تاتار و يک ديگ آب سرد !
شماره خبر : 141134

ايرج طالع

وقتي پارس جنوبي مقابل پرسپوليس يک پنالتي بدست اورد . تاتار سرمربي پارس تشخيص د اد گلر اين تيم ضربه پنالتي را بزند . اين رفتار باعث افت انگيزشي بازيکنان پست هاي ديگر علي الخصوص هافبک ها مي شود . گل نشدن توپ هم مزيد بر علت شد تا اين افت انگيزشي دو چندان شود و نا خواسته و از بي تجربگي سرمربي اين تيم در کمتر از يک دقيقه يک ديگ آب سرد روي بازيکنان خودش بريزد . اين موضوع حتي مي تواند باعث مصدوميت يا پرخاشگري بازيکنان در زمين هم بشود .
يکي از مربيان يوفا نقل مي کرد من هرگز پنالتي تيم را به گلر نمي دهم . وظيفه گلر محافظت از دروازه است و وظيفه بازيکنان ديگر گلزني ، با اين فرمول هم مي توان به عملکرد تاتار ايراد گرفت . البته استاد تاتار که هفته گذشته بيشتر درگير جريانات بازي گذشته و حرف حديث جادو و جنبل بود پر واضح بود که تمرکز خودش براي اين بازي بزرگ را از دست بدهد .
يکمقدار غرور کاذب روي نيمکت و داخل زمين هم باعث شد تا پارس نتواند بازي خوبي به نمايش بگذارد . پرسپوليسي ها بخوبي طراحان پارس را شناسايي نموده بودند و شما اگر نگاهي به تعويض هاي تاتار بيندازيد مشخص مي شود بعد از اينکه اين بازيکنان طراح از سوي بازيکنان پرسپوليس از بازي خارج شدند . تاتار نيز آنها را اززمين  خارج نمود .
پارس اگر مي خواست به گل برسد بايد پرسپوليس را در زمين خودش پرس مي کرد اما پارس توانايي اين پرس و مديريت پرس را در زمان نداشت . پرسپوليسي ها نيز با حمله سازمان يافته به گل رسيدند . اين حمله سازمان يافته طي دوازده هفته 8 بار پرسپوليس را به گل رسانده بود و جالبتر اينکه به همين تعداد دفعات نيز پارس از طريق حملات سازمان يافته آسيب ديده بود .
نکته بعدي اينکه پرسپوليسي ها در خارج از خانه 89 درصد امتيازات را جمع آوري نموده بودند و پارسي ها 87 درصد امتيازات خانگي را اجازه خروج  از خانه نداده بودند پس بنابر اين مشخص بود که در جريان بازي تيمي برنده خواهد بود که تا لحظه آخر همه جزئيات را بخوبي مديريت کند اينکه چند ثانيه مانده به سوت پايان بازي تيمي گل بخورد سرمربي بايد راهکار و مديريتي براي بازيکن تعويضي حريف داشته باشد . شايد اگر جاي برانکو و تاتار روي نيمکت ها عوض مي شد . نتيجه بازي باخت پارس نبود .  لااقل پارس يک امتياز  بدست مي آورد . تجربه در ليگ برتر بسيار مهم است . دستياران در روند بازي تاثيرگذار هستند .

ارسال در: سه شنبه 7 آذر ساعت 18:05 (1396/9/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن