درسهاي روسي !/ تورج عاطف
شماره خبر : 139145
ستارگا ن بزرگ فوتبال اين نقطه جغرافيائي از کره زمين را مي توانيم بي شمار نام ببريم از ياشين و بلوخين و داسايف تا آرشاوين و...مرداني که هر کدام توانسته اند براي فوتبال اين کشور افتخاراتي چون قهرماني اروپا و قهرماني المپيک را به ارمغان بياورند و بي گمان روسيه يک بازي تدارکاتي بسيار مهم و در عين حال ناقض تئوري بود که اعلام مي کرد کارلوس کي روش علاقمند نيست با تيمهاي بزرگ بازي کند و به دنبال حفظ رنکينگ تيم ملي فوتبال ايران است .

 درسهاي روسي !/ تورج عاطف

 

 

پس از مدتها تيم ملي ايران به رهبري کي روش به مهماني تيمي قابل احترام در عرصه بين المللي يعني تيم ملي روسيه رفت . سابقه فوتبال روسيه به توجه به قدمت تاريخي تيم شوروي سابق نشانه هاي آشکار از صلابت و اصالت و سبک را  در دنياي فوتبال دارد .

 ستارگا ن بزرگ فوتبال اين نقطه جغرافيائي از کره زمين را مي توانيم بي شمار نام ببريم از ياشين و بلوخين و داسايف  تا آرشاوين و...مرداني که هر کدام توانسته اند براي فوتبال اين کشور افتخاراتي چون قهرماني اروپا و قهرماني المپيک را به ارمغان بياورند و بي گمان روسيه يک بازي تدارکاتي بسيار مهم و در عين حال ناقض تئوري بود که اعلام مي کرد کارلوس کي روش علاقمند نيست با تيمهاي بزرگ بازي کند و به دنبال  حفظ رنکينگ تيم ملي فوتبال ايران است .

بازي با روسيه نشان داد که حضور مرد بزرگي در قواره کي روش بر روي نيمکت تيم ملي ايران علي رغم فراز و فرودهاي اخلاقي و گاه به گاهي مديريتي که عمدتا سليقه اي است براي فوتبال ما چه نعمتي است.

 به بازي بر مي گرديم و به نوعي سوالهاي ذهن کارلوس کي روش را با توجه به حضور نفرات و آرايش و انتخاب تاکتيک ها حدس مي زنيم

1/ در درون دروازه کي روش بار ديگر به دروازه بان اول  بازيهاي مقدماتي خود يعني بيرانوند فرصت داد تا با حضور در ميداني بزرگ خود را به محک بگذارد بيرانوند چون هميشه بود او گاه به گاهي واکنش هاي عالي دارد و در برخي مواقع مردد است او در نيمه اول نمايش بسيار بدي داشت اما در نيمه دوم بهتر شد يک گل را تير دروازه براي او نجات داد و در صحنه گل خورده همان اشتباهي را کرد که در بازي با الهلال در صحنه گل سوم کرد.

 بيرانوند نياز به بازپروري روحي و تمرين ها براي رفع مشکلات تکراري اش دارد او اين روزها شرايط خوبي ندارد و در اين راه نياز مند شوک است

2/ خط دفاعي ما تئوري بازي با گينه را تکرار کرد و استفاده از حاج صفي و ورويا غفوري بعنوان مدافعين کناري  بود .بايد بگوئيم در اين بازي هم تئوري استفاده از حاج صفي  در دفاع چپ چون تيمهاي ملي قبل از کي روش نتيجه خوبي نداد. ميلاد محمدي  نياز به جانشين و رقيب دارد اما  بي گمان حاج صفي با اين جانشين و رقيب فاصله دارد.

  در سمت راست همکاري هاي ورويا غفوري و جهانبخش  چون ترکيب رضائيان و جهانبخش نيست اما شايد نياز به بازيهاي بيشتري براي تصميم نهائي در مورد دفاع هاي راست و چپ باشد

 زوج قلب دفاعي ايران سيد جلال تازه از بند مصدوميت رها شده و پور گنجي بودند  زوجي که بايد گفت در صحنه گل خورده مقصر بودند اما در بسياري از دقايق بازي صلابت خوبي به خط دفاع دادند البته سن بالاي سيد جلال کمي مايه نگراني است  البته به نظر مي آيد زوج روزبه چشمي و پور علي گنجي هم مي توانند مورد آزمايش قرار گيرند

3/ از ديد نگارنده تيم ملي  با دو سيستم2-4-4 يا شايد بگوئيم با فاصله طارمي با آزمون با سيستم 1-1-3-1-4 و گاه به گاهي هم  با روش 1-3-2-4 بازي مي کند تيم ملي دغدغه هافبکهاي تدافعي را دارد مرداني که در جلوي ديوار خط دفاع باشند و از سوئي ارتباط بين وينگرها و دفاع هاي کناري نياز به کار بيشتر و شايد  تعويض نفرات دارد                                    @irajtale

ارسال در: سه شنبه 18 مهر ساعت 18:39 (1396/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن