واکنش مربي مشهور ليگ برتري به جادوگري در فوتبال
شماره خبر : 140447
مجيد جلالي درباره وجود جادوگري در فوتبال گفت: مي‌خواهم چيزي را به مربيان جوان که به دنبال موفقيت هستند بگويم، شايد اين مسائل وجود داشته باشد و حتي بهره‌مندي‌هايي نيز داشته باشد اما سرانجام آن نابودي است.

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال پيکان در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر صنعت نفت آبادان ابتدا با اشاره به زلزله غرب کشور، اظهار کرد: به هموطنانمان که در زلزله کرمانشاه، مصيبت ديدند، تسليت مي‌گويم و با ايشان اظهار هم‌دردي مي‌کنم. هر کاري از دستم بر بيايد براي تسکين دردشان انجام مي‌دهد.

او درباره ديدار فردا (چهارشنبه) تيمش هم گفت: براي فردا قدم مهمي داريم. مهران موسوي و آقاخان و باسي را در اختيار نداريم. بقيه قابليت دارند که باعث مي‌شود مانند ديداري که مقابل سپاهان برگزار کرديم، اميدوار باشيم.

او در پاسخ به سوالي درباره وجود جادوگري در فوتبال گفت: ما سعي مي‌کنيم تمرکز تيم را همواره روي اهداف حفظ کنيم. من هم اين موارد را پيگيري مي‌کنم. متاسفانه چيزهاي خوبي به گوش ما نمي‌رسد. مي‌خواهم چيزي را به مربيان جوان که به دنبال موفقيت هستند بگويم، شايد اين مسائل وجود داشته باشد و حتي بهره‌مندي‌هايي نيز داشته باشد اما سرانجام آن نابودي است. من به آنها مي‌گويم به اين چيزها کاري نداشته باشيد. تلاش و کوشش مي‌تواند به هر مربي کمک کند. دومين نکته، بهره‌مندي از علوم مختلف است و سومين آن‌ها استفاده از تجربيات مختلف بزرگان فوتبال است. مورد چهارم هم اين است که مربي‌هاي جوان خود را بايد به مهارت‌هاي مربيگري مسلط کنند. بخشي از اين مهارت‌ها مانند مديريت تيم، ذاتي و بخشي ديگر مثل شرکت در کلاس‌هاي مربيگري اکتسابي است.

جلالي درباره جادوگري اذعان کرد: اگر تمام تيم‌هايي که موفق شدند را به اين مسائل ربط بدهيم، اين يک القاي خطرناک است. اگر پاس قهرمان شد، بهترين بازيکنان و اعضا را در اختيار داشت و مربيان اين تيم شبانه‌روز کار مي‌کردند. اگر کسي مي‌خواهد اين موفقيت‌ها را به مسائل خرافي ربط بدهد به خودش مربوط است. ربط دادن موفقيت‌ها به اين مسائل، باعث به وجود آمدن فاجعه، نه تنها در فوتبال بلکه در اجتماع مي‌شود.

سرمربي پيکان درباره فساد در فوتبال گفت: فوتبال مثل اتاق شيشه‌اي مي‌ماند و هر کاري بکنيم ديده مي‌شود. مشکلاتي که در فوتبال است، نسبت به حوزه‌هاي ديگر مثل اقتصادي و سياسي کمتر است و پرداختن به اين موضوعات به ما کمک نخواهد کرد. من خودم به اين نتيجه رسيدم که صحبت درباره اين مسائل، فايده ندارد زيرا پيگيري نمي‌شود و شايد حتي وضعيت کساني که صحبت مي‌کنند بدتر هم بشود. بايد به جوانان القائات بهتري شود.

جلالي درباره ديدار با صنعت نفت هم گفت: فوتبال دنيا، فوتبال زيرکانه، صبورانه و هوشمندانه مرسوم است. ما ديشب بازي ايتاليا را ديديدم يا حتي بازي‌هايي که تيم ملي خودمان ارائه مي‌دهد. طبيعي است که هر مربي به دنبال نتيجه باشد. ما در پست‌هاي مختلف، بازيکنان را توجيه کرديم و هر کسي مي‌داند که قرار است چه کاري انجام دهد.

او درباره بردهاي پياپي تيمش هم گفت: ما ادعايي در اين ليگي که پي در پي تعطيل مي‌شود و مي‌تواند شرايط را عوض کند، نداريم. هدف گذاري ما مشخص است و به دنبال پيشرفت هستيم.

ارسال در: سه شنبه 23 آبان ساعت 16:01 (1396/8/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن