تمام طلسم‌هاي پارس شکست
شماره خبر : 140795
هفته دوازدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال در حالي برگزار شد که تنها تيم شکست ناپذير اين مسابقات هم روز گذشته طعم شکست را چشيد.

دوازدهمين هفته از رقابت‌هاي ليگ برتر را هم پشت سر گذاشتيم و پارس جنوبي باوجود شکست مقابل فولاد توانست صدرنشيني‌اش در اين مسابقات را حفظ کند. در خصوص مسابقات اين هفته مي‌توان به چند نکته آماري به شرح زير اشاره کرد.

* فرو ريختن پارس جم
پارس جنوبي جم نه تنها تيم بدون شکست مسابقات تا اينجاي کار بود بلکه اين تيم رکوردهاي خوب ديگري را هم به خود اختصاص داده بود که در بازي مقابل فولاد همه رکوردهاي اين تيم يکجا فرو ريخت. شاگردان مهدي تارتار علاوه بر اينکه در هفته دوازدهم اولين شکست فصل خود را تحمل کردند، بلکه براي اولين بار در يک ديدار نتوانستند گل بزنند تا بعد از 11 هفته روند گلزني آنها قطع شود. اين تيم در طول  فصل بارها از حريفانش  عقب افتاده بود اما همواره موفق به جبران شده بود. پارس در هفته دوازدهم براي اولين بار نتوانست گلي که از تيم مقابل خورده است را جبران کند. 

* اولين صفر-صفر همزمان سرخابي‌ها
در هفته دوازدهم ابتدا استقلال در مشهد مقابل سياه جامگان با نتيجه صفر-صفر متوقف شد و ساعاتي بعد پرسپوليس در تهران مقابل ديگر تيم مشهدي ليگ برتر، پديده با نتيجه‌اي مشابه متوقف شد تا براي نخستين بار در طول اين فصل دو تيم استقلال و پرسپوليس در يک هفته با نتيجه مشابقه صفر-صفر مقابل حريفان خود متوقف شده باشند.

* دو تيم برنده خارج از خانه
در هفته دوازدهم دو تيم توانستند خارج از خانه مقابل حريفان خود به برتري برسند. ابتدا تيم ذوب آهن با گلي که در دقيقه 92 توسط دانيال اسماعيلي فر وارد دروازه سپيدرود کرد به يک پيروزي با ارزش خارج از خانه رسيد و بعد از آن هم تيم سايپا موفق شد در دربي کوچک تهران ميزبان خود نفت را با يک گل بدرقه نمايد تا علي دايي و امير قلعه نويي تنها مربيان پيروز در بازي‌هاي خارج از خانه باشند.

* بهترين نتيجه براي سپاهان
سپاهان اصفهان بهترين نتيجه را در هفته دوازدهم گرفت و بديهي است که حريف اين تيم تراکتورسازي هم ضعيف ترين نتيجه را در اين هفته گرفته باشد. سپاهان به لطف درخشش نوبرانه ساسان انصاري توانست ميهمان خود را با نتيجه 3 بر صفر مغلوب کرده تا بهترين نتيجه را در هفته دوازدهم گرفته باشد.

* انصاري گلزن ترين بازيکن هفته
در هفته دوازدهم تنها يک بازيکن توانست بيشتر از يکبار در يک بازي گلزني کند و اين بازيکن هم ساسان انصاري مهاجم تيم سپاهان بود. انصاري با زدن دو گل مقابل تراکتورسازي نه تنها بهترين بازيکن اين بازي و تيمش شد، بلکه گلزن‌ترين بازيکن هفته دوازدهم هم لقب گرفت.

* زودهنگام و ديرهنگام‌ترين گل‌هاي هفته
زودهنگام ترين گل هفته دوازدهم را هم بايد به نام فراز امامعلي مهاجم جوان تيم پيکان نوشت. اين بازيکن در دقيقه 2 بازي مقابل صنعت نفت موفق به گلزني شد و بعد از او نيز ساسان انصاري در دقيقه 5 براي سپاهان گل زد تا دومين گل زودهنگام هفته هم به نام اين بازيکن نوشته شود. ديرهنگام ترين گل هفته را هم بازيکنان تيم گسترش فولاد زدند. در حالي که ديدار اين تيم با استقلال خوزستان تا دقيقه 94 با حساب يک-يک مساوي بود، مسيح زاهدي در اين دقيقه از بازي گلزني کرد تا ديرهنگام ترين گل هفته را او به ثمر رسانده باشد.  همچنين در دقيقه 92 بازي ذوب آهن و سپيدرود هم دانيال اسماعيلي فر زننده گل دوم و پيروزي بخش تيمش بود تا اين بازيکن هم يک گل ديرهنگام ديگر به ثمر رسانده باشد.

* 13گل براي 8 بازي
نمي‌توان به هفته دوازدهم لقب هفته پرگل اطلاق کرد. 13 گل در 8 بازي و معدل1 /6 گل در هر بازي حکايت از سپري شدن هفته‌اي کم گل دارد. سرخابي‌هاي تهران با رقم زدن دو بازي بدون گل نقش مهمي در رقم زدن اين هفته کم گل داشتند.

* هفته دوازدهم به کام فولاد
در هفته دوازدهم فولاد تنها تيم بالاي جدولي بود که طعم پيروزي را چشيد و امتيازات کامل يک بازي را به حساب خود ريخت تا فاصله امتيازي اين تيم با تيم هاي بالادستي کم شده و از تيم پديده پيشي بگيرد. يادآوري مي کنيم در بين تيم هاي بالاي جدول پارس جنوبي شکست خورد، پرسپوليس، پيکان و پديده مساوي کردند و فولاد تنها تيم برنده در بين تيم هاي بالاي جدولي بود.

ارسال در: سه شنبه 30 آبان ساعت 08:16 (1396/8/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن