تاثير شماره پيراهن روي دوران حرفه اي ستاره ها
شماره خبر : 140794
انتخاب شماره پيراهن معمولا حواشي فراواني دارد؛ گاهي سياسي مي شود و گاهي بازيکنان براي گرفتن عدد مورد علاقه خود همه کار مي کنند.
به گزارش سايت روزنامه نود يادو مامبو، مدافع مدافع مرکزي ايبسفلت يونايتد انتظار داشت هنگامي که با اين باشگاه قرارداد امضا مي کند به او شماره 5 را اهدا کنند اما در کمال ناباوري مديريت باشگاه شماره 18 را براي او در نظر گرفت.

 

"مامبو شماره 5" يکي از مشهورترين ترانه هاي دنياي موسيقي بوده و همه انتظار داشتند با توجه به اين ترانه، شماره 5 به مامبو اهدا شود.

مامبو که گفته بود حتي در مدرسه او "مامبو شماره 5" صدا مي کنند، بعدها ادعا کرد که حتي زماني که اين خبر را به همسرش داده او باور نکرده تا اينکه در نهايت با شروع فصل او نيز واقعيت را پذيرفته است.

 

در نهايت فشار روي مديران باشگاه به حدي افزايش يافت که آنها چندي قبل اعلام کردند يک پيراهن شماره 5 به نام مامبو توليد مي کنند تا در سايت EBAY به فروش گذاشته شود و بالاترين رقمي که پرداخت شود براي امور خيريه و درمان سرطان صرف خواهد شد.

 

در مقابل اعداد درج شده روي پيراهن نه تنها وسيله شناسايي بازيکنان در داخل زمين بوده ، بلکه بسيار بيشتر از آن داراي اهميت هستند. بعضي از شماره پيراهن ها جنبه اي نمادين دارند،: به طور سنتي بازيکنان خلاق و نابغه پيراهن شماره 10 را بر تن مي کنند.

 

 

 

 

در ترکيب فعلي آرسنال جک ويلشر شماره 10 را بر تن مي کد اما اخباري منتشر شده که يکي از شرايط مهم عقد قرارداد جديد اوزيل با توپچي ها دريافت پيراهن شماره 10 از سال آتي و پوشيدن اين شماره است. با بازديدي کوتاه از توئيتر اوزيل در مي يابيم که شايد او بيش از حد براي گرفتن اين شماره دچار وسواس شده است. فراموش نکنيم اوزيل در ترکيب تيم ملي آلمان و پيش از آن در رئال مادريد نيز از شماره 10 استفاده مي کرد.

 

هري ردنپ در کتاب زندگينامه خود فاش کرد در سال 1996 وقتي وستهام پائولو فوتره را به خدمت گرفت، اين بازيکن انتظار داشت شماره 10 را بر تن کند و هنگاميکه متوجه شد شماره 16 براي وي در نظر گرفته شده است، باشگاه را با عصبانيت ترک کرد.

 

فورتره در آن لحظات گفت: "مارادونا، پله و اوزه بيو همگي شماره 10 را بر تن مي کنند پس من نيز بايد اين شماره را در اختيار داشته باشم نه عدد لعنتي 16."

 

در نهايت فورتره با دادن اجازه استفاده از ويلا و زمين گلف خود به مالک شماره 10 يعني جان مانکور به آرزوي خود در آن فصل رسيد.

 

 

 

 

هنگامي که روبرتو باجو در سال 1998 قرارداد خود را با اينتر امضا کرد، اصرار داشت که پيراهن شماره 10 را بر تن کند و به همين دليل رونالدو مهاجم برزيلي اينتر نيز شماره ي 9 ايوان زامورانو را به دست آورد.

 

در چنين شرايطي، زامورانو اسطوره باشگاه اينتر تصميم گرفت روي موضع خود خيلي اصرار نورزد و به جاي پوشيدن شماره 9، عدد 8 + 1 در پشت لباسش درج کرد.

 

 

 

 

در برخي موارد ستارگاني مانند رونالدو با شماره هميشگي خود يعني عدد 7 برند منحصر به فرد خود را نيز راه اندازي مي کنند. در دنياي فوتبال، عدد شماره 7 هميشه متعلق به ستارگان بزرگي بوده است؛ گارينشا، لوئيس فيگو، اريک کانتونا، ديويد بکهام، جورج بست و کني دالگليش.

 

برخي اوقات انتخاب شماره پيراهن رنگ و بويي سياسي به خود مي گيرد. تصميم جيان لوييجي بوفون براي پوشيدن 88 در پارما به شدت باعث ناراحتي جمعيت يهودي ايتاليا ناراحت شد زيرا آنها اين عدد را به عنوان نمادين نئونازي در نظر مي گرفتند. (H حرف هشتم الفباي انگليسي است، بنابراين 88 برابر با HH يا Heil Hitler است)

 

اما بوفون که در آن مقطع در تيم ملي جاي خود را به تولدو داده بود دليل انتخاب شماره 88 را موضوع ديگر دانست. او گفت: "من 88 را انتخاب کرده ام، زيرا مرا به ياد چهار توپ مي اندازد و در ايتاليا همه ما مي دانيم که چه چيزي به معناي داشتن توپ است: قدرت و عزم و اين فصل اين توپ ها به منزله بازگشت من به تيم ملي ايتاليا باشد."

 

 

 

 

نيکلاس بنتنر، مهاجم دانمارکي و سابق آرسنال درخواست پوشيدن پيراهن شماره 52 را به دليل اداي احترام به حقوق و دستمزد هفتگي 52000 پوندي که پس از امضاي قرارداد با اين باشگاه دريافت کرد را داشت اما حالا در باشگاه فعلي خود روزنبرگ پيراهن شماره 9 را بر تن مي کند.

ارسال در: سه شنبه 30 آبان ساعت 08:15 (1396/8/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن