تحليل و آناليز هفته سيزدهم
شماره خبر : 141131
نگاهي فني به هفته سيزدهم ليگ برتر

ايرج طالع


در هفته سيزدهم از ليگ برتر جناحين  تيمها از يک بالانسي برخوردار بودند . تماشاگران از هر سه جناح شاهد توليد و طراحي موقعيت شدند . جناح راست با 33 درصد جناح مياني با 34 درصد و جناح چپ با 33 درصد توليد کننده موقعيت هاي گل اين هفته بودند
33 در صد گلها از طريق پاس هاي کوتاه بدست آمد که معمولا اين روش توليد نيز در دنياي فوتبال نسبت به ديگر روش ها کاربرد بيشتري دارد . 28 درصد سانتر از جناحين و 17 درصد پاس بلند و 11 درصد شروع مجدد ها و 11 درصد ضربات ايستگاهي  مجموعه روش هاي توليد موقعيت گل در اين هفته بود
18 درصد اين توليدات در ضربه آخر روي نقطه پنالتي قرار گرفت و 53 در صد گلها با ضربات مطمئن و پرهيز از ضربات نمايشي بود . يک ضربه سر که 5 درصد اين داده را به خود اختصاص داد و 24 درصد شوتزني که نسبت به دو هفته قبل  همچنان تکنيک فردي شاخصي براي رسيدن به گل بود .
ميانگين گل بدون محاسبه ضربات پنالتي  نسبت به هفته گذشته چندان رضايت بخش نبود اما از ياد نبريم حتي در فستيوال هاي جهاني نيز اگر ميانگين گل به عدد 2 نزديک و عبور کند کيفيت مورد قبول خواهد بود .
11 در صد گلها  با ضربات ايستگاهي  پديده و صنعت نفت آبادان بدست آمد که بي شک گل کرار جاسم  زيباترين گل هفته بود .
72 درصد گلها داخل باکس 18 قدم 17 درصد داخل باکس 6 قدم  بود به اينها اضافه کنيد دو ضربه ايستگاهي بيرون از محوطه جريمه را که تبديل به گل شد .
شايان مصلح از پرسپوليس خوش شانس ترين تعويض هفته  نام گرفت . پرسپوليس با غلبه بر پارس جنوبي براي قهرماني پوست انداخت .و استقلال هر چند اين هفته نيز پيروز شد اما تاکنون تيمهايي که تا رده هشتم و بالاتر از استقلال هستند .استقلال موفق به شکست آنها نشده و در دور برگشت يا همين نيم فصل هم ديدار باقيمانده پيکان و استقلال مي تواند عيار مربيگري شفر را مشخص کند .
 

ارسال در: سه شنبه 7 آذر ساعت 17:53 (1396/9/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن