نه افتخار يادمان ماند نه افتخاري
شماره خبر : 140238
هنوز قصه غم هجرت ابراهيم خان آشتياني داغ است که حالا به رثاي اکبرآقا افتخاري مي رسيم .

تورج عاطفآري روزگار بي وفا است بايد هم بي وفائي آن شامل حال گوش چپ فوتبال دارائي و عقاب و تاج و پرسپوليس و تيم ملي قهرمان جام ملتهاي آسيا 1968 بشود . براستي چه کسي از دارائي چيزي به ياد دارد ؟. از عقاب چه کسي خبر دارد ؟ کسي از تيم کلني خوزستان با گنجاپور و محراب شاهرخي و اکبر افتخاري خاطره اي دارد ؟  مگر قهرمان در جام ملتهاي آسيا براي ما تنها يک خاطره دور به قدمت  چهار دهه نيست ؟.
 امروز جوانان ملي پوش ما  نمي توانند در رده خودشان در جام ملتهاي آسيا حضور داشته باشند اما روزگاري اکبر آقا افتخاري بهترين بازيکن  جام ملتهاي آسيا 1968 شد که اولين قهرماني ايران در  اين تور نمنت بزرگ  بود. اکبر افتخاري همان کسي بود که درفينال  مقابل اسرائيل گل زدو  نماينده ايران در تيم منتخب آسيا شد و در مقابل تيم آرسنال گل زد و چشمان آنها را خيره کرد و خواهانش شدند اما گفتند مملکت به او نياز دارد و او هم قيدش را زد  و به انگلستان نرفت و دستمزدش را سالها بعد  با رانندگي تاکسي پيکان نارنجي اش  گرفت! .
بازيکن منتخب تيم ملي ايران در تيم بهترين هاي آسيا  سالها مردمان  شهر بي وفاي تهران را به مقصد مي رساند و کمتر کسي از او ياد مي کرد  حتي امشب گوينده پر حرف و مجيز هم حاضر نشد از اکبر آقا چيزي بگويد  .
اکبر افتخاري فوتبال را با محراب خان و آقا ناظم شروع کرد هر چند که مسيرش با آنها فرق داشت . دو هم استاني اش راهي شاهين شدند ولي  او به دارائي رفت. بعد ها آنها به پرسپوليس رفتند و اکبرآقا پيراهن تاج را به تن کرد تا نشان دهد که عاشق رنگ آبي آُسمان و دريا است پيراهن آبي  دارائي و تاج ....
  همان تاج بزرگي که رايکوف هدايت آن را بر عهده داشت . رايکوف بزرگ که حاضر نشد اکبر آقا  با بيني آسيب ديده اش بازي کند و تعصب و غيرت آن روزگار باعث شد که اکبر آقا تاج را رها کند به عقاب رود و آخر دوران بازيگري اش هم چند بازي در پرسپوليس بازي کند و در 27 سالگي پيراهن فوتبال را ببوسد و کنار بگذارد اما پيراهن عافيت را هيچگاه چون هم بازي هايش گنجاپور و محراب شاهرخي  به تن نکرد و در انزوا و دلتنگي و غم ز بي وفائي ها زيست .
اکبر آقا عاشق بود و سرنوشت او چون همه عشاق بود رفتني بي سر و صدا و بي گمان مظلومانه

ارسال در: پنجشنبه 18 آبان ساعت 23:52 (1396/8/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن