ديسلايک ، تغييرات ، نقشه قتل سپاهان !
شماره خبر : 139146
تيم فوتبال سپاهان ، براي اصفهاني ها ، چيزي فراتر از فوتبال است . نتايجش ، براي هوادران پرشور سپاهاني، حکم مرگ و زندگي دارد . افتخارات و سرافرازي ها گذشته انتظارت را نزد اين تيم دو چندان کرده است .اما ، تغييرات متوالي، نقشه قتل سپاهان را بخوبي ترسيم کرده است ! قتلي که با باخت و شکست همراه مي شود تا اشک هوادران، آتش دروني آنها را سرد کند

 تحليل روز ؛ سپاهان ، در حال پوست اندازي ...

ديسلايک ، تغييرات ، نقشه قتل سپاهان !

تيم فوتبال سپاهان ، براي اصفهاني ها ، چيزي فراتر از فوتبال است . نتايجش ، براي هوادران پرشور سپاهاني، حکم مرگ و زندگي دارد . افتخارات و سرافرازي ها گذشته انتظارت را نزد اين تيم دو چندان کرده است .اما ، تغييرات متوالي، نقشه قتل سپاهان را بخوبي ترسيم کرده است ! قتلي که با باخت و شکست همراه مي شود تا اشک  هوادران، آتش دروني آنها را سرد کند .

وبسايت نود

سعيد واعظ

شليک به افتخارات با تغييرات 

اگر وضعيت بحراني و قمر در عقرب اين روزهاي سپاهان را روي دايره نقد بريزيم معلوم مي شود  ، پاشنه آشيل ، فعلي طلايي پوشان در ليگ برتر فوتبال  به تغييرات مدام تيمي بر مي گردد . تغييراتي که با  خط مشي مربيان مختلف  بر روي دو خط موازي قرار مي گيرد و هيچگاه بهم نمي رسد . تيم پر تلاطم سپاهان، که نحوه مديريت در آن چيزي کمتر از سرخابي هاي پايتخت نشين ندارد بايد به اين نکته واقف شود که تغيير تفکرات مربي در کوچينگ کنار زمين را بايد براي نتيجه گيري بهتر تغيير دهد نه اينکه بطور پيوسته تغييرات تيمي را در دستور کار دهد . تيمي که دايم تغيير و تحول کند محتاج برد مي شود .شليک به افتخارت سپاهان با تغييرات مشمئز کننده است .

استراتژي سپاهان و کرانچار

نتايج دور از انتظار سپاهاني ها در ليگ هفدهم تا پايان هفته هشتم سبب شد تا هجمه اي پرشمار بر عليه مديريت باشگاه و کادر فني سپاهان به راه بيفتد ، ولي ، محسن طاهري ، مدير عامل باشگاه ، چون خود از جنس ورزش و هندبال است به طرفه العيني فهميد در هر شرايط بايد پاي کرانچار بايستد تا تغييرات و دگرديسي ها فراوان بيش از اين شاکله تيم فوتبال بزرگسالان سپاهان را جريحه دار نکند . که بغير از اين هم نمي تواند باشد ، البته ، به شرطها و شروطها ، اگر هوادران حلم و بردباري داشته باشند . استراتژي سپاهان و زلاتکو کرانچار ، بايد وابستگي به ستاره ها و ساختن بازيکنان بزرگ باشد تا توفير آن در آينده نصيب فوتبال سپاهان و اصفهان شود کاري که الگس فرگوسن در منچستر يونايتد انجام داد  .

رويکرد به سياست دستمال کاغذي

مرد کروات تبار تيم فوتبال سپاهان ( کرانچار ) بايد بخوبي انگيزه را نزد شاگردانش متبلور سازد يا به نوعي آنها را تهييج کند تا براي تيمش از جان مايه بگذارند . اگر همه پازل تاکتيکي اش را با چند بازيکن شکل دهد انگيزه هم نزد ديگر بازيکنان از بين مي رود . کرانچار ، سياست و رويکرد به دستمال کاغذي را نسبت به بازيکنانش را بايد از بين ببرد . چه بسا مشاهده کرديد وقتي ارش افشين و مجتبي جباري از سپاهان قهر کردند مهدي شريفي گل سرسبد سپاهان شد يا در الکلاسيکوي ايراني (تيمهاي سپاهان و پرسپوليس درورزشگاه  نقش جهان) آنهم در  هفته هفتم با بکارگيري رضا ميرزايي سپاهان متحول و از شکست گريخت .

دفاعي تيمي سپاهان

مهمترين ضعف کلي تيم فوتبال سپاهان در طول هشت هفته و تک مسابقه جام حذفي که حذف شد ،ضعف دفاع تيمي آنها بوده است . در پروسه از دست دادن توپ، سپاهان، با ضعف دفاعي تيمي مواجه مي شود و بخوبي فضا را به تيم رقيب مي سپارد و آنها هم از اين فضا، نهايت بهره را مي برند . منطقه 8 در زمين  کليدي ترين منطقه  در فوتبال است ( مابين نيم دايره 18 قدم و نيم دايره مرکزي زمين ) زرد جامگان در اين منطقه با ضعف عمده مواجه هستند .مصدوميت و يا قهر رسول نويد کيا ، عدم آمادگي علي کريمي ، نبود پلي ميکر شش دانگ، همه اينها سبب مي شود تا سپاهان هارموني لازم در دفاع و حمله تيمي را از دست بدهد . کادر فني بايد فکري عاجل براي اين قضيه بکند .

حفظ توپ در دستور کار

سپاهان ، بايد در حفظ توپ زحمت بيشتري به خرج دهد تا با بازي بدون توپ هافبکه و مهاجمانش در منطقه 3/1 دفاعي رقبا حريفان را آشفته حال کند . حفظ توپ آنقدر مهم و تاثير گذار است که فرگوسن در تيم شياطين سرخ صحه بر آن مي گذاشت و مي گفت ؛ حفظ توپ در من يونايتد يک دين و سنت مستحکم به حساب مي ايد .

نتايج و گيوتين ها ...

هميشه در فوتبال نتايج تعيين مي کنند که آيا گيوتين ها ، رو مي شوند يا مي افتند . طبيعت شغل مربيگري در اين است که وقتي اوضاع خراب به نظر مي رسد عموما به مربي حمله ور مي شوند . مديران باشگاه سپاهان بايد بدانند در يک بحران بهتر است افراد را آرام کنند نه آنکه با فک زدن هاي بي مورد آتش بيار معرکه شوند . سپاهان در حال پوست اندازي است کمک کنيد تا به روزهاي خوب خودش برگرد د .

ارسال در: چهارشنبه 19 مهر ساعت 04:55 (1396/7/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن