رهايي روزبه از پست اجباري؛ اطمينان دوبرابر
شماره خبر : 140864
بازگشت چشمي به پست هافبک دفاعي، آرامش را هم به دفاع استقلال برگردانده است.

بسياري از مربيان چشمي، علاقه عجيبي به بازي دادن او در پست مدافع مياني داشته‌اند. کاري که مايلي‌کهن براي اولين بار در ليگ برتر انجام داد و پس از او منصوريان، شفر، خاکپور و حتي کي‌روش هم اين کار را تکرار کردند. يک تغيير اجباري يا اختياري، که حداقل در نتيجه‌گيري، هيچوقت نتوانسته موفق باشد.

چشمي در ليگ برتر و جام حذفي، 7 بازي دفاع وسط استقلال بود و آن‌ها فقط در دو مسابقه، دروازه‌شان را بسته نگه داشتند. آماري بسيار ضعيف، که به تيم ملي هم رسيد و او مقابل پاناما، پنالتي داد و شانس کلين شيت را از تيم کي‌روش گرفت. با اين حال، اولين هفته بازگشت چشمي به پست هافبک دفاعي، با کلين شيت همراه بود. پيش از اين در 5 هفته ابتدايي هم چشمي دو کلين شيت با بازي در پست هافبک دفاعي داشت.

آمار کلين شيت‌هاي استقلال با چشمي در پست هافبک دفاعي، 50 درصد و پست مدافع مياني، فقط 28 درصد است. تفاوت چشم‌گير و تقريبا دو برابري، که نشان مي‌دهد بازگشت او به پست تخصصي، تا چه حد مي‌تواند سرنوشت استقلال را تغيير دهد. تعداد بازي که اين فصل چشمي در پست هافبک دفاعي بازي کرده، کمتر و تعداد کلين شيت‌هاي او بيشتر هستند. معادله ساده‌اي که باعث شد شفر، دوباره چشمي را به پست محبوبش برگرداند و حداقل، خيالش تا حدي از اوضاع دفاعي تيم راحت شود.

ارسال در: چهارشنبه 1 آذر ساعت 14:37 (1396/9/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن