عزت‌اللهي: هنوز اميد دارم فيفا مرا ببخشد
شماره خبر : 140862
هافبک دفاعي تيم ملي اظهاراميدواري مي کند تا در صورت وجود راهي مورد بخشش کميته انضباطي فيفا قرار بگيرد و بتواند از اولين ديدار تيم ملي در جام جهاني در ترکيب اصلي به ميدان برود.
 سعيد عزت اللهي يکي از باثبات‌ترين بازيکنان کارلوس کي‌روش و تيم ملي ايران در بازي هاي مقدماتي جام جهاني بود. او که اين روزها براي تيم آمکار روسيه به ميدان مي رود در گفتگويي در رابطه با اوضاع خود در اين باشگاه و همينطور بازي هاي تيم ملي به صحبت پرداخت. 

 


* کمتر کسي تصور مي‌کرد بعد از انتقال قرضي به آمکار خيلي زود در ترکيب اين تيم جا بيفتي و به بازيکن قابل اعتمادي در پست هافبک دفاعي تبديل شوي. اين پروسه چرا اينقدر زود طي شد؟

 

 دو هفته قبل از اينکه از روستوف جدا شوم، باشگاه آمکار براي جذب من پيشنهاد داد. من البته پاي روستوف ماندم تا شرايط بهتري را تجربه کنم. در اين مدت وضعيت آمکار را نيز بررسي کردم. وقتي ديدم شرايط براي حضورم در اين باشگاه مساعد است تصميم به جدايي گرفتم. ابتداي حضور در آمکار، تلاش کردم تا مربي به من اعتماد کند. همين اتفاق هم رخ داد چون تجربه بازي در ليگ روسيه را داشتم زودتر از حد تصور در آمکار جا افتادم و خوشبختانه در اين مدت نتايج قابل توجهي هم کسب کرديم.

 


* نتايجي که در حضور تو به دست آمده باعث شده تا شرايط آمکار در جدول رده‌بندي هم بهتر شود. با آمکار تا کجاي جدول پيش مي‌رويد؟

 

 الان شرايط با قبل قابل مقايسه نيست. بردهاي ارزشمندي به دست آورده‌ايم و البته در چند بازي هم با بدشانسي نتوانستيم به سه امتياز برسيم. نمونه‌اش همين بازي قبل مقابل روستوف که در وقت‌هاي اضافه بازي پنالتي را به گل تبديل نکرديم. با توجه به اينکه اختلاف امتيازها کم است حتي مي‌توانيم به جمع 5، 6 تيم بالاي جدول برسيم.

 


* بند قرارداد عجيب باز هم سراغت آمد و اجازه نداد مقابل روستوف بازي کني. اين چه بندي است که در قرارداد شما نوشته مي‌شود؟

 

 دقيقا به همين دليل همراه تيم نبودم و در پرم ماندم تا تمرين‌هاي انفرادي‌ام را انجام بدهم. اين بندي است که باشگاه روستوف در قرارداد قرضي من نوشته و چاره‌اي ندارم جز اينکه از آن تبعيت کنم. اگر مقابل روستوف بازي مي‌کردم 500 هزار دلار جريمه مي‌شدم.

 


* تو جدا از اينکه در آمکار موثر هستي، در تيم ملي هم يک بازيکن کليدي محسوب مي‌شوي. چطور توانستي اطمينان کي‌روش را تا اين حد جلب کني؟

 

 قطعا هدف هر بازيکني است که در تيم ملي جزو نفرات کليدي و مهم باشد. همه تلاش مي‌کنند، در تمرين انرژي مي‌گذارند اما بقيه‌اش برمي‌گردد به نظر سرمربي. سعي مي‌کنم در تمرين و زمين خواسته‌هاي فني کي‌روش را اجرا کنم. فکر مي‌کنم همين باعث شده تا او به من اطمينان کند. کي‌روش در اين مدت، بخصوص در روزهاي سخت هميشه پشت من بوده و از من حمايت کرده. من محبت‌هاي کي روش را هرگز فراموش نمي‌کنم و هميشه سعي‌ام اين است که جواب اطمينان او را به بهترين شکل بدهم.

 


* يک محروميت ناخواسته باعث شده تا نخستين بازي تيم ملي در جام جهاني را از دست بدهي. در اين مدت تلاشي انجام نداده‌ايد تا شايد کميته انضباطي فيفا اين محروميت را ببخشد؟

 

 طبق نامه‌اي که به فدراسيون آمده، من از دو بازي رسمي محروم شده ام. يک بازي مقابل سوريه بود و بازي بعد در جام جهاني. خودم اميدوارم اگر راهي بود مرا ببخشند تا بتوانم تيم ملي را از همان بازي نخست جام جهاني همراهي کنم. اگر هم نه که بايد تلاش کنم وقتي بازي کردم اين يک جلسه غيبت را جبران کنم.

 


* آخرين شکست تيم ملي يادت هست؟

 

 (کمي فکر مي‌کند) از وقتي من در تيم ملي هستم يادم نمي‌آيد شکست خورده باشيم. چرا اين سوال را مي‌پرسيد؟

 


* مي‌خواهم بدانم چه اتفاقي در تيم ملي رخ داده که شکست نمي‌خوريد و همه تيم‌ها را يکي پس از ديگري مي‌بريد؟

 

کادر فني توانسته روحيه‌اي در بين بازيکنان به‌وجود بياورد که حريفان را يکي پس از ديگري شکست بدهيم. اين روحيه به ما بازيکنان تزريق شده که مي‌توانيم با تيم‌هاي بزرگ بازي کنيم و برنده باشيم. تجربه کي‌روش و حضور بازيکنان با کيفيت، همه و همه دست به دست هم داده تا به خودباوري برسيم و روند شکست نخوردن را ادامه بدهيم.

 


* دوست داري ايران با چه تيم‌هايي در جام جهاني همگروه شود؟ گروه آسان و اميد به صعود يا گروه سخت و بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ؟

 

 بايد به اين نکته اشاره کنم که تيم ضعيفي در جام جهاني حضور ندارد. اگر اين تيم‌ها ضعيف بودند که ايتاليا، هلند و شيلي از حضور در جام جهاني محروم نمي‌شدند. اگر تيمي هدف بزرگ دارد بايد آماده مقابله با تيم‌هاي بزرگ باشد. بايد از يک گروه سخت هم صعود کنيم، چون از پس‌اش برمي‌آييم. در جام جهاني قبل هم نشان داديم چيزي از آرژانتين کمتر نداريم. فقط اگر بازي‌هاي تدارکاتي بهتري براي تيم ملي فراهم شود مي‌توانيم شگفتي بسازيم و به مراحل بالاتر هم صعود کنيم.

 


* نگفتي دوست داري با چه تيم‌هايي همگروه شويم؟

 

فرانسه، به خاطر بازي مقابل پل پوگبا که الگوي من است و البته پرتغال، چون کريس رونالدو را در ترکيب خود دارد.

ارسال در: چهارشنبه 1 آذر ساعت 11:13 (1396/9/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن