باز هم " بايد ببازي "
شماره خبر : 141142

 تورج عاطف


ورزش ديگر چون روزهائي نيست که بارون دو کوبرتن موسس المپيک نوين از آن سخن مي گفت . ورزش چه بخواهيم و يا نخواهيم سالها است که آغشته به آلودگي هاي سياسي شده است و در اين ميان آن چيزي که دردناک است گستردگي  بيشتر اين امر است .
 امروز همه از شجاعت فردوسي پور در مورد حکايت کريمي در آوردگاه کشتي اميد و جمله مشهور " بايد ببازي " سخن مي گويند  و در اين ميان عليرضا رضائي مدير تيم اميد براحتي مي گويد که " کساني که به اين جمله من اعتراض دارند هيچ چيز از ورزش نمي دانند "
به رضائي نمي توان ايراد گرفت  که متاسفانه او درست مي گويد  در اين ورزشي که امروز ما در گير آن هستيم آنقدر پيچيدگي هاي غير ضروري وجود دارد که  اعتراض به عدم مبارزه اي جوانمردانه خود يک حرکت غير ورزشي مي شود  !
 انصاف نيست که فقط کادر فني کشتي آزاد و يا عليرضا رضائي را مقصر بدانيم و بشويم عادل فردوسي پور قهرمان و اين آقاياني که از آنها سخن گفتم بشوند خود ضد ورزش و يا ضد ميهن و..که درد جاي ديگر است.
ما سالها است که از بايد ببازي ها استفاده مي کنيم  وقتي که به زور مي خواهيم ورزش خودمان را دولتي نگاه داريم و از مديران دولتي استفاده کنيم همان مديراني که از دليل  آمدن و رفتنشان سخن نمي گوئيم .
واژه " بايد ببازي "  همين امروز براي مديران عادل فردوسي پور هم وجود دارد  وقتي که اجازه مي دهند به قول گشتاسبي نزديک به 25 ميليارد تومان جريمه اين دو باشگاه بدهند اما حق پخش تلويزيوني را  راضي نباشند که پرداخت کنند.
واژه " بايد ببازي " همان روزهائي بود که مي خواستيم با اين مديران فيفا اسلامي درست کنيم و همين آقاي عادل فردوسي پور در آخرين بازي ايران در برابر آنگولا در جام جهاني 2006 با واژه " خداحافظ آقاي برانکو " از تريبون تلويزيون به اصطلاح همگاني ما حکم اخراج بدهد
واژه " بايد ببازي " چون  بي محلي به  بسياري از حقوق  است چون عدم حضور بانوان در ورزشگاه ها است.
واژه " بايد ببازي " يعني استفاده از قهرماني و شهرت آن براي حضور در پستهاي سياسي و يا در پي کسب شهرت رفتن با مديريت در بخش ورزش است .
واژه " بايد ببازي " حکم کنفدراسيون فوتبال آسيا است که  بر خلاف  دستور فيفا يعني عدم دخالت دولت ها در امر فوتبال برگزاري مسابقات درخاکمان منوط به اجازه دولت ها است
واژه " بايد ببازي " رفتن امثال مهماندوست ها و بناها وصفائي فراهاني ها .. از ورزش است و.. .
ما بايد همچنان با " بايد ببازي " زندگي کنيم  افسوس

ارسال در: سه شنبه 7 آذر ساعت 18:24 (1396/9/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن