منصوريان: قهرمان آسيا رختکن ندارد و تا خرخره بدهکار است
شماره خبر : 139030
سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران از ديدار تيمش مقابل تراکتورسازي به عنوان يک بازي سخت و مهم ياد کرد و مدعي شد سرخابي‌هاي پايتخت هر سال با ترس و لرز ليگ را آغاز مي‌کنند.

عليرضا منصوريان در نشست خبري پيش از بازي استقلال تهران - تراکتورسازي، اظهار داشت: به يحيي گل‌محمدي و تيم همراه‌شان خوش‌آمد مي‌گويم. فردا بازي سخت و مهمي داريم. اعتقاد دارم قبل از اينکه با تراکتورسازي بازي کنيم، بايد با تفکرات کادر فني آنها مسابقه بدهيم.

بايد به گل‌محمدي و دستيارانش احترام گذاشت
وي ادامه داد: کادرفني تيم فوتبال تراکتورسازي فارغ از هر نتيجه‌اي که در ديدار فردا حاصل شود، هميشه زحمت و وقت زيادي را براي کار خود قائل مي‌شود. آنها هم‌کلاسي‌هاي سابق من در کلاس مربيگري C ، B ، A و پرولايسنس هستند و از معدود کادرهاي فني هستند که براي کار خود احترام قائل مي‌شوند و در روز شش هفت ساعت زمان مي‌گذارند. من اين کادرفني را از زمان حضور در ذوب‌آهن مي‌شناسم و بايد به آنها احترام گذاشت. در خصوص ديدار فردا هم بايد بگويم با توجه به اينکه هم تراکتورسازي و هم ما به دنبال فوتبال بازي کردن هستيم، قطعاً شاهد بازي زيبايي خواهيم بود و اميدوارم به ياري حق با ارائه عملکرد خوب سه امتياز را در تهران نگه داريم.

ارتباط ما با هواداران مثل برادر است
سرمربي تيم فوتبال استقلال در واکنش به طرح اين موضوع که هواداران استقلال در ديدار قبلي اعتراض کردند، گفت: من چيزي نشنيدم. چيزهايي که سورپرايز هستند تنها شما مي‌شنويد! من آخرين نفري بودم که در حال رفتن به رختکن بودم و عقيل کعبي بازيکن استقلال خوزستان را همراهي مي‌کردم. ارتباط ما با هواداران مثل برادر است. هواداراني که ما سال گذشته تا مرز بدترين جايگاه يعني چهاردهمي و پانزدهمي جدول رفتيم، اما اطمينان کردند و آخر فصل تيم را در جايگاه دوم جدول تحويل‌شان داديم، هرچند که جايگاه خوبي براي آنها نبود، اما سعي و تلاش مي‌کنيم که امسال بهتر نتيجه بگيريم.

مسير پيشرفت‌مان از بازي فردا آغاز مي‌شود
منصوريان در مورد اينکه باز هم نگران نيست که به مانند فصل گذشته امتيازات اول فصل را از دست بدهد، گفت: نه، نگران نيستيم، چرا که روش بازي‌مان را عوض کرديم. اگر به فوتبال روز دنيا نگاه کرده باشيد، فوتبال حوصله‌داري و بازي خوبي را به نمايش مي‌گذارند. مي‌خواهيم قولي را که به هواداران داديم، عملياتي کنيم. سال گذشته در ابتداي فصل تيم ما ريتم جالبي نداشت، اما به مرور با کمک جوانان خوب بازي کرديم. امسال هم ستاره‌هاي خوبي به تيم اضافه کرديم و براي رسيدن به هدف‌مان زحمت کشيديم. قطعاً نتيجه هم مي‌گيريم. ما شکل فوتبال‌مان را تغيير داديم و امسال اين اتفاقات نمي‌افتد و به ياري حق مسير پيشرفت‌مان از بازي فردا آغاز خواهد شد.

ستاره‌ها تضميني براي قهرماني نيستند
وي در پاسخ به سؤال يکي از خبرنگاران مبني که «هواداران استقلال در فصل گذشته و با وجود نتايج ضعيف اين تيم در ابتداي فصل به خوبي حمايت کردند. با توجه به جذب ستاره‌ها در اين فصل اين رفتار را نيز در اين فصل انجام مي‌دهند؟»، خاطر نشان کرد: هواداران استقلال و پرسپوليس هميشه عادت به قهرماني دارند و به همين دليل است که از صددرصد هواداران فوتبال ما 90 درصد هوادار اين دو تيم هستند. در خصوص ستاره‌ها نيز بايد بگويم که آنها هميشه تضميني براي قهرماني نيستند و مهمترين مسئله‌اي که من در ديدار روز گذشته با مدير باشگاه داشتم به او اعلام کردم. ما کارهاي تاکتيکي را انجام مي‌دهيم، اما همدلي از هر مسئله‌اي مهم‌تر است. نشانه‌هاي خوبي نيز از اين موضوع در تيم مي‌بينم و نگراني ندارم، در جذب ستاره‌هاي خود نيز بسيار خوب عمل کرديم و با وجود اينکه مي‌توانستيم چند بازيکني که هياهوي زيادي در خصوص آنها وجود داشت جذب کنيم، اما سعي کرديم توازن اخلاقي را نيز حفظ کنيم. در کنار جذب ستاره‌ها تلاش‌مان اين بود که نيروهاي جوان خود را در مجموعه باشگاه نگه داريم و خداراشکر تيم خوبي جمع کرديم. همان‌طور که گفتم ستاره تضميني براي قهرماني نيست، چرا که کنترل و مهار آنها نيز کار مهمي است. در ابتداي فصل چهار ستاره به تيم ما پيوستند که تا اين لحظه نيز بسيار پاي کار بودند و به ما کمک کرده‌اند.

بازيکنان جوان براي حضور در تيم‌هاي بزرگ بايد پلکاني به تيم اضافه شوند
سرمربي تيم فوتبال استقلال در خصوص وضعيت مصدومان اين تيم و همچنين شرايط آرمين سهرابيان عنوان کرد: ما دو بازيکن مصدوم داريم و به همين دليل امسال سعي کرديم نيمکت پروپيماني داشته باشيم. سهرابيان نيز توانايي بازي در دفاع وسط و دفاع چپ را دارد، اما من معتقدم بازيکنان جوان براي حضور در تيم‌هاي بزرگ بايد پلکاني به تيم اضافه شوند. ما در دفاع چپ يعقوب کريمي و آرمين سهرابيان و در دفاع راست، خسرو حيدري و وريا غفوري حضور دارند.

حيدري از اوايل هفته آينده به جمع ما اضافه مي‌شود
وي ادامه داد: در ديدار گذشته خسرو حيدري از ناحيه کشاله درد داشت و براي اينکه مصدوميت سال گذشته او پيش نيايد به او يک هفته کامل استراحت داديم. حيدري از اوايل هفته آينده به جمع ما اضافه خواهد شد.

با حضور پادواني در خط دفاعي پرستيژ تيم ما بالا خواهد رفت
منصوريان در خصوص وضعيت لئاندرو پادواني و فرشيد اسماعيلي خاطرنشان کرد: هر دوي اين بازيکنان تمرينات خود را شروع کردند و نکته اميدوارکننده براي ما اين بود که يک فيلمي از بدنساز تيم ملي از وضعيت اميد ابراهيمي براي من فرستاد که بسيار اميدوارکننده بود. (در اين لحظه سرمربي استقلال به تخته کوبيد تا ابراهيمي چشم نخورد) با بازگشت اميد نيز شرايط ما بسيار خوب خواهد شد. فرشيد اسماعيلي نيز نيروي کارآمدي براي ماست و همين‌طور با بازگشت پادواني و حضور او در کنار پژمان منتظري پرستيژ تيم ما بالا خواهد رفت. حضور پادواني و منتظري با توجه به خصوصيات حمل توپ آنها باعث خواهد شد ما دو بازيکن شماره شش نيز در خط دفاعي خود داشته باشيم.

سرمربي تيم فوتبال استقلال در پاسخ به اين پرسش که استقلال چهار سال است که در تهران نتوانسته تراکتورسازي را شکست دهد، گفت: تراکتورسازي به نوعي در چند سال اخير مسير روبه‌جلو‌يي داشته و مقابل استقلال مستحکم بازي کرده است، سال گذشته مي‌توانستيم جريان بازي را تغيير دهيم، اما روي ناشي‌گري و کم‌حوصلگي بازيکنان‌مان دو گل خورديم.

از هواداران مي‌خواهيم که تنهاي‌مان نگذارند
«ما از دو هفته ابتدايي ليگ عبور کرديم و نمي‌خواهم بگويم چطور بازي کرديم» وي با بيان اين جمله افزود: مسير ما روبه‌جلوست و ديدار فردا براي هواداران ما مهم است. از آنها مي‌خواهيم که تنهاي‌مان نگذارند. ما از بازيکنان‌مان مي‌خواهيم که مستحکم‌تر وارد بازي شوند، چرا که هم بايد اولين بردمان را در ليگ کسب کنيم و هم نوار پيروزي‌هاي تراکتورسازي در تهران پاره شود.

قائدي در ترکيب اصلي قرار نمي‌گيرد
وي در پاسخ به اين سؤال که «آيا مهدي قائدي با توجه به نمايش خوبش در هفته گذشته مي‌تواند در ترکيب اصلي قرار بگيرد؟»، گفت: در حال حاضر نه! ما به دليل جثه‌اي که دارد بدنسازي را به صورت کامل با او انجام نداديم. او و يکي دو بازيکن ديگر با صلاحديد ميک درموت مربي بدنساز، بدنسازي فشرده انجام نداده و بيشتر از آنها بازي گرفتيم تا بتوانند به فرم بدني برسند. ما در تمرينات از حسين حيدري و مهدي قائدي بازي گرفته‌ايم و فکر مي‌کنم براي اينکه از قائدي در ترکيب اصلي استفاده کنيم بايد چهار پنج هفته بگذرد.

قائدي با صورتش نشان داد هر زمان بخواهيم آماده بازي است
سرمربي تيم فوتبال استقلال تصريح کرد: قائدي با جثه‌ کوچکي که دارد در بازي با استقلال خوزستان اصلاً در فضاي سنگين ورزشگاه آزادي قرار نگرفت. جالب است که بدانيد او براي اولين بار به ورزشگاه آزادي مي‌آمد. او با صورتش به ما نشان داد که هر وقت به او بگوييم آماده بازي کردن است. اگر قائدي به فرم استاندارد برسد به سرعت يکي از بازيکنان خوب ما خواهد شد. در اين ميان تجربه تلخ ستاره‌هاي گذشته فوتبال‌مان را داريم که وقتي از شهرستان به تهران مي‌آيند تحت‌تأثير جذابيت تهران قرار مي‌گيرند، به همين دليل از قائدي مراقبت خواهيم کرد. شايد او ناراحت شود اما اجازه نمي‌دهيم در هر جايي حضور پيدا کند، کار او بايد استراحت کردن و داشتن يک تغذيه خوب باشد.

ما و پرسپوليس هر سال با ترس و لرز ليگ را آغاز مي‌کنيم
منصوريان در واکنش به اولتيماتوم AFC به نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا براي پرداخت بدهي‌هاي‌شان و اينکه مديريت استقلال به تنهايي مي‌تواند اين مشکل را حل کند، گفت: امکان ندارد که مديريت اين چهار باشگاه ما به تنهايي مشکل را حل کنند. کاري به بحث تراکتورسازي نداريم، اما استقلال و پرسپوليس به شدت بدهکار هستند. دولت مي‌تواند مصوبه‌اي داشته باشد تا اين مشکل حل شود. شخص وزير ورزش و دولت مي‌توانند کمک کنند تا يک جا براي هميشه اين مشکل به پايان برسد. ما و پرسپوليس هر سال با ترس و لرز ليگ را آغاز مي‌کنيم. درست است که از من که زماني که بازيکن استقلال بودم تا همه بازيکنان و مربيان ديگر دوست دارند به حق و حقوق‌شان برسند، اما در سال‌هاي اخير مديريت‌ها تغيير کردند و بدهي روي بدهي آمده و روي اين بدهي‌ها هم سود مي‌آيد.

بايد يک جا مشکلات استقلال و پرسپوليس حل شود
وي با تشکر از رئيس اداره ماليات گفت: از تقوي‌نژاد تشکر مي‌کنم که براي تيم‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا دستور داد تا در بحث ماليات از حضور ليگ قهرمانان آسيا جا نمانند. طلبکاران حق دارند که به حق و حقوق خود برسند، اما بايد يک جا مشکلات استقلال و پرسپوليس حل شود، اين موضوع اتفاقي نيست که بگوييم مصطفي آجورلو، علي‌اکبر طاهري و رضا افتخاري آن را حل خواهند کرد، باشگاه استقلال به تنهايي 70، 80 ميليارد بدهي مالياتي دارد و اين مسئله از دست مديران خارج است.

اسپانسر فردا صبح بگويد همکاري نمي‌کنيم ديگر منبع مالي نداريم
«حل بدهي‌هاي استقلال و پرسپوليس عزم ملي مي‌خواهد»، منصوريان با تأکيد بر اين موضوع خاطرنشان کرد: تيم‌هاي صنعتي مي‌توانند از بودجه خود استفاده کنند، اما اگر اسپانسرهاي سرخابي‌ها صبح بگويند همکاري نمي‌کنيم ما ديگر منابع مالي نداريم. استقلال و پرسپوليس بزرگ‌ترين بنگاه مالي هستند و دولت بايد به حل مشکلات آنها ورود کند. شما مي‌دانيد که هر سال براي جذب بازيکنان جديد و گرفتن مجوز بازي‌شان بايد 10 درصد از بدهي‌هاي گذشته را پرداخت کنيم. جديداً هم باب شده تا طلبکاران داخلي را براي شکايت به AFC تشويق کنند. اگر بدهي‌هاي استقلال و پرسپوليس صفر شود حداقل مي‌توانيم بگوييم به مرز صفر رسيده‌ايم و کاري نداريم که پايين‌تر قرار داريم يا بالاتر.

اگر دولت در مشکلات ما ورود نکند، شرايط‌مان سخت‌تر مي‌شود
سرمربي تيم فوتبال استقلال راجع به اينکه در حال حاضر خطري جدي استقلال را تهديد مي‌کند، عنوان کرد: خطر که کاملاً جدي است و اگر دولت در مشکلات ما ورود نکند، مشکلات سختي را پيش روي خود مي‌بينيم. همان‌طور که AFC در سال گذشته الاتحاد را که زماني تنها 250 ميليارد براي خط حمله خود خريد مي‌کرد، از مسابقات کنار گذاشت و به آنها رحم نکرد، به ما هم رحم نمي‌کند. ما هنوز به آن نقطه نرسيديم ولي به دليل بدهي‌هاي داخلي در حال آسيب ديدن هستيم.

مشکلات ما با يک دستور برطرف خواهد شد
منصوريان در پاسخ به اين سؤال که مشکلات و بدهي‌هاي مالي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس روي بازيکنان اثر خواهد گذاشت، گفت: تأثير اين مسائل که بسيار منفي است. مشکل ما در حال حاضر اين است که نمي‌دانيم منابع مالي که براي استقلال و پرسپوليس جذب مي‌شود مشخص نيست که بايد به داخل تيم تزريق کنيم يا آن را به طلبکاراني که زماني در مسير قهرماني اين تيم‌ها زحمت کشيده‌اند، پرداخت کنيم. اتفاقات عجيب و غريب در خصوص اين دو تيم بسيار زياد است و هر سال بدهي‌ مالي آنها بيشتر مي‌شود. سال گذشته و حتي امسال سازمان امور مالياتي به ما لطف کرد که توانستيم در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا و همچنين اردوي پيش‌فصل به خارج از کشور برويم. مشکلات ما را تنها دولت و وزير هستند که با يک دستور مي‌توانند حل کنند و اين دو تيم را از اين مخمصه‌ها نجات بدهند. قطعاً در ادامه مسابقات ما نگران خواهيم بود و اين مسئله روي روحيه بازيکنان نيز تأثير منفي خواهد گذاشت، هواداران ما و پرسپوليس بايد بدانند بازيکنان اين دو تيم در چه وضعيت روحي و رواني هستند و اگر به مديران اين دو باشگاه کمک نشود به تنهايي نمي‌توانند بدهي‌هاي مالي را پرداخت کنند.

مشکلات استقلال و پرسپوليس عزم ملي مي‌خواهد
وي در خصوص اينکه چه کمکي به بازيکنان استقلال براي حل مشکلات روحي و رواني انجام خواهد داد، گفت: بازيکنان ما بسيار باهوش هستند و نمي‌شود به آنها دروغ گفت. از نظر من تنها يک راهکار وجود دارد که به آن اشاره کردم. يک نفر نمي‌تواند مشکلات مالي اين تيم‌ها را حل کند. باشگاه ما بايد در هفته آينده تلاش کند در خصوص مسائل مالي اسپانسري را پيدا کند تا پول بچه‌ها پرداخت شود. ما امسال ليگ را بدون پيش پرداخت شروع کرديم و اين را هم مي‌دانيم نفرات زيادي هستند که از باشگاه طلبکار هستند و حل مشکلات اين دو تيم عزم ملي مي‌خواهد.

تمام مدارک ما در AFC تأييد شده است
سرمربي تيم فوتبال استقلال در ادامه با تأکيد بر مدير رسانه‌اي باشگاه استقلال عنوان کرد: من در همين لحظه متوجه شده‌ام که تمام مدارک ما که براي AFC ارسال شده، تأييد شده است و مشکلي براي حضور در آسيا در فصل جاري نداريم، اما مشکلات داخلي ما کماکان به قوت خود باقي است.

قهرمان آسيا در حال حاضر رختکن ندارد
منصوريان در پاسخ به سؤال خبرنگاري که پرسيد، با توجه به پشت سر گذاشتن روز خبرنگار، اگر او اين فرصت را داشت تا از سرمربي استقلال به‌عنوان خبرنگار يک سؤال را بپرسد، چه چيزي را مي‌پرسيد؟، گفت: اگر جاي شما بودم از منصوريان مي‌پرسيدم دوست داري براي باشگاه استقلال چه اتفاقاتي بيفتد تا به فرم ايده‌آل برسد. در جواب نيز مي‌گفتم باشگاه استقلال در تمام حوزه‌ها مشکل دارد و اگر صبح امروز لطف مسئولان ورزشگاه آزادي نبود نمي‌توانستيم تمرين کنيم. قهرمان آسيا در حال حاضر رختکن ندارد. هر کسي جاي ما بود از اين مشکلات خسته مي‌شد، از اينکه دو تيم بزرگ پايتخت رختکن، زمين تمرين و امکانات اوليه را ندارد. ما خودمان امکانات را تهيه مي‌کنيم و تا خرخره نيز بدهکار هستيم.

از حسرت خوردن خسته‌ايم
وي افزود: مطرح کردن اين مسائل بسيار دردآور است. من دوست داشتم باشگاه استقلال استخر، سالن بدنسازي و يک زمين تمرين خوب داشت. از حسرت خوردن در خصوص امکانات تيم‌هاي آسيايي خسته شده‌ايم و مانند آنها چند زمين تمرين نمي‌خواهيم و يک زمين تمرين خوب براي استقلال ايده‌آل است. شرايط من در استقلال برعکس تيم نفت است که آنجا زمين تمرين مناسب داشتيم و بايد در زمين مسابقه متوسط به ميدان مي‌رفتيم، اما در استقلال زمين تمرين متوسط داريم و در زمين خوب به ميدان مي‌رويم. من نيز دوست دارم توپ در تمرينات ما در چاله گير نکند و اين نگراني را نداشته باشم که در هر تمرين پاي بازيکن من در چاله بپيچد.

ارسال در: پنجشنبه 19 مرداد ساعت 18:18 (1396/5/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن