از صفائي فراهاني تا طاهري
شماره خبر : 140887
تورج عاطف

آخرين سخنان  صفائي فراهاني در روزي که فوتبال ايران را در 15 سال پيش ترک کرد اين بود "مي روم و فوتبال را به نامادري اش مي سپارم "
 اين سخنان در حالي به زبان آورد که در طي 4 سال فعاليتش در فدراسيون فوتبال  توانست سازمان بي در و پيکر فدراسيون فوتبال را تبديل به يکي از مدرن ترين فدراسيون هائي بسازد . بي گمان او بهترين  رئيس فدراسيون پس از انقلاب بود اما روزگار به او وفا نکرد  و پس از يک دوره خوب همراه با محمد دادکان سالها است فدراسيون فوتبال ما همچنان آن گونه مي چرخد که سالها چرخ گردون چرخانده است !
صفائي فراهاني جانشين داريوش مصطفوي شد و چهره اخمو او در روزهاي اول چندان مورد توجه قرار نگرفت اما به مرور با کاررائي هاي خودش توانست به يکي از محبوب ترين چهره هاي فوتبال تبديل شود. هر چند که اشتباهاتي نيز داشت که شايد در راس آن اخراج ايويچ پيش از جام جهاني 1998 بود .
علي اکبر طاهري مدير عامل مستعفي پرسپوليس هم کم و بيش با فضائي که محسن صفائي فراهاني داشت مشغول به کار در پرسپوليس شد . او را کسي نمي شناخت و چهره مورد پسند رسانه ها نداشت اما او علي رغم اين که اشتباهاتي نيز داشت بايد در زمره بهترين مديران باشگاه پرسپوليس در پس از انقلاب دانست . او ويرانه پرسپوليس را تحويل گرفت . تيمي سراسر از خمودگي و بي انگيزگي و تبديل به تيمي کرد که يک سال با تفاضل گل نايب قهرمان ليگ و سال بعد قهرمان ليگ و تيم چهارم آسيا و امسال هم اگر بازي عقب افتاده خود را ببرد صدر نشين ليگ خواهد بود . او در طي 29 ماه فعاليتش  شماري از بهترين هاي ايران را به پرسپوليس آورد به برانکو فضاي پشتيباني داد . اما امروز چون صفائي فراهاني براحتي مي رود و هيچکس توضيحي  قانع کننده نمي دهد و به سوالات پاسخ نمي دهد 
1/ اگر طاهري داراي منع قانوني بود چرا در فاصله دو فصل به آن رسيدگي نشد و در ميانه فصل  ناگهان  بايد برود ؟
2/ اگر طاهري منع قانوني دارد چرا استعفا کرد و وزارت ورزش در بدو امر با اين استعفا مخالفت کرد ؟
3/ چرا دلايل استعفا طاهري هيچگاه مشخص نشده است ؟
4/  دامنه اختلافات او با نحوه بليط فروشي و وصول مطالبات از اسپانسر ها و حق پخش تلويزيوني با ارگان هاي مرتبط  دليل اين استعفا نبود ؟
 به گذشته بر مي گرديم و به جانشينان صفائي فراهاني تا به امروز مي نگريم و حال به استعفا طاهري مي انديشيم و  زمزمه مي کنيم
گفتا «ز که ناليم؟ که از ماست که بر ماست»

ارسال در: چهارشنبه 1 آذر ساعت 23:21 (1396/9/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن