طاهري: چرا يک ريال هم از پخش بازي‌ها درآمد نداشته باشيم؟
شماره خبر : 139314
مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت: باشگاه‌هاي اکثر دنيا 60 تا 70 درصد از حق پخش درآمدزايي دارند اما ما هيچ درآمدي از اين راه نداريم.

علي‌اکبر طاهري در مورد اينکه ممکن است دربي 85 به خاطر عدم توافق بين فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ با صداو‌سيما پخش نشود، گفت: امروز (دوشنبه) من و رضا افتخاري به جلسه بين آقايان  محمدرضا داورزني و مهدي تاج و مسئولان صدا و سيما دعوت شديم و در اين نشست صحبت‌هاي خوبي از سوي داورزني و تاج مطرح شد اما نمايندگان صداو سيما طرحي داشتند مبني بر اينکه  فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ براي مذاکره در  خصوص حق پخش تلويزيوني بايد  با يک شرکت پيمانکار به نام توسکا که با صدا و سيما  همکاري مي‌کند، وارد عمل شود که با موافقت فدراسيون همراه نشد. تا زماني که که طرفين در اين زمينه به توافق نرسند ممکن است جلوي پخش بازي‌هاي ليگ چه به صورت زنده و غير زنده گرفته شود.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا صدا و سيما همچنان اصرار دارد حق پخش نبايد به باشگاه‌هاي ليگ برتري و کلا فدراسيون فوتبال تعلق بگيرد؟ يادآور شد: صحبت اين است که حق پخش در قانون تعريف نشده است اما بايد بپذيريم که اين موضوع بايد قانون‌گذاري و اجرايي شود.در اکثر دنيا باشگاه‌‌ها 60 تا 70 درصد خود را از راه حق پخش تلويزيوني مي‌گيرند در حالي که ما حتي يک ريال هم از اين راه درآمد نداريم.

طاهري در واکنش به اين موضوع که آيا پخش نشدن دربي 85 قطعي است؟ عنوان کرد: به هر حال فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ بايد در زمينه حق پخش با صدا و سيما به توافق برسند و در صورت عدم توافق ممکن است دوربين‌ها را به ورزشگاه‌ها راه ندهند. صدا و سيما قانونا نمي‌تواند به فدراسيون و سازمان ليگ حق پخش بدهد و درواقع بايد تعاملي بين طرفين در اين زمينه صورت بگيرد که فعلا نتيجه‌اي در بر نداشته است.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در رابطه با اين موضوع که آيا اين باشگاه پيگير لغو محروميت محسن مسلمان است يا نه؟ تصريح کرد: محسن مسلمان فردا قرار است در کميته اخلاق حاضر شود و توضيحات خود را ارائه دهد. حرف من اين است که اگر واقعا چنين مسائلي در فوتبال ما وجود دارد بايد به صورت جدي با آن برخورد شود چرا که در فوتبال حرفه‌اي نبايد چنين مسائلي را شاهد باشيم اما برخورد نبايد فقط شامل بازيکنان خاص باشد بلکه عدالت بايد در مورد همه بازيکنان و باشگاه‌ها رعايت شود. پيش از اين مشابه چنين مسئله‌اي که در مورد بازيکن ما اتفاق افتاده در خصوص يک بازيکن تيم ديگر رخ داد که شاهد برخوردي از سوي کميته اخلاق نبوديم.

ارسال در: دوشنبه 1 آبان ساعت 22:43 (1396/8/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن