ويرانه اي شده اين سپاهان
شماره خبر : 139122
تماشاگر تيفوسي سپاهان با چشماني اشک بار بعد از حذف تيمش از گردونه مسابقات جام حذفي مي گفت ؛ ويرانه اي شده اين سپاهان ، مسابقات امان نمي دهد آبادش کنند غيرتمان هم رخصت نمي دهد رهايش کنيم چون دوستش داريم . بايد بسوزيم و بسازيم

سعيد واعظ

ترجيع بند نامتعارف کرانچار يا دلال پوپوليسم ؟

حذف سپاهان از جام حذفي شوکي مخاطره آميز براي فوتبال نصف جهان !

تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

مرحله 16/1 نهايي مسابقات جام حذفي ، پنج هزار نفر هوادارسپاهان در ورزشگاه نقش جهان دور هم جمع شده بودند تا ناکامي هاي 5 هفته اي ليگ برتر را به بوته فراموشي بسپارند و با عبور از صنعت نفت ابادان ، مهيا تر از قبل دوباره به صف مدعيان ليگهاي برتر و حذفي بپيوندند . اما ، زهي خيال باطل ، تمامرشته هاي علاقه مندان به سپاهان پنبه شد و آنها با تک گل " مگنو باتيستا " که در ريباند به ثمر رسيد حذف و شوکي مخاطره آميز را براي فوتبال نصف جهان ثبت کردند .

 

سعيد واعظ

گذشته مثل ...

هميشه وقتي صحبت از تيم فوتبال سپاهان بر لسان هوادران جاري و ساري مي شود به طور ناخودآگاه آمار و افتخارات گذشته براي به اصطلاح "پز " دادن و يا کري خواني با ديگر رقبا بکار برده مي شود . اما ، براي دوستداران و هوداران متعصب به فوتبال سپاهان ذکر اين نکته خالي از لطف نيست که مرور و فلاش بک به گذشته مثل چک باطل شده است .افتخارات و قهرماني ها ي ساليان قبل همه در قالب کاپ و جام ها در ويترين افتخارات باشگاه بايگاني شده است . اکنون ، چند مرده حلاجي ؟

نام سپاهان براي رقبا هميشه بزرگ بوده است و رقبا با انگيزه دو چندنا در برابر طلايي پوشان صف آرايي مي کنند . ليکن ، سپاهان را چه شده است که چند سالي است سرنا را از سر گشادش مي خوهاد باد کند ؟ سپاهاني که لقب طوفان قاره کهن را به اول نام خود بر چسب زده بود اکنون نسيم هم نيست ؟ چرا ؟ تيمت را پرسند برد و امتيازاتت کو ؟ نپرسند که افتخاراتت کو ؟

تغييرات و دگرديسي ها فراوان

اينکه در مسابقه جام حذفي آنهم در ورزشگاه زيباي نقش جهان جام کرار شوت کاشته محکمش را روانه دروازه اوليورا مي کند و مگنو باتيستا در ريباند آن را به گل تبديل مي کند تا در انتها اندک هوادار صنعت نفت با "هلل يوسه " به ريش هواداران سپاهاني با آنهم دک و پز " بخندند بحثي قابل تامل و فني است که کادر فني و لشکر شکست خورده سپاهان بايد جواب آنرا بدهند . اما ، اينکه چند سالي است سپاهان و سپاهاني ها اندر خم يک کوچه اند بحثي اساسي و غير قابل اغماض است که تغييرات متوالي مديريتي دامن همه آنها را گرفته است . يک مسافرت کوتاه چند روزه از اين شهر به آن شهر و تغيير آب و هوا سبب مي شود حال مزاجي مسافرات تا حد بسياري تغيير کند اينکه يک تيم پر طرفدار و پر شور مثل سپاهان هر سال دچار تغيير و دگرديسي هاي متوالي شود ... تيمي که دايم تغيير و تحول کند محتاج برد و امتياز مي شود تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل .

همه کار ايام درس واست و...

بارها در مطالب گوناگون قلم فرسايي کرديم ، باز هم مي کنيم ، تا فوتبال سپاهان کارهاي اساسي و زير ساخت ها را انجام ندهد همين آش است و کاسه ... فوتبال نتيجه گرا ، پايه و اساس کار فوتبال و خصوصا سپاهان را به ورطه نابودي مي کشاند .بجاي اينکه ژست قهرماني بگيرند بايد زشت سرشکستگي و نابودي را در دستور کار قرار دهند . قصه افتخارات با غصه جايشان را عوض مي کنند . ما از سر دلسوزي هشدار داديم بايد گوش شنوايي هم بشنود. همه کار ايام درس است و پند دريغا که شاگرد هشيار نيست .

پيروزي از آن انديشه است

پيروزي  از آن انديشه و تفکر است . تفکر خود را تغيير دهيد تا متحول شويدآقاي کرانچار ! البته در برهه اي هم شايد مقصر نباشيد چون شما را دلال معروف دوباره به سپاهان  آورد و بازيکنان را هم بخاطر جيپ گشادش به جنابعالي قالب کرد تا دست شما در پوست گردو بماند . تا انديشه و ابزار کار را مورد تغيير و تحول قرار ندهديد خبري از موفقيت نيست شايد قرار را با فرار ترجيح دهيد . هموطن خود در تيم پرسپوليس را بنگيريد ، با ابزار کافي و تفکري نو فعلا کبکش خروس مي خواند حالا تا بعد . . .

ويرانه اي شده اين سپاهان

تماشاگر تيفوسي سپاهان با چشماني اشک بار بعد از حذف تيمش از گردونه مسابقات جام حذفي مي گفت ؛ ويرانه اي شده اين سپاهان ، مسابقات امان نمي دهد آبادش کنند غيرتمان هم رخصت نمي دهد رهايش کنيم چون دوستش داريم . بايد بسوزيم و بسازيم ...

ارسال در: شنبه 18 شهريور ساعت 11:45 (1396/6/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن