اتفاقي که يک بازيکن ديگر پرسپوليس را ملي پوش مي کند
شماره خبر : 140367
علي عليپور که اين روزها دوران اوجش را در تيم پرسپوليس تجربه مي کند به طور جدي دنبال جلب رضايت کارلوس کي روش است.

چرا علي عليپور به تيم ملي دعوت نمي‌شود؟ اين شايد پرسش مهمي حداقل براي هواداران پرسپوليس باشد که بهترين مهاجم فصل اين تيم از سوي کارلوس کي‌روش ناديده گرفته مي‌شود. مرد پرتغالي حداقل مي‌توانست ستاره هفته‌هاي اخير پرسپوليس را هم تست بزند اما چنين نکرد. چرا؟

شايد دليل اصلي آن به رقباي سرسختي باشد که در خط حمله تيم ملي خودنمايي مي‌کنند. کريم انصاري‌فرد ستاره المپياکوس است، رضا قوچان‌نژاد در ليگ هلند مي‌درخشد و کاوه رضايي هم در بلژيک توانسته خوب ظاهر شود. گرچه سردار آزمون افت کرده اما در رده ملي همچنان مهره قابل اتکايي است. شايد تنها نقد وارده به دعوت مهدي طارمي باشد که او هم به عنوان وينگر چپ و راست مد نظر کارلوس کي‌روش قرار دارد. تجربه نشان داده مرد پرتغالي اعتقاد خاصي به لژيونرهايي دارد که در اروپا توپ مي‌زنند و اين دسته از بازيکنان را حرفه‌اي‌تر مي‌داند اما...

اين وسط يک اما وجود دارد. يک منبع مطلع و نزديک به تيم ملي به ما خبر داد در صورتي که علي عليپور بتواند اين آمادگي را حفظ کند و صدرنشين جدول گلزنان ليگ برتر ايران شود، احتمال دعوت او به تيم ملي قوت خواهد گرفت. طرف مدعي بود چنانچه علي عليپور بتواند در پايان ليگ هفدهم آقاي گل شود، آن‌گاه مي‌تواند بليت سفر به روسيه را هم براي خود رزرو کند!

حرف پربيراهي هم نيست. در فصل 93-92 کريم انصاري‌فرد توانست با پيراهن تراکتورسازي تبريز آقاي گل فوتبال ايران شود و به همين دليل کارلوس کي‌روش  نيز او را با خود به جام جهاني 2014 برزيل برد. تنها راه علي عليپور براي رسيدن به پيراهن تيم ملي و جام جهاني 2018 روسيه هم صدرنشيني و آقاي گلي ليگ برتر ايران به نظر مي‌رسد. راهي که در غياب مهدي طارمي محروم، طي کردن آن کار چندان دشواري نيست. خاصه آن که علي عليپور با نظر مثبت برانکو پنالتي‌زن اول تيمش هم محسوب مي‌شود. گفتني است در حال حاضر محمد قاضي، مهاجم پديده مشهد با 7 گل زده صدرنشين جدول گلزنان ليگ برتر است که علي عليپور و عيسي آل‌کثير را با 6 گل زده در تعقيب خود مي‌بيند.

ارسال در: يکشنبه 21 آبان ساعت 22:25 (1396/8/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن