رونالدو: پايان سلطه من و مسي بر فوتبال جهان؟ اين تازه شروع کار است
شماره خبر : 139335
فوق‌ستاره پرتغالي رئال مادريد مي‌گويد نيمار همانند فوتباليست‌هاي خوب جوان ديگر مي‌تواند عنوان بهترين بازيکن جهان را از آن خود کند.

 کريستيانو رونالدو که شب گذشته (دوشنبه) در مراسم معرفي بهترين‌هاي سال فيفا موسوم به (The BEST) با شکست ليونل مسي آرژانتيني از بارسلونا و نيمار برزيلي از پاري‌سن‌ژرمن، عنوان بهترين بازيکن جهان در سال 2017 را از آن خود کرد، در گفت‌وگو با شبکه تلويزيوني «رئال مادريد تي‌وي» در مورد کسب افتخارات انفرادي گفت: اين نتيجه تلاش بسيار، فداکاري زياد، خواب خوب، تغذيه عالي، انجام کار‌هاي فوق‌العاده و بودن الگويي حرفه‌اي بوده است. کسب عناوين انفرادي و تيمي که ما به دست آورده‌ايم، تماشايي بوده است.

وي همچنين در منطقه مصاحبه ميکسد‌زون در پاسخ به اين پرسش که «اين عنوان، نقطه اوج يکي از بهترين‌ فصل‌هاي شماست. از کسب دومين جايزه The Best (بهترين) چه حسي داريد؟»، اظهار داشت: سال فوق‌العاده‌اي بود. از رئال مادريد تشکر مي‌کنم. من عناوين تيمي و انفرادي کسب کردم و اين چيزي بود که مي‌خواستم. از خانواده‌ام، از نامزدم و از پسرم تشکر مي‌کنم. من پدر شده‌ام، باز هم صاحب فرزندي ديگر خواهم شد و از اين بابت خيلي خوشحالم. در لحظه خاصي از زندگي‌ام هستم.

فوق‌ستاره پرتغالي کهکشاني‌هاي اين پرسش را که «شما با کسب 43.16 درصد آرا اين عنوان را کسب کرديد، اين در حالي است که مسي 19.25 درصد آرا و نيمار 6.97 درصد آرا را به خود اختصاص دادند. اين اعداد به شما چه مي‌گويند؟»، اين‌طور پاسخ داد: از تمامي کساني که به من رأي دادند، تشکر مي‌کنم، اما نمي‌خواهم لئو مسي و نيمار را هم فراموش کنم و از آنها هم قدرداني مي‌کنم. همچنين از رئال ماديد، از هواداران، از همراهان‌، از رئيس باشگاه که بدون آنها کسب اين عنوان ممکن نبود، تشکر مي‌کنم. آرزويم کسب عنوان قهرماني با تيم ملي پرتغال بود که اين در يورو 2016 عملي شد و به قهرماني رسيديم. در رده کسب عناوني انفرادي هم ديگر کمبودي حس نمي‌کنم. چيزي که مي‌خواهم کسب عناوين تيمي به منظور کسب عناوين انفرادي است. براي اين هدف تلاش مي‌کنم و کسب اين دو عنوان (تيمي و انفرادي) را دوست دارم.

وي در مواجه با اين پرسش که «آيا نيمار جانشيني بر سلطه رونالدو و مسي خواهد بود؟»، تأکيد کرد: نيمار براي کسب عنوان بهترين بازيکن جهان کانديد شد و مي‌تواند در آينده اين عنوان را از آن خود کند. در خيلي از مصاحبه‌هايم گفته‌ام که بازيکنان جوان زيادي هستند که در سطح بالايي هستند و آنها هم مي‌توانند به اين عنوان برسند. در حال حاضر عنوان بهترين بازيکن جهان به من تعلق گرفته است، من در بخت‌آزمايي برنده شدم و از اين بابت خيلي خوشحالم. در لحظه خيلي زيبا و خاصي از زندگي‌ام هستم و تنها به فکر لذت بردن از آن هستم.

رونالدوي 32 ساله در پاسخ به اين پرسش که «وقتي دستارودهاي دوران حرفه‌اي‌ خود را آنالير مي‌کنيد، چه فکري مي‌کنيد؟» يادآور شد: دستاوردهايم بسيار باارزش هستند و حس خيلي خوبي بابت آنها دارم. من با رضايت کامل مي‌خوابم چون همه چيز را به خوبي انجام داده‌ام. من خوش‌شانس و انسان بسيار خاصي هستم چون در بهترين باشگاه جهان و با بهترين بازيکنان بازي مي‌کنم. ما هر سال عناوين قهرماني کسب مي‌کنيم و براي پنجمين بار به عنوان بهترين بازيکن جهان انتخاب شدم. ديگر چه چيزي مي‌خواهم؟ تنها مي‌خواهم از فوتبالم لذت ببرم و براي اين کار انگيزه بالايي دارم.

کريس در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه «شما اکنون با کسب پنج عنوان بهترين بازيکنان جهان از اين حيث با ليونل مسي برابر شديد و لئو هم با کسب 4 کفش طلا با شما از اين حيث برابر است. در رقابت‌هايي که شما چنين اهميتي داريد، چه اتفاقي در جام جهاني خواهد افتاد؟»، گفت: من با ليونل رقابت نمي‌کنم. ما در يک دوره مشابه هستيم. اوضاع هم آن‌طوري است که بايد باشد. خيلي خوشحالم چون در بهترين باشگاه جهان بازي مي‌کنم و فرصت اثبات اين موضوع را دارم که در سطح بالايي هستم. در آينده خواهيم ديد که چه اتفاقي خواهد افتاد.

«آيا اين پايان سلطه مسي و رونالدو بر فوتبال جهان است؟»، بهترين بازيکن جهان در سال 2016 در پاسخ به اين پرسش اظهار داشت: پايان؟ اين تازه شروع کار است ... (مي‌خندد).

ارسال در: سه شنبه 2 آبان ساعت 11:50 (1396/8/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن