آمار دفاعي جالب استقلال بعد از حضور وينفرد شفر
شماره خبر : 140796
وينفرد شفر از هفته نهم رقابت‌هاي ليگ برتر جاي عليرضا منصوريان را روي نيمکت آبي پوشان گرفت و تاکنون 4 بار در ليگ برتر روي نيمکت اين تيم نشسته است.

عليرضا منصوريان در پايان هفته هفتم و بعد از مساوي مقابل تيم ذوب آهن اصفهان در نشست خبري استعفايش از سمت سرمربيگري استقلال را اعلام کرد تا ذوب آهن آخرين تيمي باشد که وي بعنوان سرمربي آبي پوشان مقابل آن تيم روي نيمکت نشسته باشد.

بعد از جدايي منصوريان، وينفرد شفر آلماني جاي وي را روي نيمکت آبي پوشان گرفت و پيرمرد آلماني از هفته نهم رسما هدايت بازيکنان اين تيم را عهده دار شد.

استقلال با هدايت منصوريان 7 بار و با هدايت شفر 4 بار در ليگ برتر به ميدان رفته است و هدايت يک بازي باقي مانده اين تيم هم بر عهده سرمربي موقت آنها ميک مک درموت بوده است.

منصوريان در 7 باري که روي نيمکت استقلال نشست يک بار پيروز شد، 2 بار مقابل حريفان متوقف شد و 4 بار هم با شکست ميدان را ترک کرد. آبي پوشان با هدايت منصوريان در 7 بازي تنها 2 بار موفق به گلزني شدند و در مقابل 7 گل دريافت کرده بودند. استقلال در آن مقطع زماني تنها 5 امتياز اندوخته و معدل 0/71 امتياز در هر بازي گرفته بود.

همين تيم با هدايت شفر در 4 ديدار صاحب يک پيروزي، يک شکست و دو مساوي شده است تا با معدل 1/25 امتياز در هر باز عملکردي به مراتب بهتر از منصوريان در امتيازگيري داشته باشد.

آبي پوشان در اين 4 بازي 2 گل زده اند تا با معدل 0/5 گل در هر بازي نسبت به 0/28 گل در هر بازي در زمان منصوريان هم عملکردشان به نسبت بهتر بوده باشد.

شايد اوج تغيير در عملکرد آبي پوشان را بتوان در فاز دفاعي مشاهده کرد. آبي پوشان در 7 بازي ابتداي فصل 7 بار گل خورده بودند تا معدل يک گل خورده براي هر بازي را از خود به جاي بگذارند. اما اين تيم با هدايت شفر در 4 بازي فقط يک گل خورده که آن گل هم از روي نقطه پنالتي زده شده است تا آبي ها نه تنها با معدل 0/25 گل خورده در هر باز عملکرد قابل تحسيني داشته باشند، بلکه با 3 کلين شيت در 4 بازي بهترين عملکرد را در بين 16 تيم در 4 هفته اخير داشته باشند.

ارسال در: سه شنبه 30 آبان ساعت 08:20 (1396/8/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن