بررسي نتايج پرسپوليس «با» و «بدون» ربيع‌خواه؛ آچار فرانسه يا سرعت‌گير؟
شماره خبر : 140925
با ربيع‌خواه يا بدون ربيع‌خواه؟ پرسپوليس چطور بهتر نتيجه مي‌گيرد؟

بازي کردن مدافع چپ سابق و هافبک دفاعي فعلي پرسپوليس، يکي از موضوعات داغ در مورد اين تيم است. برانکو ايوانکوويچ اول فصل، حاضر نشد هافبک دفاعي جديدي بخرد و شهاب کرمي، هافبک فصل پيش تيمش را هم کنار گذاشت. به نظر مي‌رسيد ربيع‌خواه، قرار است اين فصل ذخيره اصلي کاميابي‌نيا باشد اما خيلي زود، اوضاع تغيير کرد و او حتي بيشتر از کاميابي‌نيا براي تيمش به ميدان رفت. منتقدان ربيع‌خواه، او را پاشنه آشيل تيم برانکو مي‌دانند و سرمربي پرسپوليس، علاقه ويژه‌اي به سبک بازي او دارد. سوال اينجاست پرسپوليس، با ربيع‌خواه بهتر نتيجه مي‌گيرد يا بدون حضور او اوضاع بهتري دارد؟

فصل پيش، ربيع‌خواه نيم فصل اول بازيکن ثابت تيمش بود. او در هر 15 مسابقه نيم فصل اول، فيکس در ترکيب اصلي به ميدان رفت و پرسپوليس هم پا به پاي تراکتورسازي، براي قهرماني مي‌جنگيد. هفته اول نيم فصل دوم، ربيع‌خواه مصدوم شد و پس از آن بازي‌هاي زيادي روي نيمکت نشست. پرسپوليس بدون ربيع‌خواه، از تراکتورسازي و ديگر رقبا فاصله گرفت و با قدرت، قهرماني ليگ برتر را بدست آورد.

اگر معيار بازي کردن ربيع‌خواه را بيشتر از 30 دقيقه حضور در زمين در نظر بگيريم، پرسپوليس در بازي‌هايي که ربيع‌خواه بازي کرده ميانگين 2،04 امتياز از هر مسابقه را داشته و ?? درصد بازي‌هايش را هم برده است. بدون حضور ربيع‌خواه، اين آمار با پيشرفت قابل ملاحضه‌اي به 2.62 امتياز از هر بازي و 87 درصد برد مي‌رسد. فصل پيش پرسپوليس در نبود ربيع‌خواه، فقط يکي از بازي‌هايش يعني دربي تهران را نبرد. اين فصل ربيع‌خواه، دو بازي در ترکيب اصلي پرسپوليس نبود که يکي با برد و ديگري، با باخت تيم برانکو تمام شد. آمار پرسپوليس در نبود ربيع‌خواه، با فاصله قابل توجهي بهتر از زمان حضور او در ليگ برتر است.

مقايسه نتايج پرسپوليس با و بدون ربيع‌خواه در ليگ برتر

 

بازي

برد

مساوي

باخت

ميانگين امتياز

درصد پيروزي

در حضور ربيع‌خواه

31

19

9

3

2،1

61

بدون حضور ربيع‌خواه

10

8

-

2

2،4

80

معيار حضور بيشتر از 30 دقيقه در زمين است

در ليگ قهرمانان آسيا، امتيازات و نتايج پرسپوليس بدون حضور ربيع‌خواه، به مراتب بهتر هم مي‌شود. پرسپوليس در مرحله گروهي ليگ قهرمانان 2017، فقط دو برد داشت که هر دو برد در بازي‌هايي بدست آمد که برانکو ربيع‌خواه را در ترکيب اصلي قرار نداد. آمار پرسپوليس با ربيع‌خواه در آسيا، فقط 25 درصد برد و 1،25 امتياز از هر مسابقه است. بر خلاف بازي‌هاي بدون او، که تيم برانکو نيمي از حريفانش را برد و ميانگين 2 امتياز از هر بازي را کسب کرد که براي مسابقات آسيايي، عدد قابل قبولي است.

مقايسه نتايج پرسپوليس با و بدون ربيع‌خواه در ليگ قهرمانان آسيا

 

بازي

برد

مساوي

باخت

ميانگين امتياز

درصد پيروزي

در حضور ربيع‌خواه

8

2

4

2

1،25

25

بدون حضور ربيع‌خواه

4

2

2

-

2

50

معيار حضور بيشتر از ?? دقيقه در زمين است

در مورد ربيع‌خواه و بازي کردن او، تحليل‌هاي متفاوتي وجود دارد اما فعلا آمار، به نفع بازيکن محبوب برانکو نيست. پرسپوليس در نبود او، نتايج بسيار بهتري مي‌گيرد و بازي نکردنش، بيشتر از بازي کردنش به نفع سرخپوشان تمام مي‌شود. با اين وجود، برانکو هنوز ربيع‌خواه را به چشم مهمترين بازيکن تيمش مي‌بيند. بازيکني که حتي از مسلمان و کاميابي‌نيا، اولويت بالاتري براي حضور در زمين دارد.

ارسال در: پنجشنبه 2 آذر ساعت 14:56 (1396/9/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن