AFC به تيم‌هاي ايراني براي پرداخت بدهي‌هاي‌شان اولتيماتوم داده‌ است، گفت: تا جايي که خبر دارم حدود چهار ميليارد از بدهي بازيکنان خارجي پيشين تراکتورسازي پرداخت شده و هر ماه 300 تا 400 ميليون ديگر هزينه مي‌شود. فکر نمي‌کنم مشکل خاصي پيش بيايد مگر اينکه بدهي‌ها را صاف نکنند.

مقابل استقلال بايد از لحظات خوب استفاده کنيم
وي در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينکه تراکتورسازي مقابل پرسپوليس بازي روبه‌جلويي را به نمايش گذاشت، آيا مقابل استقلال به فکر بازي هجومي خواهد بود يا تدافعي، گفت: اين مسئله بستگي به شرايط بازي دارد. شايد زماني باشد که مجبور به دفاع باشيم و زماني ديگر حمله کنيم. بايد از لحظات به خوبي استفاده کنيم، به خصوص در زمان ضدحملات. زماني که توپ هم از دست مي‌دهيم بايد بتوانيم به دفاع برگرديم.

در 2 بازي گذشته تمرکز دفاعي خوبي داشتيم
گل‌محمدي با اشاره به مشکلات تيم تراکتورسازي در دفاع مياني تأکيد کرد: واقعيت اين است که ما مدافع وسط تخصصي نداريم و در بازي گذشته يک بازيکن خط مياني و يک دفاع کناري را در پست دفاع مياني به ميدان فرستاديم. با همه اين شرايط عملکرد اين بازيکنان خوب بود و ما در دو بازي گذشته تمرکز دفاعي خوبي داشتيم.

رفتار هواداران تراکتورسازي مي‌تواند الگويي براي ديگر تيم‌ها باشد
وي در خصوص اينکه با توجه به مشکلات تراکتورسازي چقدر انتظار دارد هواداران اين تيم شرايط را درک و فرصت را در اختيار کادرفني تراکتورسازي قرار دهند، گفت: من مقابل هواداراني قرار گرفتم که از لحاظ شخصيتي در سطح بالايي هستند و تا الان نسبت به اين مسئله واکنش خوبي نشان داده‌اند. هواداران ما با وجود دو باخت در دو هفته ابتدايي همچنان حمايت خود را از ما ادامه دادند و حتي بعد از شکست مقابل پرسپوليس به صورت ايستاده تيم را تشويق کردند. رفتار تماشاگران تراکتورسازي در اين فصل مي‌تواند الگوي خوبي براي هواداران ساير تيم‌ها باشد و بايد از همه آنها تشکر کنم و در ديدار فردا نيز انتظار حمايت داشته باشم. هواداران تراکتورسازي با حمايت‌ها و رفتار خود من را غافلگير کردند و تا به امروز حتي يک مورد نيز اعتراض نديدم. من شرمنده هواداران تراکتورسازي هستم، اما آنها بايد شرايط را درک کنند که اين کار را انجام مي‌دهند. اميدوارم در آينده جواب محبت‌هاي هواداران تراکتورسازي را به خوبي بدهيم.

جوانان تراکتورسازي لياقت‌شان را نشان دهند و بمانند
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در خصوص اينکه با پايان محروميت تراکتورسازان در نقل‌وانتقالات آيا باز هم از بازيکنان جوان در نيم‌فصل دوم استفاده خواهد کرد يا خير، گفت: نيم‌فصل اول محک خوبي براي جوانان است و مي‌توانيم عملکردشان را ارزيابي کنيم. ادامه حضور بازيکنان جوانان بستگي به شايستگي‌هاي خودشان دارد و اينکه لياقت‌شان را نشان دهند. قطعاً اگر خوب کار کنند کار ما را راحت کرده و در نقل‌و‌انتقالات کمتر هزينه مي‌کنيم و بازيکن نمي‌گيريم، اميدوارم بازيکنان جوان جواب بدهند و مشکلات ما را حل کنند، وگرنه در نيم‌فصل دوم مجبور به جذب بازيکن خواهيم شد.

از وضعيت عاليشاه بي‌خبرم
گل‌محمدي در خصوص وضعيت اميد عاليشاه گفت: دقيقاً از وضعيت او اطلاع ندارم. قرار بود طي يکي دو جلسه از طريق مديربرنامه‌هايش با مسئولان تراکتورسازي صحبت کند. ظاهراً قرار بود در نيم‌فصل دوم به تراکتورسازي اضافه شود، اما الان اطلاعي ندارم که وضعيتش به کجا رسيده است.

ارسال در: پنجشنبه 19 مرداد ساعت 18:17 (1396/5/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن