بهترين مربيان فوتبال ايران ، اصفهاني اند
شماره خبر : 139322
در سلسله گزارشهايي که بابت عدم وجود استفاده از مربيان فوتبال نصف جهان در تيمهاي ليگ برتر و فوتبال اصفهان و ايران به رشته تحرير در اورديم ، اين بار سراغ يکي ديگر از مربيان با تجربه و مدرس اصفهاني فدراسيون فوتبال رفتيم تا در خصوص عدم بکارگيري آنان در فوتبال بيشتر جويا شويم .

(سعيد واعظ)

رزومه کاري
مجتبي توتوني ، گفتگوي خود با وب سايت نود ،را اينطور آغاز مي کند . در دوران بازيگري با تيمهاي تام ، ذوب اهن و دارايي اصفهان مشغول بازي شدم .در سالهاي 67و 64 که ليگ فوتبال ايران بصور منتخب استاني برگزار مي شد در تيم منتخب اصفهان حضور داشتم و دو مقام قهرماني را نيز بدست اورديم .در تيم فوتبال دانشگاه اصفهان عضويت داشتم و به مقام قهرماني و نايب قهرماني دانشگاه هاي ايران هم رسيديم . اين مختصر توضيح رزومه بازيگري ام بود . در سال 1365 ، رسما کار مربيگري را آغاز نمودم .در تمام رده هاي مختلف  و حتي مقطع فوتبال و فوتسال کارگري نيز مربيگري کرد م .در شروع کار مربيگري با تيم استقلا ل خميني شهر استارت زدم و همه رده هاي A B C  مربيگري آسيا را با رتبه هاي ممتاز گذراندم . اکنون نيز بالاترين دوره مربيگري را مي گذرانم که سال آينده ده روز آن به پايان مي رسد . مدت 15 سال است مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا هستم .30 دوره مدرسي کلاسهاي مختلف مربيگري را برگزار نمودم . تنها مربي اصفهاني هستم که کلاس مربيگري A آسيا را برگزار کردم .

فوق ليسانس تربيت بدني و مدرس دانشگاه اصفهانم .فوتبال تخصصي را به بهترين نحوه تدريس مي کنم .چندين سال مربي تيم فوتبال دانشگاه اصفهان بودم و با اين تيم به مقام قهرماني و نايب قهرماني نيز رسيديم . در ليگ دسته اول فوتبال ايران در تيمهاي تربيت يزد ، پارسه تهران و سپيد رود رشت نيز در کنار فرشاد پيوس مربيگري کردم و توانستيم تيم سپيد رود رشت را از ليگ دسته دو به ليگ يک بياوريم .

چهار سال به عنوان سرمربي تيمهاي پايه فوتبال سپاهان کار کردم . دو سال نوجوانان و دو سال جوانان . يک سال نيز با تيم اميد سپاهان اصفهان هم قهرمان اميدهاي ايران شديم .

امان از لابي ها

دو سال پيش کانديداي سرمربيگري تيم ملي نوجوانان ايران شدم که لابي و دست هاي پشت پرده مانع  از مربيگري ام در تيم ملي نوجوانان ايران شد . الان نيز در کنار فرهاد پور غلامي ، در تيم ملي جوانان ايران مشغول به کار هستيم .

بايد مديران اصفهاني پاسخگو باشند

واقعا مربيان فوتبال اصفهان در شهر خودشان غريبه اند . اين را بايد از مديران باشگاه هاي اصفهاني سوال کرد . وقتي با آقاي مرتضي محصص همکلام شويد مي گويد که بهترين مربيان فوتبال ايران اصفهاني اند . اما ، متاسفانه بايد به دور از ميادين باشند . اين را بايد مديران پاسخگو شوند . بيشتر اين مربيان فوتبال که در ليگ برتر مشغول کار هستند در کلاسهاي مربيگري هم دوره خودم بودند واز وضعيت کار انها مطلع هستم و جاي افسوس دارد که چرا مربيان اصفهاني بايد "اندر خم يک کوچه " باشند . متاسفانه بيشتر مواقع مديران ما به دنبال اسم و رسم هستند نه اينکه به دنبال کارهاي تخصصي . و اين يک چالش بزرگ محسوب مي شود .

ثبات در مديريت

مجتبي توتوني ، پيرامون وضعيت "قمر در عقرب " مديريت با شگاه سپاهان گفت ؛ وقتي ثبات مديريت در هر مجموعه بخصوص باشگاه هاي ورزشي نباشد يک " آنارشي " و هرج و مرجي ايجاد مي شود . سپاهان ، و آقاي ساکت برنامه مدوني را تنظيم کردند و افتخارات را يکي پس از ديگري کسب کردند ، اما ، بعد از ساکت ، سپاهان دچار تغييرات متوالي شد و هارموني لازم را از دست داد. تغييرات در چند سال اخير در تيم ذوب اهن کمتر مشاهده شده و ثبات مديريت را شاهد بوديم .

اميدواريم به صعود

تيم ملي جوانان را 25 روز دير تر تحويل گرفتيم ، به اينده اين تيم اميدواريم با زيهاي تيم ملي جوانان قرار است در اردن برگزارشود که با تيمهاي سوريه ، فلسطين و اردن همگروه هستمي و اگر اتفاق خاص گريبانگير تيممان را نگيرد اميدواريم صعود کنيم

ارسال در: سه شنبه 2 آبان ساعت 10:50 (1396/8/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن