درخشان ، شفر به نباختن راضي است
شماره خبر : 139317
من بازي آخر استقلال مقابل نساجي را ديدم. آنها کمي بهتر شده اند و تيم شان نظم بيشتري گرفته ولي واقعيت اين است که نمي توان از حالا راجع به استقلال قضاوت کرد. بايد به شفر زمان داده تا افکار خودش را به بازيکنان تزريق کند و تيم دلخواهش را بسازد. نبايد از شفر توقع بيجا داشت. فکر مي کنم او در نهايت به نباختن به دربي در اين شرايط راضي باشد.

 

 
پيشکسوت فوتبال پرسپوليس معتقد است پرسپوليس به لحاظ تيمي قابليت هاي لازم براي برد دربي را دارد و مي تواند برنده بازي روز پنجشنبه باشد.
حميد درخشان بازيکن و سرمربي سابق پرسپوليس که خود سابقه بارها حضور در شهرآورد تهران را دارد اظهار اميدواري که پرسپوليس با تکيهه بر شاريط خوب تيمي اش بتواند برنده دربي 85 باشد. او در گفتگو با خبرنگار ما به مرور خاطراتش از اين بازي هميشه جذاب پرداخت.
پرسپوليس تيم برتر است
پرسپوليس با شرايطي که دارد قطعا مي تواند تيم برتر بازي پنجشنبه باشد. آنها به لحاظ تاکتيکي و بازيکن شرايط خيلي خوبي دارند و سالهاست با همين ترکيب بازي هاي با کيفيتي را ارائه مي دهند. تيم از نظر بدني هم افت نکرده و غالبا در سطح بالايي تمام 90 دقيقه را بازي مي کند. معتقدم اگر بازيکنان پرسپوليس شهامت و جسارت لازم را داشته باشند و احتياط را کنار بگذارند، مي توانند از برتري خودشان بهره ببرند و نتيجه بازي را هم به سود خود کنند.
برانکو اشراف بيشتري دارد
برانکو سالهاست در فوتبال ايران حضور دارد و در همين تيم پرسپوليس هم مدتهاست هم مديريت مي کند و هم اينکه به مسائل فني اشراف دارد. اين امتياز مثبتي براي سرخپوشان محسوب مي شود که مربي شان با آمادگي ذهني مي تواند استراتژي مناسبي براي بازي در نظر بگيرد. برانکو نشان داده اگر بازيکنانش را به لحاظ روحي رواني آماده کند، مي تواند جريان بازي را مديريت کرده و روند مسابقه را به نفع خود پيش ببرد.
ذخيره هاي مطمئن
درست است که پرسپوليس بازيکنان کليدي مثل طارمي، احمدزاده و نوراللهي را در اختيار ندارد ولي دست برانکو براي اين ديدار بسته نيست و او مي تواند با تکيه بر بازيکنان جانشين خوبي که دارد، کيفيت بالاي تيمش را حفظ کند. به نظرم سرخپوشان تيم يکدستي دارند و قابليت هاي بازيکنان ذخيره اين تيم چيزي کمتر از بازيکنان اصلي نيست. اما خب با اين شرايط نيمکت پرسپوليس کمي افت مي کند و اين مي تواند کمي مسئله ساز شود. 
شفر زمان مي خواهد
من بازي آخر استقلال مقابل نساجي را ديدم. آنها کمي بهتر شده اند و تيم شان نظم بيشتري گرفته ولي واقعيت اين است که نمي توان از حالا راجع به استقلال قضاوت کرد. بايد به شفر زمان داده تا افکار خودش را به بازيکنان تزريق کند و تيم دلخواهش را بسازد. نبايد از شفر توقع بيجا داشت. فکر مي کنم او در نهايت به نباختن به دربي در اين شرايط راضي باشد.
دربي کار دربيار مي خواهد
به نظرم دربي بيشتر از اينکه ستاره بخواهد، کار دربيار مي خواهد. کسي بتواند در تمام طول بازي تمرکز داشته باشد و در لحظات حساس اثربخشي خودش را نشان بدهد. گاهي بوده که بازيکن در طول بازي عملکرد خوبي نداشته ولي در يک لحظه گلي به ثمر رسانده که نتيجه بازي را براي تيمش درآورده است. اين مسئله آمادگي روحي رواني بسيار بالايي مي خواهد و فکر مي کنم پرسپوليس در ترکيب خود چنين بازيکني را دارد.
در بدترين شرايط دربي را برده ام
من بارها و بارها در دربي حضور داشته ام و چه به عنوان بازيکن و چه به عنوان مربي. من هميشه در سخت ترين شرايط برنده دربي بوده ام و توانسته ام نتيجه بگيرم. مثلا سال 76 آن برد سه بر صفر را آوردم و يا همين دو سال قبل توانستم با دستان خالي و با کلي بازيکن محروم و مصدوم بازي را ببرم. اما آن دربي که يک بر صفر و با گل پرويز مظلومي باختيم، از همه تلخ تر بود. آن بازي حتي در پيست دور زمين هم تماشاچي نشسته بوديم و بازي شرايط خيلي هيجان داشت.
اين همه دربي و فقط يک کارت زرد
در همه دربي هايي که حضور داشتم، هيچگاه وارد حاشيه نشدم و هميشه همه تمرکزم را روي بازي مي گذاشتم. در دربي هايي که بازي کردم تنها يکبار کارت زرد گرفتم. کارت زردي که آقاي حسين عسگري به من داد و هيچگاه يادم نمي آيد در اين بازي دچار حاشيه يا درگيري شده باشم.
ارسال در: سه شنبه 2 آبان ساعت 05:09 (1396/8/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن