تيم کرانچار ، مهندسي برنده شد
شماره خبر : 139093
شهر آورد 61 نصف جهان ، پر تلاطم تر از قبل ، حساس تر از هميشه ، يکي براي سرو سامان دادن به وضعيت بهتر در جدول رده بندي ، ديگري براي فرار از فشارها و استرس ها . هماي برنده شدن در دربي شصت ويکم، بر شانه کداميک از مربيان مي نشيند

 شهرآورد اصفهان به نفع نصف جهان

گزارش روز : پوست اندازي زردها ، رايحه اميدواري در ريه هاي سپاهان 

تيم  کرانچار ، مهندسي برنده شد

سعيد واعظ

شهر آورد 61 نصف جهان ، پر تلاطم تر از قبل ، حساس تر از هميشه ، يکي براي سرو سامان دادن به وضعيت بهتر در جدول رده بندي ، ديگري براي فرار از فشارها و استرس ها . هماي برنده شدن در دربي شصت ويکم، بر شانه کداميک از مربيان مي نشيند . قطعا ، تساوي، براي هيچيک از دو تيم توفيري ندارد. هر چند مصافت 35 کيلومتري اصفهان تا فولادشهر با شلوغي پايان هفته اندکي سختي هاي خود را دارد اما ، تماشاي دو رقيب سنتي ديار نصف جهان که بي شيله پيله و بدون هيچ جارو جنجالي به معناي واقعي کلمه دربي برگزار مي کنند، تماشايي و جذاب است . پس بزن برويم .

آرام و با طمانينه 

بر خلاف دربي هاي گذشته اصفهان ، باجه هاي بليط فروشي خيلي آرام و فراغ بال بليط هاي شهر آورد اصفهان را مي فروشند . هواداران سپاهاني که اکثرا کلاه خود و شنل زرد را بر سر و تن  کردند با هدايت يگان ويژه نيروي انتظامي  بر سر سکوها و صندلي هاي از قبل تعيين شده مي نشينند تا هماورد جانانه اي را در قلعه فولادشهر تماشا کنند . با توجه به ناکامي هاي اخير طلايي پوشان در سه ديدار قبل، و برتري نسبي ذوبي ها در ليگ هفدهم، همه با ضرس قاطع ، برد را از آن شاگردان ژنرال مي دانند  . اما، براي کادرفني سپاهان دربي حکم مرگ و زندگي دارد ، آنها دوست ندارند تک بيتي معروف "حيا کن رها کن " را در انتها با هزل و هجوهاي بيشماري بشنوند .

تشويق هوادران سپاهان

عليرضا فغاني ، قاضي القضات معروف وبين المللي کشورمان بهمراه دو کمک داور خود براي گرم کردن بدنهاي خود به زمين چمن آمده اند ليکن با اندکي سبک و سنگين کردن وقت شروع مسابقه بر روي صندلي هاي کنار زمين مي نشينند تا محيط پذيري استاديوم فولادشهر براي آنها عادي شود . هوادران دو تيم نيز با تشويق هاي خود بازيکنان تيمشان را مورد عنايت قرار مي دهند که در اين بين با توجه به انبوه هوادران تيم سپاهان، صداي تشويق آنها بيشتر توي ذوق مي زند .

سپاهان با توپ پر

بعد از مراسم تجليل و تکريمها ، فغاني در سوت خود مي د مد تا شاگردان کرانچار با توپ پر حملات خود را بر روي دروازه تيم ميزبان تدارک ببينند . طلايي پوشا ن ، شهر اورد را با سيستم 2-4-4 لوزي و تهاجمي آغاز کردند وهمه معادلات اهالي فوتبال را بهم ريختند زيرا آنها بخاطر حساسيت فوق العاده مسابقه مي گفتند جناب کرانچار دست به عصا و با آرااايش 1-3-2-4 به کارزار ذوبي ها مي رود . تيفوسي ها ي زرد پوش وقتي چشمشان به جمال لي اوليويراي برزيلي در چار چوب دروازه سپاهان افتاد اميدوار شدند تا ديگر گلهاي مفت و مجاني را پذيرا نشوند . نوک پيکان سپاهاني ها، با ساسان انصاري و مهرداد محمدي ، آنچنان خو گرفته بود که تا سي دقيقه اول شهر آورد محمد رشيد مظاهري، گلر ملي پوش ذوبي ها، با دفع دو موقعيت صد در صد گل نقش ناجي را براي سبز پوشان بازي کرد. و اين همان عطش گلزني زرد جامگان بود که آمده بودند با صلابت و درايت کامل، همه ناکامي ها و حرف و حديث هاي گذشته را خط بطلان بکشند .

کرانچار ، معادلات ژنرال را بر هم زد

گفته بوديم که در کنار زمين امير قلعه نويي، از شم بازي خواني قوي برخوردار است و با اتکا بر تکنيک احسان پهلوان و ربيع عطايا نفس سپاهاني ها را مي گيرد ،اما، گويي معادلات آناليز کادر فني برعکس شده بود اين طلايي پوشان بودند که با دوندگي توامان خود و محکم بازي کردنشان هيچگاه نگذاشتند هافبک ملي پوش لبناني و احسان ، در نقطه ثقل مرکز زمين پهلوانانه بازي کنند . ميلاد سرلک و شاهين ثاقبي ، رسول نويد کيا و حسين پاپي انگار مسابقه فينال جام جهاني را پيش روي دارند تا سر حد جان مي دويدند و با پاسهاي قطري قلب دفاع ذوب اهن را نشانه مي رفتند . اين کرانچار کروات تبار بود که معادلات ژنرال را بر هم زد .

فعل خواستن سپاهاني ها

دربي در وقت اول عليرغم برتري نسبي زردها بدون گل تمام شد تا باز هم حاضران در ورزشگاه در اين انديشه غوطه ور شوند که" آي کيوي" مربيان در وقت استراحت بيشتر حول و محور قلعه نويي مي چرخد و بطور حتم قدرت ذوب اهن در نيمه دوم بر سپاهاني ها ديکته مي شود . اما ، باز هم اين طلايي دلان بودند که فعل خواستن و بردن را بخوبي صرف کردند . شاگردان کرانچار با طراحي مهندسي شده ، دفاع چند لايه خود را ترميم کردند . در اين بين مرتضي تبريزي که بي قرار گلزني در دربي بود در يک فرار تماشايي با گلر زردپوشان تک به تک شد که لي اولي ويرا ، با يک حرکت و جايگيري منحصر به فرد تبريزي و ذوبي ها  را ناکام گذاشت . بعد از اين موقعيت سوزي اين مهرداد محمدي بود که در جناح با پاي چپ شوتي سهمگين را روانه دورازه کرد تا قلعه نويي وشرکاء مات و مبهوت بمانند .

هلهله وغوغا

حالا ديگر هلهله و غوغايي بر روي سکوها پا برجاست ، هوادران طلايي پوش شعار" معروف

 

ما سپاهانيم  و حالا حالا قهرمانيم" را مي سرايند . هضم باخت براي سبز و سفيد پوشان سخت است . پاسهاي" يک تيکه و بلند" بر روي دروازه سپاهان حکايت از همين نکته دارد اما رشادت" لي" در چارچوب دروازه تيم سپاهان مثالزدني است . سپاهان حملات را دفع مي کند و چشم به ضد حملات دارد . حاضرين در ورزشگاه منتظر سوت اتمام مسابقه از سوي داور هستند که جلال الدين علي محمدي ، از تعلل دفاع ذوب نهايت بهره را مي برد و گل دوم را در دروازه رشيد مظاهري جاي مي دهد تا پوست اندازي ياران کرانچار با رايحه اميدواري در ريه هاي سپاهان آغاز شود .

شهر آورد نصف جهان به نفع اصفهان

همه حاضرين و تماشاگران تلويزيوني از تماشاي دربي نصف جهان با آن همه جذابيت حظ بردند و کسب سه امتياز اين ديدار را که به نفع طلايي پوشان رقم خورد را به نفع فوتبال اصفهان قلمداد کردند چون تساوي اين مسابقه ديگر رقبا را خوشحال مي کرد .

ارسال در: شنبه 28 مرداد ساعت 18:33 (1396/5/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن