گروه هفتم ليگ قهرمانان؛ صدرنشيني بشيکتاش و صعود پورتو
شماره خبر : 141481
گروه هفتم با صعود پورتو به عنوان تيم دوم، به پايان رسيد.

هفته پاياني دور گروهي در گروه هفتم با پيروزي 2-1 بشيکتاش مقابل لايپزيگ و برد پر گل 5-2 پورتو مقابل موناکو، به اتمام رسيد. با اين نتايج، پورتو به عنوان تيم دوم راهي دور حذفي شد و لايپزيگ به ليگ اروپا رفت.

در شب آخر از دور گروهي ليگ قهرمانان در گروه هفتم، پورتو در پرتغال ميزبان موناکو بود. اين مسابقه براي پورتو حائز اهميت بود ولي براي تيم فرانسوي جنبه تشريفاتي داشت. پورتو که به دنبال صعود بود با ارائه يک بازي برتر موفق شد جواز صعود به دور حذفي ليگ قهرمانان را کسب کند. بازي برتر پورتو با گلزني در نيمه اول همراه شد. ابوبکار دو بار در دقايق 9 و 33 براي پورتو در نيمه اول گلزني کرد. دقيقه38  مسابقه رشيد غزال از موناکو و فليپه از پورتو، با دريافت کارت قرمز از زمين اخراج شدند، در آخرين دقيقه نيمه اول، برائيمي با زدن گل سوم، برتري پورتو را قاطعانه تر کرد. دقيقه 61 موناکو از روي نقطه پنالتي توسط گليک به گل رسيد، 2 دقيقه بعد آلکس تيس اختلاف را دوباره 3 کرد ولي فالکائو در دقيقه 78 بازي را 4-2 کرد تا اينکه در نهايت تيکينيو گل پنجم را به ثمر رساند و بازي 5-2 شد.

در ديگر بازي اين گروه، بشيکتاش در ادامه نتايج خوب خود موفق شد با گل هاي نگردو و تاليسکا 2-1 لايپزيگ ده نفره را شکست دهد. گل تيم آلماني در دقيقه 87 توسط نبي کيتا به ثمر رسيد.

با اين نتايج بشيکتاش با 14 امتياز صدرنشين گروه هفتم شد، پورتو با 10 امتياز به عنوان تيم دوم راهي دور بعد شد. لايپزيگ با هفت امتياز سوم شد و به ليگ اروپا رفت. موناکو هم تنها با دو امتياز، وداعي تلخ با ليگ قهرمانان در اين فصل داشت.

ارسال در: پنجشنبه 16 آذر ساعت 01:26 (1396/9/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن