‎هفته 14 مسابقات ليگ برتر فوتبال /اختصاصي سايت روزنامه نود
شماره خبر : 141303
‎شکست سنگين تيم فوتبال ذوب اهن

‎ به گزارش سايت روزنامه نود (سعيد واعظ )

‎خميازه بزرگ ذوبي ها در استاديوم آزادي !
‎تيم فوتبال ذوب اهن در مصافي حساس در ورزشگاه ازادي متحمل شکست سنگيني برابر تيم پرسپوليس شد . به نوعي سفيد و سبز پوشان خميازه بزرگي در مصاف با سرخپوشان تهراني کشيدند و به هر يورش قرمزها " نه " نگفتند و توپ را در قعر دروازه خود ديدند . شکست سنگين 4-0 ذوبي ها از آنجايي براي هوادران ذوبي مشمئز کننده است که آنها بايد تا چند ماه ديگر در مسابقه پلي آف ليگ قهرمانان آسيا برابر نماينده هندوستان  قرار بگيرند
‎سيستم پر حرف و حديث ذوبي ها
‎امير قلعه نويي ، سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن سيستم تيمش را برابر تيم پرسپوليس با 1-1-4-4 آرايش داده بود . مرتضي تبريزي به عنوان مهاجم سايه پشت سر کي روش استنلي برزيلي قرار گرفته بود . اما ، دو وينگر چپ و راست ذوبي ها ( دانيال اسماعيلي فر و مهران درخشان مهر ) به اتفاق ديگر هافبکها فرصت بازيسازي و تغذيه دو مهاجم خود را بدست نياوردند . سفيد و سبز پوشان به زعم قلعه نويي بازي تهاجمي را در دستور کار قرار دادند در صورتيکه در فوتبال نوين امروزي اصل درست و خوب دفاع کردن مهمترين تصميم است در پلن B بايد در انديشه فروپاشي دروازه رقبا شوند . فوتبال تهاجمي ذوبي ها اين فرصت را به شاگردان برانکو داد تا با بهره گيري از همه زمين چهار گل درون دروازه رشيد مظاهري قرار دهند .
‎پرونده  بازي
‎وقتي تيمي در دست داريم که از لحاظ سطح تاکتيکي و مهارتي نسبت به حريف پايين تر هستيم بايد با دوندگي زياد برتري عددي به دست اوريم . ذوبي ها در جدال با سرخپوشان هرگز اينگونه عمل نکردند و گويي قرمز پوشان با دو سه يار بيشتر بر روي دروازه تيم ذوب اهن حمله مي کردند . گل اول مسابقه بر روي زيرکي مثلث تيم پرسپوليس به ثمر رسيد . گادوين منشاء در محوطه جريمه با پشت پا پاس مي دهد . علي عليپور پاس کات بک وحيد اميري را تبديل به گل مي کند .
‎ضربات ايستگاهي ؛ اسلحه پنهان
‎گل دوم شاگردان برانکو از روي ارسال ضربه کرنر به ثمر رسيد . ضربات ايستگاهي در فوتبال را به عنوان " اسلحه پنهان " نام مي برند . وقتي ضربه کرنر بر روي دروازه مظاهري ارسال شد کمال کاميابي نيا با پروازي بلند آنرا وارد دروازه کرد . در اين بين سوال اينطور مطرح مي شود پس مدافع بلند قامت گرجستاني ذوب آهن با چه کسي يارگيري کرده بود ؟
‎فضاي خالي پشت سر مدافعان
‎علي عليپور مهاجم تيم پرسپوليس در مصاف با ذوبي ها گل زد و در ارسال پاس گل هم موثر ظاهر شد . وي ، با سرعت برق آساي خود فضاي باز پشت سر مدافعان ذوب اهن را بخوبي نشانه رفته بود . عليپور ، با پاسي عرضي در دهانه دروازه ذوب آهن گادوين مشاء را صاحب موقعيت کرد که او هم به درستي گل سوم ارتش سرخ پايتخت را به ثمر رساند . در مجموع دو مدافع کناري و حتي مدافعان مياني تيم فوتبال ذوب اهن روز پر اشتباهي را پشت سر گذاشتند . فضا و توپ را بخوبي به ميزبان سپردند و نظاره گر شدند .
‎اشکال انتقال از حمله به دفاع
‎يکي از تاکتيکهاي موثر در فوتبال نويد انتقال توپ از دفاع به حمله و برعکس آن صادق است . ذوبي ها وقتي با سه گل از حريف نامدار خود عقب افتادند بطور احساسي دست به حمله مي زدند و در فاز انتقال از حمله به دفاع اسير ضد حملات تيم پرسپوليس شدند . فرشاد احمدزاده تازه وارد پاس بلند ارسالي وحيد اميري را نيک دانست و گل چهارم را به ثمر رساند تا آوار ناکامي بر سر ذوبي ها در ايستگاه چهاردهم خراب شود . ذوب آهني که در هفته 14 ليگ شانزدهم در رده سوم جدول با 24 امتياز جا خوش کرده بود . اسکلت و شاکله تيم ذوب اهن که باقي مانده است ، امکانات سخت و نرم افزاري هم که در اختيار کادر فني به طور تمام قد و جود دارد ، پس ، ذوب اهن را چه شده است ؟
‎رکورد منفي قلعه نويي
‎- امير قلعه نويي که در دوران مربيگري خود رکورد فوق العاده 19 بازي بدون شکست را برابر پرسپوليس داشت برابر اين تيم در ششمين بازي متوالي برنده نشد.  قلعه نويي در شش بازي متوالي مورد نظر صاحب 2مساوي و4باخت برابر پرسپوليس شده است.
‎اولين بازي از دوران شکسته شدن رکورد قلعه نويي باخت 2-1 در ليگ چهاردهم و در دوران حضور حميد درخشان بود. دومين بازي در دوران حضور برانکو با شکست 1-0 تيم او توام شد. در 4بازي بعدي، يک باخت 3-0 و 2مساوي در تراکتورسازي نصيب او شد و بازي با ذوب آهن هم بازي ششم بود، او که سال گذشته با تراکتورسازي 3-0 برابر تيم فوتبال پرسپوليس بازنده شده بود، حالا با شکست 4-0 باختي بدتر از باخت سال گذشته دارد.
‎قلعه نويي چه به عنوان بازيکن و چه به عنوان مربي از سال 63 که با پيراهن شاهين 6-1 به پرسپوليس باخت، ديگر چنين باختي را تجربه نکرده بود

ارسال در: شنبه 11 آذر ساعت 17:34 (1396/9/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن