ممبيني: صداوسيما پاي ميز مذاکره نيامد
شماره خبر : 139329
عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال مي‌گويد که براي پخش زنده ديدار پرسپوليس و استقلال به‌دنبال راهکاري جديد هستند.

هدايت‌الله ممبيني در خصوص بحث ممانعت از حضور دوربين‌هاي تلويزيوني در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: همه جاي دنيا نزديک به 70 درصد درآمدهاي فوتبال از پخش تلويزيوني است. تمام دنيا با اين برنامه و سازوکار پيش مي‌روند، اما متأسفانه صداوسيما راضي به دادن حقوق فوتبال نيست. باشگاه‌هاي ما در حال متضرر شدن هستند و ببينيد در ليگي که اسم آن حرفه‌اي است، چه مشکلاتي وجود دارد. خيلي از تيم‌هاي ما در آستانه حذف از ليگ قهرمانان آسيا هستند و اميدوارم مسئولان صداوسيما حق فوتبال را بدهند تا بيشتر از اين متضرر نشويم.

وي درباره اينکه چه سازوکاري براي ممانعت از ورود دوربين‌ها به ورزشگاه در نظر گرفته‌اند، گفت: براي تعيين اين سازوکار، در مرحله تصميم‌گيري است. بخش بزرگي از تشکيلات فوتبال ما باشگاه‌ها هستند که مديران آنها فشار زيادي به فدراسيون و سازمان ليگ مي‌آورند که چرا حقوق‌شان از محل حق پخش تلويزيوني پرداخت نمي‌شود. مدت‌هاست در حال مذاکره در اين خصوص هستيم. آقايان علي‌عسگري و شهرياري هم از صداوسيما خيلي به‌دنبال اين هستند در اين خصوص به نتيجه برسيم، اما هنوز راهکاري پيدا نکرده‌اند.

«علي‌عسگري مدت‌هاست رياست صداوسيما را به‌عهده دارد و فدراسيون هم بارها در خصوص حق پخش تلويزيوني مذاکره کرده است، يعني در اين‌همه مدت هيچ راهکاري مشخص نشده است؟»، عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال در واکنش به اين پرسش تصريح کرد: راهکار اين موضوع که واضح و مشخص است. ما مي‌خواهيم با صداوسيما و مجلس شوراي اسلامي در کنار هم به موضوعي قانوني و مصوب برسيم. کارگروهي هم براي اين موضوع در مجلس تشکيل شده که آقاي مطهري رياست اين کارگروه را به عهده دارد و موضوع را به صورت جدي پيگيري مي‌کنند. با اين حال مدت زماني که اين کارگروه براي صداوسيما تعين کرده بود تا پاي ميز مذاکره بيايند، به اتمام رسيد و آنها نيامدند. فکر مي‌کنم اين تاريخ هم 20 مهرماه بود.

ممبيني درباره اينکه با توجه به اتمام اين تاريخ اکنون پخش زنده دربي در هاله‌اي از ابهام قرار داد و گويا باشگاه پرسپوليس هم به عنوان ميزبان اين بازي براي پخش زنده مخالفت کرده است، گفت: اين بحث مطرح است، اما موضوع فقط مربوط به باشگاه پرسپوليس نيست و خيلي از باشگاه‌ها در اين خصوص فشار آورده‌اند. باشگاه‌ها مي‌گويند اگر قرار است حق پخش پرداخت نشود، ديگر اجازه نمي‌دهيم دوربين‌هاي تلويزيوني وارد ورزشگاه شوند، چون فوتبال براي ماست و به اين شکل نمي‌خواهيم پخش شود. ما منتظر هستيم که راه حلي پيدا کنيم تا باشگاه‌ها از اين تصميم سخت خودشان کوتاه بيايند و بازي روز پنجشنبه هم پخش زنده شود.

وي ادامه داد: اين تصميم باشگاه‌ها به دليل مشکلات زيادي است که با آن دست و پنجه نرم مي‌کنند و فشار زيادي روي آنهاست. همانطور که گفتم اين فشارها باعث شده خيلي از تيم‌ها خطر حذف از آسيا را حس کنند که اين مسئله ضربه بزرگي هم به فوتبال کشور وارد خواهد کرد. اميدواريم که اين مشکل حل شود و من هم از مسئولان صداوسيما استدعا دارم با يک تعامل خوب به فوتبال کمک کنند.

عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال در ادامه گفت‌وگو با تسنيم درباره اينکه موضوع بازي دوستانه تيم ملي با پاناما، ونزوئلا، صربستان، اوکراين و چند تيم ديگر مطرح شده و در نهايت تيم ملي با کدام تيم در چه کشوري بازي خواهد کرد، گفت: در اين خصوص هنوز به نتيجه قطعي نرسيده‌ايم که قرارداد بسته شود. ما به دنبال استفاده از تمام روزهاي فيفا هستيم و کشورهاي مختلف هم براي بازي دوستانه پيشنهاد مي‌دهند که فدراسيون‌ها با بررسي و رايزني همه چيز را نهايي مي‌کنند. هر زماني که ديداري قطعي شود، اعلام خواهيم کرد. تمام اين صحبت‌ها که به ميان آمده، بحث‌هاي اوليه بوده که بايد طبق پروتکل جلو برويم، قراردادي امضا شود و به قطعيت برسيم. صحبت‌ها و مکاتباتي انجام شده، اما تا به قطعيت موضوع نرسيم و چيزي در سايت فيفا ثبت نشود، مسابقه‌اي قطعي نيست.

ممبيني در خصوص اينکه مذاکرات فدراسيون فوتبال با آديداس براي اسپانسري البسه تيم ملي به کجا رسيد، اظهار داشت: مذاکرات نهايي با آديداس انجام شده که خوب هم بوده است. يکسري آيتم‌ها هست که بايد رعايت شود و فکر مي‌کنم تا يکي دو هفته ديگر اين قرارداد نهايي شود.

وي درباره بحث تمديد قرارداد با کارلوس کي‌روش گفت: تا پايان جام جهاني 2018 با کي‌روش قرارداد داريم. فدراسيون فوتبال و هيئت رئيسه از عملکرد اين مربي رضايت کامل داشته و به همين دليل به دنبال تمديد قرارداد کي‌روش هستيم.

داور پيشين فوتبال کشورمان و عضو فعلي هيئت رئيسه فدراسيون در مورد انتخاب داور دربي که گفته مي‌شود بيژن حيدري آن را به عهده خواهد داشت، خاطرنشان کرد: داوري فوتبال ايران جايگاه خاص خودش را پيدا کرده و داوراني که ما داريم، مي‌توانند بزرگ‌ترين بازي‌ها را قضاوت کنند. اميدوارم حيدري رو پنجشنبه قضاوت خوبي داشته باشد.

ارسال در: سه شنبه 2 آبان ساعت 11:40 (1396/8/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن