عادت هميشگي کي روش : باز هم حضور هافبک دفاعي در قلب خط دفاع
شماره خبر : 140459
کي روش در زمان مربيگري تيم ملي بارها از هافبکهاي دفاعي در قلب خط دفاعي استفاده کرده است.

به گزارش سايت روزنامه نود، سرمربي تيم ملي در طول مدت هدايت  تيم ملي ايران ، سورپرايزهاي تاکتيکي متعددي داشته يکي از سورپرايزها استفاده از هافبکهاي دفاعي در دفاع وسط است.

اولين هافبک دفاعي که يک خط عقب برده شد مازيار زارع بود حتي کي روش به مربيان باشگاهي زارع هم توصيه کرد که از اين بازيکن در اين پست استفاده کنند هر چند که زارع اين فرصت را نداشت که در ميادين رسمي و بزرگ در اين پست مورد آزمايش قرار گيرد.

هافبک بعدي که در خط دفاع به کار گرفته شد موفق ترين مورد آن بود. مرتضي پورعلي گنجي در نفت يحيي گل محمدي ، در پست هافبک دفاعي مهره قابل اتکايي بود ولي با نظر کي روش به جمع مدافعين پيوست و در اين پست درخشان ظاهر شد و اکنون جزو مهره هاي غيرقابل جانشين تيم ملي محسوب مي شود . اين بازيکن در ادامه دوران حرفه اي باشگاهي خود به عنوان يک مدافع به ميدان رفت . اين تجربه موفق براي کارلوس کي روش الهام بخش بود تا بعدها نيز آن را تکرار کند.

بعد از پور علي گنجي نوبت کمال کاميابي نيا بود که در برخي از اردوهاي تيم ملي در دفاع وسط آزمايش شود. روزبه چشمي گزينه بعدي براي تست شدن در اين پست بود و در چند بازي اخير تيم ملي در دفاع وسط به کار گرفته شد. در ديدار روز گذشته تيم ملي با ونزوئلا کي روش يک بار ديگر از وجود هافبک دفاعي در خط دفاع استفاده کرد و اين بار نوبت اميد ابراهيمي که بازي در اين پست که در آن ناآشنا بود تجربه کند.

به هر حال شايد کمبود مدافع مياني زبده و وفور هافبک هاي دفاعي آماده باعث شده تا کي روش اين تغيير را چندين بار امتحان کند و بايد ديد باز هم کي روش اين روند را ادامه خواهد داد يا خير

ارسال در: سه شنبه 23 آبان ساعت 16:31 (1396/8/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن