کاش اي اف سي يقه اشان را بگيرد و ول نکند...
شماره خبر : 140346
مشکل مديران ما فوتبال نيست دروغ است

محمد سررشته داري

استقلال و پرسپوليس مدعي هستند که مشکل طلبکاران را حل کرده اند اما واقعيت اينست که اين دروغ است، دروغي شبيه به دروغ سيزده.
آنها به جاي پرداخت بدهي ها باز هم زمان خريده اند آن هم در حالي که اين سال ها با دريافت بيش از 25 ميليارد از اسپانسر روزهاي خوبي را سپري مي کنند اما بدهي ها باز هم بيشتر از قبل شده و به نظر مي رسد پاياني بر آن نيست.
از فوتبال اما خارج مي شويم و به بحث دروغ مي رسيم . همان واژه آشنا براي اين روزهاي ما. همان واژه که در حال خوردن پايه هاي تمدن کشورمان است . همان واژه که که نسل ايران و ايراني را با تهديد مواجه کرده است. دروغ مي گوييم و اصلا فکر نمي کنيم که اين دروغ ها روزي برملا مي شود. علي دايي، علي کريمي، محمود فکري نکونام ، تيموريان و همه ديگران صدايشان درآمده و فرياد مي زنند که بايد دروغ گفتن را پايان دهيم اما همچنان برخي مديران مسئول اين ماجرا از حل مشکل سخن مي گويند.
آنها البته مشکل را انگار اي اف سي مي دانند و دروغ گويي را اصلا مشکلي به حساب نمي آورند اما هر چه هست اتفاق خوبي نيست. اينکه سفته بگذاريم و فعلا مشکل را از سر خودمان رد کنيم چاره کار نيست مخصوصا که طبق سند سازمان بازرسي طي سال هاي اخير براي باشگاه استقلال در دوره دو سال فعاليت افشارزاده و افتخاري نزديک به چهل ميليارد به بدهي ها اضافه شده « منتظر اسناد سازمان بازرسي براي پرسپوليس هستيم» و به اين ترتيب نه تنها مشکلات با وجود اسپانسر 25 ميلياردي کم نشده بلکه هر روز بيشتر هم شده است.
در چنين فضايي آيا بهتر نيست که صادقانه بگوييم: «سفته گذاشته ايم تا مشکلات را حل کنيم؟» آيا بايد حتما دروغ بگوييم؟ تا کجا مي خواهيم دروغ بگوييم؟
کاش کنفدراسيون آسيا يقه آنها را بگيرد و اينبار مدارک را قبول نکند تا فوتبال بفهمد با خالي بندي نبايد جلو برود.


از پل ميرداماد تا کوالا لامپور
استقلال مدير عامل قانوني ندارد!
يکي از مشکلاتي که استقلال با آن مواجه شده عدم ثبت تغييرات در هيات مديره و مدير عامل است آنجا که در ثبت شرکت ها ـ که اي اف سي آن را قبول دارد- بعد از رفتن فتح الله زاده نه افشارزاده ثبت شده و نه افتخاري.
نکته اينجاست که در آن مدارک هم هيات مديره و مدير عامل دو ساله تعيين شده اند – مدرک را به عنوان عکس ضميمه مي کنيم- در واقع  الان سه سال است که استقلال قانونا مدير عامل ندارد چون در ثبت شرکت ها نه افشارزاده و نه افتخاري چيزي را ثبت نکرده اند.
ظاهرا يکي از گير هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا هم همين بوده که امضاي افتخاري اعتبار ندارد چون در ثبت شرکت ها نيست.
به هر حال  همه هزينه انجام اين کار اين بود که تا ميرداماد بروند اما مدارک را براي مالزي فرستاده اند بدون اينکه به پل ميرداماد سر بزنند.
 در هر صورت بي نظمي بسيار بد است و حالا هم بيداد مي کند.


خزانه طاهري خالي شد و استعفا داد؟
آقاي طاهري در حالي استعفا داده که پرسپوليس درست وسط گرفتن پروانه حرفه اي است! اين موضوع اصلا براي طاهري که تا کنون خوب کار کرده بوده اتفاق جالبي نيست. برخي مي گويند طاهري به اين دليل استعفا داده که با پرداخت پول ژوزه خزانه اش خالي شده است و البته اگر چنين باشد حق دارد چون اين بالاترين بدهي همه تاريخ در تمام باشگاه هاي ايراني بود و البته طاهري دوازده پرونده ديگر را هم علاوه بر ژوزه بسته است و حالا هيچ پولي ندارد.
با همه اين موضوع ها بايد تاکيد کرد که استعفاي طاهري در بدترين زمان ممکن بود به ويژه آنکه مشخص شد قرارداد او با اسپانسر هم به اين شکل بوده که اسپانسر پول پيش داده تا قراردادش اتوماتيک وار براي دو سال تاييد شود. طاهري هم ظاهرا پذيرفته و چک را نقد کرده است اما حالا که خزانه خالي شده نمي خواهد با اسپانسر قبلي کار کند و اين هم اصلا خوب نيست.
به هر حال استعفا آن هم در اين شرايط يک جور فشار سنگين است روي  وزارت ورزش اگرچه بحث تغيير مديران جدي شده و ممکن است هم طاهري و هم افتخاري جاي خود را با توجه به قانون بازرسي به کس ديگري بدهند.

ارسال در: يکشنبه 21 آبان ساعت 16:51 (1396/8/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن